Αυστρία Γερμανία Ιταλία Aυστριακες Αλπεις-Λιμνη Κομο by a car full of crazy people.

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εμείς ακολουθήσαμε την άλλη γιατί η διανυκτέρευσή μας ήταν στο Unterpinswang.
Δες εδώ:
https://maps.google.com/maps?saddr=Innsbruck, Österreich&daddr=Unterpinswang, Österreich&hl=el&ie=UTF8&ll=47.344406,11.094818&spn=0.824449,1.783905&sll=47.269212,11.404102&sspn=0.206405,0.445976&geocode=FVxF0QIdRgOuAClzyvjhz26dRzENmx0ofRwgnQ;FUh21QIdZN-iACmRJy6SzfWcRzG5-_gC5EQ1xg&oq=unterpins&mra=ls&t=m&z=10

Υπολόγισε όμως ότι ήταν καλοκαίρι και είχε καταπράσινα τοπία.
Εγώ θέλω να αφιερώσω την 4η μου μέρα από τις 5 στην διαδρομή από το Innsbruck sto Fussen όπου θα διανυκτερεύσουμε!!! Στο googlemaps τη διαδρομή που θέλω να ακολουθήσω μου τη βγάζει 2,5 ώρες!!!Περνάω από χωριά όπως Seefeld,Mittenwald,Garmisch,Oberramergau και απότι διαβάζω το καθένα έχει την ομορφιά του!! Θεωρώ ότι είναι υπερβολή να τα επισκεφτώ όλα αλλά από 1 ώρα σε 2-3 από αυτά επιβάλλεται να αφιερώσω για βόλτα,καφεδάκι,κάποιο σνακ και για ξεκούραση!Επίσης θέλω να είμαι γύρω στις 15.00-16.00 στο Fussen για να ανέβω στο Neueswanstein και να το προλάβω μέρα...Ξέρω ότι είναι αργά αλλά δεν έχω σκοπό να το επισκεφτώ εσωτερικά οπότε πιστεύω μέχρι τις 18.00 που νυχτώνει έχω χρόνο!!!
Πως σου φαίνεται το πρόγραμμα και αν έχεις άποψη για κάποιο από αυτά τα χωριά για να δώσω παραπάνω έμφαση!!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν έχω πάει στα μέρη που θέλεις να επισκεφθείς. Αλλά πιστεύω πως όλο και κάποιος θα βρεθεί να πει μια γνώμη.
Όσο για το κάστρο, αν σε ενδιαφέρουν οι φωτογραφίες, καλό είναι να μην πας πολύ αργά για να προλάβεις κατάλληλο φως.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.912
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Εγώ θέλω να αφιερώσω την 4η μου μέρα από τις 5 στην διαδρομή από το Innsbruck sto Fussen όπου θα διανυκτερεύσουμε!!! Στο googlemaps τη διαδρομή που θέλω να ακολουθήσω μου τη βγάζει 2,5 ώρες!!!Περνάω από χωριά όπως Seefeld,Mittenwald,Garmisch,Oberramergau και απότι διαβάζω το καθένα έχει την ομορφιά του!! Θεωρώ ότι είναι υπερβολή να τα επισκεφτώ όλα αλλά από 1 ώρα σε 2-3 από αυτά επιβάλλεται να αφιερώσω για βόλτα,καφεδάκι,κάποιο σνακ και για ξεκούραση!Επίσης θέλω να είμαι γύρω στις 15.00-16.00 στο Fussen για να ανέβω στο Neueswanstein και να το προλάβω μέρα...Ξέρω ότι είναι αργά αλλά δεν έχω σκοπό να το επισκεφτώ εσωτερικά οπότε πιστεύω μέχρι τις 18.00 που νυχτώνει έχω χρόνο!!!
Πως σου φαίνεται το πρόγραμμα και αν έχεις άποψη για κάποιο από αυτά τα χωριά για να δώσω παραπάνω έμφαση!!!
Ακριβώς τη διαδρομή που αναφέρεις παραπάνω κάναμε κι εμείς και σταματήσαμε σε όλα τα χωριά που αναφέρεις καθώς επίσης και στο μοναστήρι Ettal αλλά και στο παλάτι Linderhof, με τη διαφορά ότι ήταν καλοκαίρι (μεγάλη μέρα) και ήταν η τρίτη φορά που κάναμε αυτή τη διαδρομή. Στην επιστροφή ακολουθήσαμε τη διαδρομή που αναφέρει η anny. Προσωπικά προτιμώ την πρώτη διαδρομή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.386
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom