Ισπανία Aπο girona - barcelona

ΧΡΥΣΑ 18

Member
Μηνύματα
19
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Έχεις πρόταση για ξενοδοχείο στην Βαρκελώνη;
Εμείς μείναμε στο Sallés Hotel Pere IV. Λίγο τσιμπημένο για αυτά που προσφέρει αλλά το μετρό ήταν δίπλα οπότε δεν είχαμε κανένα θέμα. Το μετρό νομίζω ότι δεν ήταν 24ωρο αλλά δεν θυμάμαι καλά.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Έχεις πρόταση για ξενοδοχείο στην Βαρκελώνη;
Υπάρχει group Βαρκελωνοπληκτοι https://www.travelstories.gr/community/forums/Βαρκελωνόπληκτοι.107/
οπού υπάρχει thread για ξενοδοχεία. Διάβασε πρώτα εκεί όπου έχει πολλές προτάσεις.
Κοίτα πρώτα το οικονομικό κομμάτι (budget) και μετά την περιοχή.
Καμία περιοχή δεν είναι επικίνδυνη και το μετρό βολεύει όπου και αν μένεις.

Το μετρό δεν λειτουργεί σε 24ωρη βάση. Επίσης το λεωφορείο από Τζιρόνα σε αφήνει στο σιδηροδρομικό σταθμό (Estación de autobuses Barcelona Nord).

Η διαδρομή είναι περίπου 1 ώρα και 15 λεπτά, εισιτήριο βγάζεις από το γκισέ και αν το βγάλεις μετ 'επιστροφής έχει έκπτωση.
 

JennyDimitra

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Υπάρχει group Βαρκελωνοπληκτοι https://www.travelstories.gr/community/forums/Βαρκελωνόπληκτοι.107/
οπού υπάρχει thread για ξενοδοχεία. Διάβασε πρώτα εκεί όπου έχει πολλές προτάσεις.
Κοίτα πρώτα το οικονομικό κομμάτι (budget) και μετά την περιοχή.
Καμία περιοχή δεν είναι επικίνδυνη και το μετρό βολεύει όπου και αν μένεις.

Το μετρό δεν λειτουργεί σε 24ωρη βάση. Επίσης το λεωφορείο από Τζιρόνα σε αφήνει στο σιδηροδρομικό σταθμό (Estación de autobuses Barcelona Nord).

Η διαδρομή είναι περίπου 1 ώρα και 15 λεπτά, εισιτήριο βγάζεις από το γκισέ και αν το βγάλεις μετ 'επιστροφής έχει έκπτωση.
Από Τζιρόνα αεροδρόμιο σε Τζιρόνα city μήπως γνωρίζετε που μας αφήνει το λεωφορείο; Ψάχνω για να κλείσω δίπλα ξενοδοχείο.
 

ΧΡΥΣΑ 18

Member
Μηνύματα
19
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Από Τζιρόνα αεροδρόμιο σε Τζιρόνα city μήπως γνωρίζετε που μας αφήνει το λεωφορείο; Ψάχνω για να κλείσω δίπλα ξενοδοχείο.
Σας αφήνει στο κεντρικό σταθμό των τραίνων και λεωφορείων έχει δίπλα πολλά ξενοδοχεία και το κέντρο δεν είναι μακριά πας με τα πόδια παντού.Με το google maps νομίζω θα βγάλεις εύκολα άκρη.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Από Τζιρόνα αεροδρόμιο σε Τζιρόνα city μήπως γνωρίζετε που μας αφήνει το λεωφορείο; Ψάχνω για να κλείσω δίπλα ξενοδοχείο.
Estació d'Autobusos de Girona
Plaça Espanya, s/n, 17002 Girona, Ισπανία
+34 972 21 23 19

https://goo.gl/maps/HhYxFRJqa8Q2
Μετακίνηση από αεροδρόμιο https://www.girona-airport.net/transfers.php
Ενδεικτικά αντιγράφω
Girona Airport - Girona city
Buses operate according with the Ryanair flights schedules as well. Depart from Girona airport and reach the Girona bus station.
Company: Sagalés
- Bus 605 reaches Girona city center as well from the airport. Travel time is about 20 minutes. Stops at: Girona Bus Station.
Δρομολόγια http://www.sagales.com/en/search-re...tions=option1&datetimepicker=01/03/2018+09:40
Είσαι μεν στο κέντρο της πόλης αλλά μακριά από την παλιά πολη που παρουσιάζει ενδιαφέρον (περίπου 15 λεπτά).Αν βρεις οικονομικο ξενοδοχείο κοντά σχετικά στην παλιά πόλη καλυτερα
 
Last edited:
Μηνύματα
39
Likes
23
Επειδή εχω μπερδευτεί λιγο..
Φτανω Τζιρόνα στις 23:50 με ryan..
Υπάρχει περίπτωση τετοια ώρα να βρώ λεωφορείο για Βαρκελώνη..
δλδ υπάρχει δρομολόγιο στις 00:30 που θέλω εγώ για να παω απο αεροδρομιο Τζιρονας προσ Βαρκελώνη???
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Ναι υπάρχει λεωφορείο.Ακόμα και η πτήση να αργήσει,το λεωφορείο θα περιμένει.
Εξάλλου έχει άλλες δυο πτήσεις που φτάνουν περίπου την ίδια ώρα.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Επειδή εχω μπερδευτεί λιγο..
Φτανω Τζιρόνα στις 23:50 με ryan..
Υπάρχει περίπτωση τετοια ώρα να βρώ λεωφορείο για Βαρκελώνη..
δλδ υπάρχει δρομολόγιο στις 00:30 που θέλω εγώ για να παω απο αεροδρομιο Τζιρονας προσ Βαρκελώνη???
Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω θα δεις ότι τα λεωφορεία που πάνε στη Βαρκελώνη σχετίζονται με τα δρομολόγια της ryanair.οποτε ναι θα βρεις.
 
Μηνύματα
39
Likes
23
σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο..
απλά αγχώνομαι γιατί θα είμαι με την γυναίκα, και περισσότερο με νοιάζει γι αυτην..
Στην χειρότερη περίπτωση, θα χάσω 80 ευρώ το ξενοδοχείο που θα έχω κλείσει στην Βαρκελώνη την πρώτη βραδιά..
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο..
απλά αγχώνομαι γιατί θα είμαι με την γυναίκα, και περισσότερο με νοιάζει γι αυτην..
Στην χειρότερη περίπτωση, θα χάσω 80 ευρώ το ξενοδοχείο που θα έχω κλείσει στην Βαρκελώνη την πρώτη βραδιά..
Καταλαβαινω τη λογικη σου αλλα δεν υπάρχει περίπτωση.Τα λεωφορεια αυτά δεν είναι τύπου κτελ.Περιμενουν την πτήση της Ryanair για να αναχωρήσουν.Διαβασε και παλιοτερα σχολια στο ίδιο θέμα με παιδιά που είχαν αντίστοιχες ανησυχιες ενώ μπορεί ς να δεις και στοιχεία για τη διαδρομή.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο..
απλά αγχώνομαι γιατί θα είμαι με την γυναίκα, και περισσότερο με νοιάζει γι αυτην..
Στην χειρότερη περίπτωση, θα χάσω 80 ευρώ το ξενοδοχείο που θα έχω κλείσει στην Βαρκελώνη την πρώτη βραδιά..
Απλά θα ενημερώσεις το ξενοδοχείο σου ότι θα έρθεις πολύ αργά.Υπολόγιζε κατά τις 02.00 χοντρικά.
 
Μηνύματα
39
Likes
23
Απλά θα ενημερώσεις το ξενοδοχείο σου ότι θα έρθεις πολύ αργά.Υπολόγιζε κατά τις 02.00 χοντρικά.
Ναι, έχεις δίκιο, θα ενημερώσω το ξενοδοχείο για να το έχουν κατά νου ότι θα αργήσω.
Ευχαριστώ πολύ και πάλι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom