Γαλλία Γερμανία Ελβετία 4 μέρες - Ελβετογαλλογερμανικά σύνορα

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
πολυ ωραιο το ταξιδι Ευτυχια!!και ωραια περιγραφη!

:)
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
οι τιμες της easy jet απο θεσ/νικη για βασιλεια ,ακρως δελεαστικες και το πρωτο δρομολογιο της συγκεκριμενης...


αχ....πόσο σας ζηλευω εσας τους βορειοελλαδίτες τώρα για αυτή την πτήση!!ανοίγω δρόμους για την Βασιλεία μιας και η κόρη μου φευγει σε 1 μηνα για να εργαστει στην εδρα της φαρμακευτικης εταιρείας στην Βασιλεία....θα σας εχω πολλες πληροφορίες αργότερα....
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
εγώ πάλι ,ζηλεύω την κόρη σου που φεύγει απο την Ελλάδα .....αλλά και εσένα που θα ταξιδεύεις προς τα εκεί:xmas_wink:
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.911
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πολύ ωραία και αυτή η ιστορία σου, Ευτυχία.
Πανέμορφες και οι φωτογραφίες σου.
 

vangeli3

Member
Μηνύματα
45
Likes
15
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΠΑΩ ΚΟΛΜΑΡ

παιδια καλημερα...
Ενδιαφερομαι να παω ανοιξη στο Γαλλικο κομματι της Αλσατιας (κολμαρ , στρασβουργο κλπ)..
Εχετε να προτεινετε με πιο τροπο να φτασω εκει καλυτερα , οικονομικα?
Μεσω παρισι εχει φτηνη πτηση αλλα κανα 50ρι τρενο αποτι βλεπω, αν δεν κανω λαθος...
καποιος αλλος οικονομικος τρόπος (including και λεωφορειο?)

ευχαριστω


Πολύ ωραία και αυτή η ιστορία σου, Ευτυχία.
Πανέμορφες και οι φωτογραφίες σου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
παιδια καλημερα...
Ενδιαφερομαι να παω ανοιξη στο Γαλλικο κομματι της Αλσατιας (κολμαρ , στρασβουργο κλπ)..
Εχετε να προτεινετε με πιο τροπο να φτασω εκει καλυτερα , οικονομικα?
Μεσω παρισι εχει φτηνη πτηση αλλα κανα 50ρι τρενο αποτι βλεπω, αν δεν κανω λαθος...
καποιος αλλος οικονομικος τρόπος (including και λεωφορειο?)

ευχαριστω
Θεσσαλονίκη- Βασιλεία με easyjet και Θεσσαλονίκη- Στουτγκάρδη με aegean ή Θεσσαλονίκη- Baden Baden με Ryanair- δηλαδή θα μπεις στον κόπο να πετάξεις και προς Θεσσαλονίκη, αν δεν μένεις εκεί τριγύρω.
 

vangeli3

Member
Μηνύματα
45
Likes
15
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
Απο εκει να υποθεσω μετα υπαρχουν λεωφορεια που σε πανε Στρασβούργο?




Θεσσαλονίκη- Βασιλεία με easyjet και Θεσσαλονίκη- Στουτγκάρδη με aegean ή Θεσσαλονίκη- Baden Baden με Ryanair- δηλαδή θα μπεις στον κόπο να πετάξεις και προς Θεσσαλονίκη, αν δεν μένεις εκεί τριγύρω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
Απο εκει να υποθεσω μετα υπαρχουν λεωφορεια που σε πανε Στρασβούργο?
Από Βασιλεία και Baden Baden απευθείας απ' ό, τι έχω δει, από Στουτγκάρδη όχι απ'ευθείας και με ακριβούτσικο τρένο.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Θελω τη βοηθεια σας.Μενουμε Στουτγκαρδη και θελουμε απο 29 μαρτιου εως 1 απριλη να παμε ενα τριημερο στρασβουργο και στα αλσατικα χωρια.πως να μοιρασω τις διανυκτερευσεις ολες στρασβουργο η αξιζει να μεινω ενα βραδυ στρασβουργο ενα βραδυ στην κολμαρ η σ αλλο αλσατικο χωριο και ισως παμε και φραιμπουργκ και αξιζει να μεινουμε και εκει;
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.911
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Στο Freiburg, έχω μείνει και μου άρεσε πολύ.
Επισκέφτηκα και το Στρασβούργο που επίσης είναι πολύ όμορφο.
Διάβασα όμως πολύ ωραίες ιστορίες για τα Αλσατικά χωριά και την Κολμάρ.
Ίσως κάποιοι πιο ειδικοί σε διαφωτίσουν καλύτερα.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Θελω τη βοηθεια σας.Μενουμε Στουτγκαρδη και θελουμε απο 29 μαρτιου εως 1 απριλη να παμε ενα τριημερο στρασβουργο και στα αλσατικα χωρια.πως να μοιρασω τις διανυκτερευσεις ολες στρασβουργο η αξιζει να μεινω ενα βραδυ στρασβουργο ενα βραδυ στην κολμαρ η σ αλλο αλσατικο χωριο και ισως παμε και φραιμπουργκ και αξιζει να μεινουμε και εκει;
Προσωπικά θα άφηνα το freiburg για άλλο ταξίδι στο μέλανα δρυμό.
Θα έμενα και τις 3 μέρες στην Αλσατία, 1 μέρα Στρασβούργο και 2 μέρες στα χωριά στο δρόμο του κρασιού.
Δεν θα προτιμούσα το Κολμάρ , ωστόσο έχει μάλλον περισσότερες επιλογές για φαγητό , διασκέδαση...
Δεν ξέρω πως θα είναι η κίνηση εκείνη την περίοδο(νομίζω είναι το καθολικό Πάσχα?)

Ψάξε τις ιστορίες-πληροφορίες στο φόρουμ για την Αλσατία(υπάρχουν πολλές) και ανάλογα με τα ενδιαφέροντα σου αποφάσισε τι σου ταιριάζει;)
 

desp

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπέρα και χρόνια πολλά!
θα ταξιδέψω αρχές φλεβάρη στο colmar, θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ από το αεροδρόμιο της βασιλείας εκτός από τρένο να μεταβώ στο colmar και με λεωφορείο? Κοιτάζω και τα ιχ μα είναι ακριβά για 2 άτομα ¨( σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom