2023. Που πάμε;

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

8avos

Member
Μηνύματα
657
Likes
6.609
Τέτοιος ξενέρωτος ήσουν πάντα! Πάω να σβήσω το like που σου έβαλα
😂😂😂

καλα!κατσε να παω πρωτα…ως τοτε…σχεδια π ισως εκτραπουν

Ενταξει!Λιγο καιρο πριν βρεθηκε κ αλλη στην κατοχή μου,αλλα δεν προλαβαινω να της κανω τιποτα.Μονο κανα ευχέλαιο:bleh:
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ενταξει!Λιγο καιρο πριν βρεθηκε κ αλλη στην κατοχή μου,αλλα δεν προλαβαινω να της κανω τιποτα.Μονο κανα ευχέλαιο:bleh:
Τι να το κάνει το ευχέλαιο καλέ; Να σωθούν οι αμαρτίες της; :p Έτσι είναι, αν δεν τη φροντίσεις δεν θα σε πηγαίνει!


καλα!κατσε να παω πρωτα…ως τοτε…σχεδια π ισως εκτραπουν
Αν το επιδιώξεις πραγματικά θα το κάνεις! Με τη σκέψη μόνο ποτέ κανείς δεν έκανε δουλίτσα.... Στο χέρι σου είναι! Όλα τ άλλα είναι δικαιολογίες...
 

Extra muros

Member
Μηνύματα
147
Likes
962
Στα προγραμματισμένα και εν μερει ηδη ολοκληρωμενα ταξίδια του έτους προστέθηκε μόλις ένα city break αστραπή στη Σόφια, απόφαση εντελώς αυθόρμητη και πρώτη εξόρμηση στα υπόλοιπα Βαλκάνια, που λόγω νεανικής βλακειας είχα παραμελήσει τον καιρό που ζούσα Βόρεια Ελλάδα και εύκολα θα μπορούσα να έχω ήδη εξερευνήσει.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καθώς πλησιάζουμε το τέλος του πρώτου μισού του έτους, να κάνω ένα μικρό απολογισμό, λέγοντας ότι πραγματοποιήθηκαν και τα τρία ταξίδια επιτυχώς, Βερολίνο, γύρος Ιορδανίας και Κρακοβία. Ακολουθούν εντός των τριών επόμενων εβδομάδων Καρδαμύλη εντός και Ζάγκρεμπ εκτός των τειχών.
Update επταμήνου: έγιναν Καρδαμύλη, Ζάγκρεμπ καθώς και μία εβδομάδα Σίφνος. Ακολουθούν εντός του Αυγούστου ένα-δύο τριήμερα σε ορεινή Κορινθία και Επίδαυρο, και ένα πενθημεράκι σε Αμοργό.
Εξωτερικό από φθινόπωρο με πρώτη πρώτη μία Δρέσδη.
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Ιανουαριο 4ημερο Αλβανία roadtrip, Μάρτιο 5ημερο Ισραήλ, Απρίλιο 3ημερο Κόσοβο, Μάιο 5ημερο Ιρλανδία, Ιούνιο 5ημερο Γερμανία, Ιούλιο 2 εβδομάδες Σάμο Ικαρία και Φούρνους, Οκτωβριο 10 ημέρες Εσθονία Λετονία Λιθουανία. Αυτά, αν δεν προκύψει κάτι άλλο..
 

leonan

Member
Μηνύματα
32
Likes
187
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
ποιο να πρωτοδιαλέξω...
Ιανουάριος: μας βρήκε στο Μέτσοβο
Απρίλιος: Αίγυπτος 8μ (Κάιρο, Ασσουάν, Λούξορ)
Ιούλιος: Πολωνία 10μ road trip
Αύγουστος: Νορβηγία 12μ μέσω Πολωνίας 2μ
Οκτώβριος: Ιταλία- Σλοβενία (Treviso, Skocjan caves, koper, Piran) 3μ
Νοέμβριος: Πάρος
Δεκέμβριος: μάλλον Ιταλία Bolzano και πέριξ μέχρι Innsbruck αλλά είμαι ανοικτή και σε άλλες ιδέες για πιο μακρινό μέχρι 8-10 μέρες
 

Aidonia

Member
Μηνύματα
15
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
μαροκο
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Ιανουάριος: μας βρήκε στο Μέτσοβο
Απρίλιος: Αίγυπτος 8μ (Κάιρο, Ασσουάν, Λούξορ)
Ιούλιος: Πολωνία 10μ road trip
Αύγουστος: Νορβηγία 12μ μέσω Πολωνίας 2μ
Οκτώβριος: Ιταλία- Σλοβενία (Treviso, Skocjan caves, koper, Piran) 3μ
Νοέμβριος: Πάρος
Δεκέμβριος: μάλλον Ιταλία Bolzano και πέριξ μέχρι Innsbruck αλλά είμαι ανοικτή και σε άλλες ιδέες για πιο μακρινό μέχρι 8-10 μέρες
Κάναμε ένα μεγάλο road trip τον Ιούνιο Ιταλία-Σλοβενία-Αυστρία-Γερμανία.Αν κάνεις την διαδρομή Innsbruck-Bolzano βάλε στο πρόγραμμα μία στάση έστω για καφέ στο Ιταλικό χωριό Vipiteno .Δεν χρειάζεται να βγεις από την διαδρομή σου και είναι πάρα πολύ όμορφο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.556
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έπαθε ένα μίνι εγκεφαλικό ο συνταξιδιώτης μου μόλις 5 μέρες πριν φύγουμε για Ν.Αφρική-Λεσότο-Σουαζιλάνδη- Μποτσουάνα, Ζάμπια-Ζιμπάμπουε.

Ακύρωσα, αλλά με χαρά θα κάνω τις 4 τελευταίες αν βρεθεί παρέα, μιλάμε για πολύ last moment, όποιος ενδιαφέρεται για αναχώρηση... εντός 7-10 ημερών ας στείλει ένα πμ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.933
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom