Ισπανία Aπο girona - barcelona

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Thanks, κοιτούσα το 604.
Αν το κάνω έτσι, ξέρεις μήπως αν μπορώ να βγάλω από ένα εισιτήριο με επιστροφή για Αεροδρόμιο Girona-Girona και Girona Airport-Barcelona ή αν θα έχω θέμα στο κομμάτι Girona-->Barcelona και δεν το δεχτούν;
Δε ξέρω να σου απαντήσω σ αυτο
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Χιρόνα λέγεται. Όχι Τζιρόνα.
Συγγνώμη φίλε μου.Παρασυρθηκα λογω βιασυνης.Αν δε κάνω λάθος ειναι Ζιρονα και στα καταλανικά Χιρονα (διαβάζεται και Χερονα νομίζω)
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Άσχετο.!!Στα Καταλανικά είναι Ζιρόνα.Παχή Ζ (χωριάτικο) στα όρια να ακουστεί Τζ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Άσχετο.!!Στα Καταλανικά είναι Ζιρόνα.Παχή Ζ (χωριάτικο) στα όρια να ακουστεί Τζ.
Κι εσύ τότε γιατί τη λες Χιρόνα; Δε σέβεσαι τη ντοπιολαλιά του τόπου που σε φιλοξενεί;
Α, και Χρόνια Πολλά!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Εγώ είμαι κάγκουρας Ελληνάρας.Όταν είμαι Βαρκελώνη την λέω Χιρόνα.Όταν είμαι στην Χιρόνα την λέω Ζιρόνα.
Διπλωματία !!!Gràcies.
 

Foinikas170

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Καλησπέρα σας!
Μήπως ξέρει κανείς να μου πει πως μπορώ να πάω απο το αεροδρόμιο της Χιρόνα στη Βαρκελώνη; Φτανω Πέμπτη 20.30 τον Απρίλιο. Ψαχνω ψάχνω κ δε βγάζω άκρη. Διαβάζω οτι η Ράινερ εχει λεωφορεία σύμφωνα με τις αφίξεις. Αλλά δεν μπορώ να το βρώ. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
https://www.sagales.com/en/trip/17/transfer-girona-airport-barcelona-centre
H εταιρία Sagales βάζει λεωφορεία σύμφωνα με το πρόγραμμα των αφίξεων.Για να φτάνεις Πέμπτη
λογικά δεν έρχεσαι από Θεσσαλονίκη.Μην αγχώνεστε ,λεωφορεία είναι απ΄έξω από το αεροδρόμιο
μέχρι να φύγει και ο τελευταίος επιβάτης.
 

Foinikas170

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
https://www.sagales.com/en/trip/17/transfer-girona-airport-barcelona-centre
H εταιρία Sagales βάζει λεωφορεία σύμφωνα με το πρόγραμμα των αφίξεων.Για να φτάνεις Πέμπτη
λογικά δεν έρχεσαι από Θεσσαλονίκη.Μην αγχώνεστε ,λεωφορεία είναι απ΄έξω από το αεροδρόμιο
μέχρι να φύγει και ο τελευταίος επιβάτης.
Ευχαριστώ για την απάντηση!!
Μου βγάζει πως δεν υπάρχουν δρομολόγια για εκείνη τη μέρα... Τι κάνω λάθος;!;! Από Φρανκφούρτη πάω.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Ευχαριστώ για την απάντηση!!
Μου βγάζει πως δεν υπάρχουν δρομολόγια για εκείνη τη μέρα... Τι κάνω λάθος;!;! Από Φρανκφούρτη πάω.
Μπορεί να μην έχουν βγει ακόμα τα δρομολόγια της περιόδου εκεινης
Απο όσο βλέπω έχει μέχρι 31-03.
Θα βγουνε,λεωφορείο θα υπάρχει 100%
Αν διαβάσεις προς τα πίσω το θεμα, θα δεις ότι τα λεωφορεία ουσιαστικά εξυπηρετούν τις πτήσεις της Ryanair.
 

Attachments

Last edited:

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Καλησπέρα σας!
Μήπως ξέρει κανείς να μου πει πως μπορώ να πάω απο το αεροδρόμιο της Χιρόνα στη Βαρκελώνη; Φτανω Πέμπτη 20.30 τον Απρίλιο. Ψαχνω ψάχνω κ δε βγάζω άκρη. Διαβάζω οτι η Ράινερ εχει λεωφορεία σύμφωνα με τις αφίξεις. Αλλά δεν μπορώ να το βρώ. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!!
Ναι,υπάρχουν λεωφορεία ακριβώς δίπλα από το αεροδρόμιο. Βγάζεις εισιτήριο επι τόπου. Εμεις ψάχναμε λεωφορείο για να πάμε Χιρονα, κέντρο, και δεν βρίσκαμε γιατί όλα πήγαιναν Βαρκελώνη και το επόμενο για Χιρονα ήταν μετά από ώρες :p Σίγουρα θα βρείτε.
 

Foinikas170

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Μπορεί να μην έχουν βγει ακόμα τα δρομολόγια της περιόδου εκεινης
Απο όσο βλέπω έχει μέχρι 31-03.
Θα βγουνε,λεωφορείο θα υπάρχει 100%
Αν διαβάσεις προς τα πίσω το θεμα, θα δεις ότι τα λεωφορεία ουσιαστικά εξυπηρετούν τις πτήσεις της Ryanair.
Οκ...! Εμπιστεύομαι τα λόγια σας!! Απλά ήθελα να τα κλείσω σίγουρα, διαφορετικά να ψάξω για διανυκτέρευση στη Girona. Αλλά μάλλον θα είμαι Βαρκελώνη από Πέμπτη αφού έχει λεωφορεία...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.685
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom