2024 ! Που θα πάμε ? ε ? που ?

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Γιατι στην αναζητηση Αθηνα προς "οπου να ναι" στο Sky scanner για Πασχα μου βγαζει Αθηνα Περθ με Scoot 305 ευρω και για Μελβουρνη 328 ευρω, Μανιλα 300 κλπ με Scoot?
Eιναι νορμαλ αυτο;
Πηγαινε ελα Μανιλα με 550 ας πουμε.
Σημερα βλεπω Αθηνα Τζακάρτα με saudia με 550 για το Πάσχα με βαλίτσες κτλ
Τι λεει ο καιρός τέτοια εποχή ?? Πας ή μετανιώνεις την ωρα και τη στιγμή :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Σημερα βλεπω Αθηνα Τζακάρτα με saudia με 550 για το Πάσχα με βαλίτσες κτλ
Τι λεει ο καιρός τέτοια εποχή ?? Πας ή μετανιώνεις την ωρα και τη στιγμή :)
Απαντω μονο γιατι με ταγκαρες: μονο το κλιμα της Ευρωπης ξερω.
 

porcelain

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Γεια σας,

τα τελευταία 5 χρόνια ταξιδεύω αποκλειστικά με γκρουπ οπότε τα τελευταία αεροπορικά που είχα κλείσει ήταν το σωτήριον έτος 2018 με τις μισές τιμές απ' ό,τι βλέπω σήμερα. Αποφασίζοντας για το Πάσχα του 2024 να επισκεφτούμε την Βαρκελώνη, βρίσκω εισιτήρια με 264 μονο με χειραποσκευη και 367 με βαλιτσα. Αν κλείσουμε 1 από το κάθε ένα είναι Συνολικά 631€. Υπάρχει κάποια περίπτωση να βρεθεί κάτι φτηνότερο;

Λίγο που είδαμε και από διαμονή κατω απο 650 για 4 βράδια δεν βρίσκουμε κάτι εκτος αν πάμε σε χοστελ που δεν θέλουμε οπότε η διαφορά απ' το γκρουπ είναι ελάχιστη..
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Γεια σας,

τα τελευταία 5 χρόνια ταξιδεύω αποκλειστικά με γκρουπ οπότε τα τελευταία αεροπορικά που είχα κλείσει ήταν το σωτήριον έτος 2018 με τις μισές τιμές απ' ό,τι βλέπω σήμερα. Αποφασίζοντας για το Πάσχα του 2024 να επισκεφτούμε την Βαρκελώνη, βρίσκω εισιτήρια με 264 μονο με χειραποσκευη και 367 με βαλιτσα. Αν κλείσουμε 1 από το κάθε ένα είναι Συνολικά 631€. Υπάρχει κάποια περίπτωση να βρεθεί κάτι φτηνότερο;

Λίγο που είδαμε και από διαμονή κατω απο 650 για 4 βράδια δεν βρίσκουμε κάτι εκτος αν πάμε σε χοστελ που δεν θέλουμε οπότε η διαφορά απ' το γκρουπ είναι ελάχιστη..
Κι εμείς που κλείσαμε για την πρώτη εβδομάδα του Απριλίου ξενοδοχείο, εισιτήρια αναμένω να δω μήπως υπάρξει κάτι καλύτερο γιατί τώρα βλέπω για δύο ενήλικες και ένα παιδί 800€...
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Γενικά οι τιμές έχουν ξεφυγει…..δεν μπορώ να καταλάβω που βασίζονται και έχουν εκτόξευση τις τιμές σε αδικαιολόγητα (ενδεχόμενος) υψηλά επίπεδα ….είδωμεν
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γενικά οι τιμές έχουν ξεφυγει…..δεν μπορώ να καταλάβω που βασίζονται και έχουν εκτόξευση τις τιμές σε αδικαιολόγητα (ενδεχόμενος) υψηλά επίπεδα ….είδωμεν
Στη ζήτηση.
 

porcelain

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Υπάρχει κόσμος που έχει να τα δίνει αυτά και ακόμα περισσότερα οπότε δεν τους ενδιαφέρει. Δυστυχώς οι τιμές αυτές δεν είναι για όλους μας..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Γενικά οι τιμές έχουν ξεφυγει…..δεν μπορώ να καταλάβω που βασίζονται και έχουν εκτόξευση τις τιμές σε αδικαιολόγητα (ενδεχόμενος) υψηλά επίπεδα ….είδωμεν
Στον πρωτοφανη πληθωρισμο σε ολη την Ευρωπη στα παντα, τροφιμα, υπηρεσιες. Υπαρχουν χωρες που κινειται με 15 ως 20% με αντιστοιχη αυξηση μισθων.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Raja Ampat & Bali τον Ιούνιο.

Έβαλα πράκτορα να μου κλείσει τα εισητήρια όλων των πτήσεων και είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ επαγγελματία και δεν το μετανιώνω καθόλου.
Ενδεχομένως να τον χρησιμοποιήσω και για κρατήσεις διαμονών.
Μέχρι το ταξίδι θα κλείσω 5 χρόνια χωρίς να έχω βγει από Ευρώπη και δεν θέλω να έχω το άγχος κάποιου λάθους ή να κάνω κακή οργάνωση των logistics και να μου χαλάσει αυτή τη μοναδική ευκαιρία που ποιος ξέρει πότε θα ξανασυμβεί. Επίσης δεν έχω καθόλου χρόνο & καθαρό μυαλό.
Δεν τα λέω αυτά για να 'δικαιολογηθώ', απλά διαπιστώνω ότι η χρήση επαγγελματία ορισμένες φορές είναι εξαιρετικά χρήσιμη και βοηθητική.
 

annoula

Member
Μηνύματα
258
Likes
530
Raja Ampat & Bali τον Ιούνιο.

Έβαλα πράκτορα να μου κλείσει τα εισητήρια όλων των πτήσεων και είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ επαγγελματία και δεν το μετανιώνω καθόλου.
Ενδεχομένως να τον χρησιμοποιήσω και για κρατήσεις διαμονών.
Μέχρι το ταξίδι θα κλείσω 5 χρόνια χωρίς να έχω βγει από Ευρώπη και δεν θέλω να έχω το άγχος κάποιου λάθους ή να κάνω κακή οργάνωση των logistics και να μου χαλάσει αυτή τη μοναδική ευκαιρία που ποιος ξέρει πότε θα ξανασυμβεί. Επίσης δεν έχω καθόλου χρόνο & καθαρό μυαλό.
Δεν τα λέω αυτά για να 'δικαιολογηθώ', απλά διαπιστώνω ότι η χρήση επαγγελματία ορισμένες φορές είναι εξαιρετικά χρήσιμη και βοηθητική.
Πριν λιγο γυρισα απο Μπαλι.
Αν ακολουθησεις τα βηματα της φανταστικης ιστοριας του @Yorgos θα δεις τα παντα. Εγω εκλεινα εκει τοπικο οδηγο για ολοημερες εκδρομες.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Πριν λιγο γυρισα απο Μπαλι.
Αν ακολουθησεις τα βηματα της φανταστικης ιστοριας του @Yorgos θα δεις τα παντα. Εγω εκλεινα εκει τοπικο οδηγο για ολοημερες εκδρομες.
Αυτή διάβασα και αποφάσισα το κόμπο Μπαλί-Raja Ampat αφήνοντας έξω τους Ουρακοτάγκους στο Kalimantan που ήθελα έξτρα γιατί με τόσο κακές συνδέσεις πτήσεων δεν έβγαινε χρονικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom