Ιταλία 3 μέρες στη Ρώμη (Φεβρουάριος 2010)

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Μάλλον δεν έχεις ταξιδέψει Βόρεια Ευρώπη για πραγματικά ακριβές τιμές. Επίσης, η Ιταλία αξίζει απίστευτα!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Πολύ καλή η ιστορία σου.Ήσουν κατατοπιστικότατος ως προς τις τιμές.Κατά την ταπεινή μου άποψη η Ιταλία είναι ακριβή χώρα και νομίζω πιο ακριβή από όσο αξίζει πραγματικά.
Σε συγκριση με τι ειναι ακριβη? Γιατί, απο τις χωρες της Δυτικης ευρωπης που τριγυριζω τα τελευταία χρονια, ειναι μαλλον η δευτερη φθηνοτερη μετα τη Γερμανία...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Σε συγκριση με τι ειναι ακριβη? Γιατί, απο τις χωρες της Δυτικης ευρωπης που τριγυριζω τα τελευταία χρονια, ειναι μαλλον η δευτερη φθηνοτερη μετα τη Γερμανία...
Η Ισπανία και η Πορτογαλία δεν είναι δυτική Ευρωπη? (ή πάνε στη κατηγορία βοήθεια βουλιάζουμε?)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Η Ισπανία και η Πορτογαλία δεν είναι δυτική Ευρωπη? (ή πάνε στη κατηγορία βοήθεια βουλιάζουμε?)
Εχω την εντυπωση πως (για την Ισπανια τουλαχιστον) το κοστος για τον επισκεπτη ειναι αρκετα υψηλοτερο...
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Σε συγκριση με τι ειναι ακριβη? Γιατί, απο τις χωρες της Δυτικης ευρωπης που τριγυριζω τα τελευταία χρονια, ειναι μαλλον η δευτερη φθηνοτερη μετα τη Γερμανία...
Νομίζω πως σε σύγκριση με Παρίσι και Λονδίνο που έχω πάει είναι εξίσου ακριβή.Επειδή όμως δεν έχω πάει σε άλλες χώρες της Δυτικής Ευρώπης μάλλον έχεις δίκιο.Ίσως βιάστηκα να βγάλω συμπέρασμα.Και σίγουρα η Ρώμη που είναι και πιο κοντά έχει και πιο φθηνά εισητήρια.:roll:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Νομίζω πως σε σύγκριση με Παρίσι και Λονδίνο που έχω πάει είναι εξίσου ακριβή.Επειδή όμως δεν έχω πάει σε άλλες χώρες της Δυτικής Ευρώπης μάλλον έχεις δίκιο.Ίσως βιάστηκα να βγάλω συμπέρασμα.Και σίγουρα η Ρώμη που είναι και πιο κοντά έχει και πιο φθηνά εισητήρια.:roll:
Ειναι εξισου ακριβη η Ρωμη με το Λονδινο και το Παρισι;;;;; :roll::roll::roll:
Στη Ρωμη βρισκεις ξενοδοχειο κατακεντρο με πολυ λιγοτερα χρηματα απ'οτι Λονδινο ή Παρισι. Νομιζωω δε τιθεται θεμα συγκρισης....
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Ειναι εξισου ακριβη η Ρωμη με το Λονδινο και το Παρισι;;;;; :roll::roll::roll:
Στη Ρωμη βρισκεις ξενοδοχειο κατακεντρο με πολυ λιγοτερα χρηματα απ'οτι Λονδινο ή Παρισι. Νομιζωω δε τιθεται θεμα συγκρισης....
έχεις δίκιο,είχα λανθασμένη εντύπωση ό,τι είναι εξίσου ακριβή.Μόλις πάω με το καλό θα το διαπιστώσω σίγουρα και εκεί.:clap:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Ειναι εξισου ακριβη η Ρωμη με το Λονδινο και το Παρισι;;;;; :roll::roll::roll:
Στη Ρωμη βρισκεις ξενοδοχειο κατακεντρο με πολυ λιγοτερα χρηματα απ'οτι Λονδινο ή Παρισι. Νομιζωω δε τιθεται θεμα συγκρισης....
Να μου τα πεις και μένα αυτό το ξενοδοχείο. Μπορεί όντως από το Λονδίνο να είναι φτηνότερη αλλά με Παρίσι και γενικότερα Γαλλία καμιά σύγκριση. Στη Γαλλία όπως και στη Γερμανία και στην Ισπανία και στη Πορτογαλία, βρίσκεις αξιοπρεπέστατα καταλύματα με 50- 70 ευρώ. Στην Ιταλία απλώς αυτό δεν γίνεται.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Οταν εψαχνα για Παρισι ειχα απογοητευτει..... το αφησα στην ακρη για αλλη φορα. Στη Ρωμη την εβγαλα μια χαρα και οσες φορες εχω ψαξει τωρα τελευταια για καποιους που ψαχνουν καταλυμα και ρωτουν εδω εχω βρει αρκετες επιλογες.
Γενικα ομως για τις χωρες δεν εχω αποψη. Μακαρι να'ναι οπως τα λετε γιατι η Γαλλια με εμπνεει περισσοτερο απο Ιταλια, αμα ειναι πιο φθηνη ακομα καλυτερα! :)
 

nikos_top

Member
Μηνύματα
65
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Γεια σας και παλι μετα απο καιρο απουσιας...
ετοιμαζομαι να παω για δευτερη φορά Ρωμη αρχες Δεκεμβρη με Rayanair απο Θεσ/νικη. Την πρωτη φορα πρωταρης ειχα παρε Roma pass για να μην εχω εννοια με τις μετακινησεις αποφυγαμε την ουρα στο Κολοσαιο και πηγαμε στο καστρο σεντ Ατζελο. Επίσης πηγαμε μουσεια βατικανου οποτε με τα βασικά εχω κλεισει δεν μπορεσαμε να παμε Galeria Borgese δεν ξερω ας ενημερωσει κανεις αξιζει και ποια μουσεια αξιζει να επισκευτει κανεις για να εκιμησω αν αξιζει να ξαναπαρω Roma Pass η οποια εγινε και 30ευρω όπως ειδα,αυτη τη φορα θα μεινω κοντα στην via del corso.
 
Μηνύματα
9
Likes
6
Alkiviadi, αν και η ταξιδιωτική σου ιστορία είναι αρκετά "πίσω στο χρόνο", τη βρίσκω τόσο κατατοπιστική!
Πίστεψέ με ότι με βοήθησε πολύ στο πλάνο μου για το επικείμενό μου ταξίδι στη Ρώμη. Ευχαριστώ!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.732
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom