Ισπανία Aπο girona - barcelona

Μαρία Μ.

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
μετά από ένα αγώνα δρόμου και ένα δύσκολο χρόνο πάω για αύριο παρασκευή βράδυ στην βαρκελώνη .ψάχνω τώρα εδώ για κανένα ξενοδοχείο .βασικά φθάνω στην κιρόνα το βράδυ και σκέφτομαι να μείνω εκεί για το βράδυ τι λέτε .μετά να πάω για βαρκελόνη σε ένα καλό ξενοδοχείο για ξεκούραση μασαζ και τρελές νύκτες ... καμιά βοήθεια ,μου αρέσει το καλό φαγητό ποτό και εάν κάτι αξίζει πολύ να το δώ θα το κάνω .κάτι για πάρκο επίσης που είπαν κάποιοι φίλοι είναι στύλ ντισνευ γαλίας .. είναι εύκολη υπόθεση να βρώ τραίνο ή λεωφορέιο απο γιρονα βαρκελώνη .ευχαριστώ
Αν αγαπάς τα θαλασσινά το Paradeta είναι εξαιρετικό και φθηνό!
 

Emmaki1989

Member
Μηνύματα
23
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξιδεύει 6/9 είναι ημερα τρίτη,δεν εχει πτήση,εκτός αν έρχεται από άλλο μέρος και όχι από Θεσσαλονίκη. Μάλλον έρχεται στο αεροδρόμιο της Βαρκελώνης.
Καλησπέρα! Έρχομαι απο Ελ.Βενιζέλο με iberia τρίτη 13:30 ώρα βαρκελώνης στο El prat και φεύγω Σάββατο 21:45 με iberia απο el prat για αθήνα!
Άρα αν κατάλαβα σωστά πρέπει απο κέντρο βαρκελώνης να πάρω τρένο ή λεωφορείο για girona & figueres?!μπερδεύτηκα!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Να πας στο σταθμό τραίνων Sants για να πάρεις το τραίνο για Χιρόνα.
 

Emmaki1989

Member
Μηνύματα
23
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΡΙΣΙ
Ευχαριστώ πολύ! Γνωρίζετε πόσο κοστίζει το εισιτήριο;! Πρέπει να βγάλω άλλο για girona άλλο για figueres;! Και για να μην γίνομαι και κουραστική, επειδή είναι λίγες ημέρες πιστεύετε αξίζει να χάσω κάτι απο βαρκελώνη; Θα φύγει όλη η ημέρα;!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.129
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Ευχαριστώ πολύ! Γνωρίζετε πόσο κοστίζει το εισιτήριο;! Πρέπει να βγάλω άλλο για girona άλλο για figueres;! Και για να μην γίνομαι και κουραστική, επειδή είναι λίγες ημέρες πιστεύετε αξίζει να χάσω κάτι απο βαρκελώνη; Θα φύγει όλη η ημέρα;!
Απο τη στιγμη που φευγεις τελευταια μερα αργα προλαβαινεις τα παντα.Με σωστο προγραμμα δεν θα χασεις τιποτα απο Βαρκελωνη.Εννοειται δεν πας εκει για ξεκουραση!!Εγω στη θεση σου δεν θα πηγαινα εκτος Βαρκελωνης αλλα αφου το αποφασισες καντο.Φανταζομαι καποιοι αλλοι εχουν αλλη γνωμη
 

Emmaki1989

Member
Μηνύματα
23
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΡΙΣΙ
Εννοείται καμία ξεκούραση! Θα κλείσω και τα εισιτήρια για sagrada(αξίζουν οι πύργοι;!; Ή μόνο μέσα) casa batlo, la pedrera, park guell απο πρίν. Γενικά πανάκριβα εισιτήρια αλλά μια φορά πας!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.129
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Αξιζουν ολα σιγουρα!!Απλως ειναι στον καθενα πως θελει να αξιοποιει το χρονο του.Καποιοι προτιμουν να γνωριζουν τις γειτονιες καποιας πολης να αναμειγνυονται με τον κοσμο και γενικως να περπατουν πανω κατω και ας αφησουν καποια αξιοθεατα.Ειναι κατι που μου αρεσει και μενα.casa batillo μετα απο τρεις φορες βαρκελωνη δεν εχω παει ακομα για παραδειγμα.Να πω την αληθεια ημουν και on a budget που λενε
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα στο γκρουπ.
Φτάνω Χιρόνα στις 05 Αυγ. το απόγευμα και θέλω να μετακινηθώ προς Βαρκελώνη.
Από ότι κατάλαβα έχω τις επιλογές του τραίνου και του λεωφορείου.
Αν μπορείτε να μου δώσετε τις τελευταίες πληροφορίες για δρομολόγια και αν πρέπει να κλείσω από πριν τα εισιτήρια της μεταφοράς.
Κάθε βοήθεια δεκτή,ήδη μάλιστα βρήκα διάφορες οδηγίες-συμβουλές στα διάφορα topic.
Είναι το πρώτο μου ταξίδι εξωτερικό και θέλω να είμαι όσο το δυνατόν καλύτερα προετοιμασμένος.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Από ότι κατάλαβα έχω τις επιλογές του τραίνου και του λεωφορείου.
Από αεροδρόμιο Χιρόνας δεν υπάρχει τραίνο.Λεωφορείο ή ταξί.
Δεν χρειάζεται να κλείσεις εισιτήριο από ιντερνετ.Το αγοράζεις από κει.Το ταμείο
είναι δίπλα από τα λεωφορεία.Όταν φτάσεις εκεί πήγαινε στο ταμείο που εκδίδει
τα εισιτήρια και ζήτα το horario για να ξέρεις την ώρα αναχώρησης ανάλογα με την
πτήση σου.Να πάρεις εισιτήριο αλέ ρετουρ για να έχεις έκπτωση.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Από αεροδρόμιο Χιρόνας δεν υπάρχει τραίνο.Λεωφορείο ή ταξί.
Δεν χρειάζεται να κλείσεις εισιτήριο από ιντερνετ.Το αγοράζεις από κει.Το ταμείο
είναι δίπλα από τα λεωφορεία.Όταν φτάσεις εκεί πήγαινε στο ταμείο που εκδίδει
τα εισιτήρια και ζήτα το horario για να ξέρεις την ώρα αναχώρησης ανάλογα με την
πτήση σου.Να πάρεις εισιτήριο αλέ ρετουρ για να έχεις έκπτωση.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Είμαι στα πρώτα στάδια οργάνωσης οπότε θα ακολουθήσουν και άλλες ερωτήσεις.
 

TOULKIAS

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
PRAGUE
Ταξίδι-Όνειρο
ALASKA
Panpan επειδη βλεπω τους βοηθας ολους για βοηθα και εμενα σε παρακαλω.:)Φτανω Γιρονα 20.40. στις 1 οκτωμβριου.Πως παω κεντρο με το λεωφορειο?Ποιο νουμερο παιρνω και ποσο κοστιζει?Ποση ωρα κανει και που με αφηνει?Σε ευχαριστω εκ των προτερων...:clap:
ΥΓ το ξενοδοχειο μου ειναι στην El Poble-sec.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Μόλις φτάσεις,αφού βγεις από το αεροδρόμιο,δεξιά από την πιάτσα ταξί είναι
το λεωφορείο για Βαρκελώνη.Εισιτήριο 25 ευρώ.Το παιρνεις από εκεί.
Φτάνει στον σταθμό Nord.
Παραδίπλα από τον σταθμό είναι το μετρό L1.Το παίρνεις μέχρι την πλ.Espanya και εκεί αλλάζεις με το μετρό L3 για Poble sec.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom