2023. Που πάμε;

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
@taver σόρρυ, δε ξέρω πως το εννοείς στο παραπάνω post αυτό με τις εκλογές, είναι και μια γενική απορία που έχω, αλλά δηλ τι? Αν γίνουν τότε δεν επιτρέπεται να φύγουμε ταξίδι?? Ακόμα κ αν δε το απαιτεί η εργασία μας να είμαστε παρόντες στις εκλογές? Θα μας τσακώσουν στο αεροδρόμιο?? Ζαμέ Κορωπί βρε παιδιά
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
@taver σόρρυ, δε ξέρω πως το εννοείς στο παραπάνω post αυτό με τις εκλογές, αλλά δηλ τι? Αν γίνουν τότε δεν επιτρέπεται να φύγουμε ταξίδι?? Θα μας τσακώσουν στο αεροδρόμιο?? Ζαμέ Κορωπί βρε παιδιά
Ψηφίζω σε μέρος που δικαιολογεί 3 μέρες εκλογική άδεια. Με ελαφρά τηλεεργασία μιας μέρας από ένα καλό ξενοδοχείο, και το Πάσχα που ακολουθεί, βγαίνει 10ήμερο (μαζί με το Σ/Κ των εκλογών στο χωριό). Αν δε γίνουν εκλογές τότε, θα πάω για το Σ/Κ μόνο στο χωριό (έχω κι άλλες δουλειές που έχω βάλει για τότε), θα επιστρέψω Αθήνα, και θα φύγω με άλλο εισιτήριο τη Μεγάλη Πέμπτη το απόγευμα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ψηφίζω σε μέρος που δικαιολογεί 3 μέρες εκλογική άδεια. Με ελαφρά τηλεεργασία μιας μέρας από ένα καλό ξενοδοχείο, και το Πάσχα που ακολουθεί, βγαίνει 10ήμερο (μαζί με το Σ/Κ των εκλογών στο χωριό). Αν δε γίνουν εκλογές τότε, θα πάω για το Σ/Κ μόνο στο χωριό (έχω κι άλλες δουλειές που έχω βάλει για τότε), θα επιστρέψω Αθήνα, και θα φύγω με άλλο εισιτήριο τη Μεγάλη Πέμπτη το απόγευμα.
A OK, τότε, αυτό εννοούσατε... Αλλά γενικά ξέρετε αν μπορούμε να φύγουμε ταξίδι τότε χωρίς κυρώσεις? Φαντάζομαι ναι
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.645
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
A OK, τότε, αυτό εννοούσατε... Αλλά γενικά ξέρετε αν μπορούμε να φύγουμε ταξίδι τότε χωρίς κυρώσεις? Φαντάζομαι ναι
Εξαρτάται από τη δουλειά του καθενός. Από τη δική μου δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Ανακοινωθηκε ο Ασεπ για 100.000+ ατομα στις 4 Μαρτιου , αρα κατα πασα πιθανοτητα στις αρχες Απριλιου γινονται εκλογες. Απαγορευονται οι διαγωνισμοι, οι διορισμοι και οι υπηρεσιακες μεταβολες ακριβως εναν μηνα πριν τις εκλογες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ανακοινωθηκε ο Ασεπ για 100.000+ ατομα στις 4 Μαρτιου , αρα κατα πασα πιθανοτητα στις αρχες Απριλιου γινονται εκλογες. Απαγορευονται οι διαγωνισμοι, οι διορισμοι και οι υπηρεσιακες μεταβολες ακριβως εναν μηνα πριν τις εκλογες.
Άρα ή θα ακυρωθεί ο διαγωνισμός ή εκλογές στις 9 Απριλίου, δε βγαίνουν τα κουκιά αλλιώς για δεύτερο γύρο πριν τις Πανελλήνιες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Άρα ή θα ακυρωθεί ο διαγωνισμός ή εκλογές στις 9 Απριλίου, δε βγαίνουν τα κουκιά αλλιώς για δεύτερο γύρο πριν τις Πανελλήνιες.
Ο διαγωνισμος εφοσον ανακοινωθηκε, δεν ακυρωνεται. Και αποκλειεται να παει μετα τις εκλογες γιατι 108.000 οικογενειες θα (πρεπει να) βρεθουν σε "ομηρεια" πριν τις εκλογες.
Ναι, β γυρος πριν τις Πανελληνιες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.616
Likes
50.263
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η Καθημερινή έγραψε ότι το 9/4 είναι 99% σίγουρο και οι δεύτερες πάνε για 14/5. Λυσσάξτες τσαούσες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.616
Likes
50.263
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
14/5 έχει eurovision. 21 να τις κάνουν :)
Mην τυχόν και μπερδευτούμε με τα τσίρκα;
Στο μεταξύ πέφτουν και οι τουρκικές εκεί νομίζω. Ε ρε γλέντια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.576
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom