About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Μπορεί να μην εντυπωσιάζουν αλλά είναι αρκετά κυνικοί και πιστεύω εύκολα ή δύσκολα θα περάσουν, ειδικά μετά από όλα όσα έχουν γίνει θα έχουν θορυβηθεί.
Έτσι λέγαμε και για τους Γερμανούς. Λογικά οι Βραζιλιάνοι θα περάσουν γιατί τους βολεύει και το Χ. Απλά δεν θα μου κάνει καμία έκπληξη αν χάσουν
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.405
Πω πω τι χαρά.. οι ποδοσφαιρικά haters της Γερμανίας ενωθείτε και χαρείτε..
Απο το '70 που παρακολουθώ ΠΠΚ δεν έχω ξαναδεί τόσο κακή Γερμανία.. Ο "νόμος" Λίνεκερ επιτέλους έσπασε αλλά συνέχισε να ισχύει ένα άλλος ψιλονόμος που λέει ότι η Παγκόσμια πρωταθλήτρια κάποιες φορές δεν περνάει ούτε καν απο τη φάση των ομίλων ..

Μεξικό η πιο γλυκια ήττα με 3-0 έβερ.. σομπρέρο όμως δεν παραγγέλνω.. δεν έχουν συνέχεια, κάτι πρέπει να κάνουν..

Σουηδία χωρίς την μεγάλη μπάλα είναι πανηγυρικά πρώτη..

Βραζιλία πιστεύω και γω εύκολα ή δύσκολα θα περάσει.. Βέβαια δεν είναι απίθανη και μια ήττα με 1-0 γιατί όταν πας για δυο αποτελέσματα δεν παίρνεις κανένα.. 70-30 δινω..

Ελβετία είναι σχεδόν βέβαιη η νίκη ..εε η δεν είναι;; θα σας γελάσω.. γιατί οπως έχω πει παλιότερα δεν ισχύουν τα μαθηματικά στο ποδόσφαιρο και δει η αντιμεταθετική ιδιότητα που λέει ότι ο Α κερδίζει τον Β.. ο Β κερδίζει τον Γ άρα και ο Α κερδίζει τον Γ .. αμ δε σφάξανε .. γιατί ο Γ κερδίζει και μάλιστα άνετα μερικές φορές τον Α..
Και γι αυτό μας αρέσει το ποδόσφαιρο..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η άμυνα της Βραζιλίας εμπνέει τρόμο, δεν τους βλέπω να πηγαίνουν μακριά.

Γενικά ομάδα που να εντυπωσιάζει δεν είδαμε. Στιβαρή η Ουρουγουάη, ψηλό ταβάνι η Κολομβία, σκληρή η Κροατία, μου αρέσει το Βέλγιο. Κατά τ' άλλα κάποιες ομάδες με καλές μονάδες όπως η Αργεντινή και η Γαλλία και... αυτάααα. Τώρα από το κάτω δεξιά κομμάτι του πίνακα με κάτι Σουηδίες και Ελβετίες να περνάνε, αν είναι εκεί η Κολομβία ως πρώτη αύριο (μακάρι), έχει πολλές πιθανότητες για ημιτελικά και ίσως για παραπάνω.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Η άμυνα της Βραζιλίας εμπνέει τρόμο, δεν τους βλέπω να πηγαίνουν μακριά.

Γενικά ομάδα που να εντυπωσιάζει δεν είδαμε. Στιβαρή η Ουρουγουάη, ψηλό ταβάνι η Κολομβία, σκληρή η Κροατία, μου αρέσει το Βέλγιο. Κατά τ' άλλα κάποιες ομάδες με καλές μονάδες όπως η Αργεντινή και η Γαλλία και... αυτάααα. Τώρα από το κάτω δεξιά κομμάτι του πίνακα με κάτι Σουηδίες και Ελβετίες να περνάνε, αν είναι εκεί η Κολομβία ως πρώτη αύριο (μακάρι), έχει πολλές πιθανότητες για ημιτελικά και ίσως για παραπάνω.
Δεν έβαλες την Αγγλία γιατί δεν έχει την πίεση φέτος απο τον περίγυρω να πάει μακρία. Και παίζει χωρίς άγχος.
Η Ουρουγουάη σκληρή αλλά επιθετικά ο Καβάνι είναι πολύ κακός. Και γενικά είναι φλύαροι μπροστά. Από αυτές που έχω δεί Κροατία και μην ξεγράφεις το σακάκι του Σάντος. Είναι η μόνη ομάδα που έχει περάσει χωρίς να κάνει καθαρή φάση σαν ομάδα. Μόνο φάουλ, πέναλτι και 1 προσωπική ενέργεια του Κουαρέσμε. Είναι απίστευτα τυχερή ομάδα. Μπορεί να πάει τελικό απο εδώ και πέρα χωρίς να βάλει γκολ (3 παρατάσεις).
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
Δεν υπαρχει ομαδα φοβητρο μεχρι τωρα ...

Ναι μου αρεσει η αμυνα της Ουρουγουαης , οι αντεπιθεσεις φωτια των Μεξικανων, η επιθεσεις των Βραζιλιανων και των Αγγλων , η σταθεροτητα της Σουηδιας αλλα γενικως ολοι εχουμε πεσει εξω!

ο κουβας του κουβα σε αυτο το Παγκοσμιο


Δε ξερω λεμε τα φαβορι αλλα ακομα κ αυτα δεν κερδιζουν καθολου ευκολα !!! Θα γινουν κ αλλες σφαγες ...



Υ.Γ παμε ρε Μεξικοοοοο
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
E δεν έβαλα την Αγγλία γιατί μου φαίνεται αδιάφορη και άχρωμη. Η Πορτογαλία πιστεύω ότι θα αποκλειστεί συνοπτικά από την Ουρουγουάη κι επίσης δεν τη λαμβάνω υπόψη.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
E δεν έβαλα την Αγγλία γιατί μου φαίνεται αδιάφορη και άχρωμη. Η Πορτογαλία πιστεύω ότι θα αποκλειστεί συνοπτικά από την Ουρουγουάη κι επίσης δεν τη λαμβάνω υπόψη.
Είναι υπερτυχερή ομάδα. Στα τελευταία 6 νοκ-αους ματς (4 euro και 2 confederation) έχουν παει 5 παρατάσεις και έχουν κερδίσει στις 4 (παράταση ή πέναλτι). Είναι αντιπαθητική ομάδα (εντελώς) αλλά σε μεταφυσικά φαινόμενα δεν μπορείς να δώσεις εξήγηση.
 
Last edited:

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Δόξα και τιμή στην μεγάλη Κόστα Ρίκα σήμερα (έβγαλε over 1.5 γκολ με απόδοση 8)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ποιο από τα
α) Σενεγάλη- Κολομβία
β) Ιαπωνία - Πολωνία

βλέπετε πιο πιθανό για Χ αύριο;
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Πολύ περίεργα ματς. Το Σενεγάλη-Κολομβία θα είναι ματσάρα.
Η Ιαπωνία με Χ βολεύεται και περνάει 2η οπότε αυτό θα επέλεγα. Αν και οι Πολωνοί είναι χάλια δεν βλέπονται.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.405
Συμφωνώ για την άμυνα της Βραζιλίας εν μέρει.. εντάξει όχι τρόμο αλλά αν πιεστεί όπως κάναν οι Σέρβοι στα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου τότε θα το φάνε το γκολάκι παληκαρίσια .. Μερικές φορές δεν έχουν την σοβαρότητα που απαιτείται σε αυτό το επίπεδο.. Τη δευτέρα με το Μεξικό θα δούμε αμφίροπο ματς πιστεύω ..

Η Αγγλία έχει ταβάνι τους 8 και μακάρι επιτέλους να τους διαψεύσουν όλους αλλά προσωπικά απο ότι έχω δει δεν το πιστεύω ... μόνο για τον σεληνιασμένο και εκπληκτικό Χάρι Κέιν θα ήθελα το κάτι παραπάνω.. Αύριο θα έχουμε καλύτερη άποψη..

Το Βέλγιο μπορεί να ξεπεράσει τον εαυτό του που έφθασε 4αδα το 86.. Έχει σε σύνολο καλύτερες μονάδες απο τότε αλλά σαν ομάδα κάπου τα χαλάει .. τώρα έδειξε ότι μπορεί το κάτι παραπάνω..

Η τύχη ποσο ρόλο θα παίξει κανείς δεν ξέρει αλλά κανείς δεν παίρνει κύπελλο μόνο απο τύχη..

Το VAR αρχίζει να μου αρέσει γιατί ελαχιστοποιεί τις αδικίες και τις μ@λ@κίες περί χεριών του θεού.. τώρα άμα το έκανες Ντιέγκο θα έτρωγες καρπαζιά του VAR και κίτρινη..

Το σάββατο δεν ξέρω ποιον να υποστηρίξω Αργεντινή (λόγω Μέσι .. θα ήθελα αυτός ο άνθρωπος να πάρει ένα ΠΠΚ) ή τη Γαλλία ;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.466
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom