About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η Αγγλία έχει ταβάνι τους 8 και μακάρι επιτέλους να τους διαψεύσουν όλους αλλά προσωπικά απο ότι έχω δει δεν το πιστεύω ... μόνο για τον σεληνιασμένο και εκπληκτικό Χάρι Κέιν θα ήθελα το κάτι παραπάνω.. Αύριο θα έχουμε καλύτερη άποψη..
Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένω πως θα προσεγγίσουν το ματς αύριο, άμυνα, αντεπιθέσεις αλλά… και προσοχή στις κάρτες γιατί αν έρθουν ισοπαλία και δε δεχτούν παραπάνω κάρτες από το Βέλγιο περνάνε πρώτοι. Πάντως, η 2η θέση είναι ίσως καλύτερη, καθώς τους στέλνει μεν στην Κολομβία, αλλά και σε περίπτωση πρόκρισης, στο ζευγάρι Ελβετία/Σουηδία στους 8. Βρε, λες ναναι όντως η χρονιά μας φέτος?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.844
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Συμφωνώ για την άμυνα της Βραζιλίας εν μέρει.. εντάξει όχι τρόμο αλλά αν πιεστεί όπως κάναν οι Σέρβοι στα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου τότε θα το φάνε το γκολάκι παληκαρίσια .. Μερικές φορές δεν έχουν την σοβαρότητα που απαιτείται σε αυτό το επίπεδο.. Τη δευτέρα με το Μεξικό θα δούμε αμφίροπο ματς πιστεύω ..

Η Αγγλία έχει ταβάνι τους 8 και μακάρι επιτέλους να τους διαψεύσουν όλους αλλά προσωπικά απο ότι έχω δει δεν το πιστεύω ... μόνο για τον σεληνιασμένο και εκπληκτικό Χάρι Κέιν θα ήθελα το κάτι παραπάνω.. Αύριο θα έχουμε καλύτερη άποψη..

Το Βέλγιο μπορεί να ξεπεράσει τον εαυτό του που έφθασε 4αδα το 86.. Έχει σε σύνολο καλύτερες μονάδες απο τότε αλλά σαν ομάδα κάπου τα χαλάει .. τώρα έδειξε ότι μπορεί το κάτι παραπάνω..

Η τύχη ποσο ρόλο θα παίξει κανείς δεν ξέρει αλλά κανείς δεν παίρνει κύπελλο μόνο απο τύχη..

Το VAR αρχίζει να μου αρέσει γιατί ελαχιστοποιεί τις αδικίες και τις μ@λ@κίες περί χεριών του θεού.. τώρα άμα το έκανες Ντιέγκο θα έτρωγες καρπαζιά του VAR και κίτρινη..

Το σάββατο δεν ξέρω ποιον να υποστηρίξω Αργεντινή (λόγω Μέσι .. θα ήθελα αυτός ο άνθρωπος να πάρει ένα ΠΠΚ) ή τη Γαλλία ;;

αχώνευτες ομάδες και οι δυο...προσωπικά θέλω το κύπελλο να πάει ευρώπη...όχι Λατινική αμερική...ok, καλή i σάμπα, τα "τσιλιμακια", τα κολπάκια αλλα αν θέλω τέτοια πάω καρναβάλι του Rio...όχι στο γήπεδο

αγγλία την γουστάρω αλλα δεν την υποστηρίζω...δεν θέλω μια χωρα που δεν με θέλει για τουρίστα πια χωρίς visa....
βραζιλία αστο καλύτερα...
Αργεντινή xmm... αν δεν έπαιζε ο Messi k αν δεν είχε τον καραγκιόζη τον Maradona να κάνει ότι κάνει
Γαλλία εντελώς άχρωμη...Σουηδία το ίδιο...

βέλγιο γουστάρω...ας το σηκώσει το Βέλγιο να καούν οι Βρυξέλλες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.595
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Απαράδεκτη η εικόνα των γιαπωνέζων σήμερα, πραγματική ντροπή.

Λοιπόν Χ δεν ήρθε, άρα διπλασιάζουμε και πάμε στο επόμενο. Πού παιζουμε Χ; Στο Παναμά-Τυνησία ή το Βέλγιο-Αγγλία;
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Καλά να πάθει η Σενεγάλη. Αυτά τα καραγκιοζιλίκια παίζουμε όταν αποκλειόμαστε αλλά τα προηγούμενα 70 λεπτά κάνουμε πασούλες πρέπει να τελειώνουν κάποια στιγμή. Αν γινόταν έπρεπε να μείνουν και οι δύο έξω (Σενεγάλη-Ιαπωνία). Απαράδεκτες και οι 2.
 

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Απαράδεκτη η εικόνα των γιαπωνέζων σήμερα, πραγματική ντροπή.

Λοιπόν Χ δεν ήρθε, άρα διπλασιάζουμε και πάμε στο επόμενο. Πού παιζουμε Χ; Στο Παναμά-Τυνησία ή το Βέλγιο-Αγγλία;
Αχ αυτό το σύστημα Γεωργίου, η Τυνησία είναι καλύτερη ομάδα από Παναμά και το Βέλγιο χωρίς Λουκάκου θα δυσκολευτεί στο γκολ, οπότε μάλλον στο Αγγλία-Βέλγιο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.595
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αχ αυτό το σύστημα Γεωργίου, η Τυνησία είναι καλύτερη ομάδα από Παναμά και το Βέλγιο χωρίς Λουκάκου θα δυσκολευτεί στο γκολ, οπότε μάλλον στο Αγγλία-Βέλγιο.
Ελήφθη, όβερ.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Βέλγιο και Αγγλία θα παίξουν για τη νίκη και την πρώτη θέση που τους φέρνει κόντρα στους Ιάπωνες.
Παναμάς και Τυνησία χάλι μαύρο αλλά πως να ποντάρεις να φέρει ισοπαλία το κουτσό άλογο ο Παναμάς. Εκτός και αν με ένα χικάκι βγουν όλοι κερδισμένοι!!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Λοιπόν αν υπήρχε περίπτωση από έναν όμιλο να μην περάσει κανείς τότε αυτός θα ήταν ο όμιλος που μόλις είδαμε..

Κρίμα για τη Σενεγάλη μόνο, γιατί είχε δυνατότητες, αλλά πάλι στον αγώνα με την Κολομβία φαινόταν να αναπτύσσεται καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο όπου έφθανε καλά και άνετα στη μεγάλη περιοχή των αντιπάλων και μετά έκανε απαράδεκτα σουτ (ούτε Κ-15 δεν κάνουν τέτοια σουτ).. Στο 2ο ξύπνησε, αφού κατάλαβε ότι αποκλείεται, μόνο μετά το γκολ αλλά πάλι τα ίδια .. αν ήμουν προπονητής τους θα τους έβαζα να σουτάρουν 500 σουτ ο καθένας μετά από κάθε προπόνηση.. Η Κολομβία απαράδεκτη με τέτοια ποιότητα παιχτών να μην μπορεί να κάνει ένα σωστό συνδυασμό μετά τη σέντρα .. Βέβαια σε αυτό έφταιγε και το στήσιμο της Σενεγάλης .. Κωλόφαρδη απο στημένη φάση κατάφερε και πήρε ένα ματς που δεν άξιζε με τίποτα..
Δεν πάνε πουθενά Ιαπωνία και Κολομβία με αυτήν την εικόνα..

Τώρα Αγγλία Βέλγιο πιθανόν να μας πάρει ο ύπνος γιατί ίσως να κάνουν συντήρηση και οι δύο και να πάει στην ισοπαλία.. ότι και να βγουν περνάνε άνετα αυτές τις Ιαπωνίες και τις Κολομβίες που είδαμε.. Αλλά απο τη άλλη όμως πιστεύω ότι οι Άγγλοι θα παίξουν μπάλα και δεν θα κάνουν καραγκιζλίκια.. για να δούμε..
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Ήταν ένα δυνατό φιλικό τελικά όπου έγινε και μια συντήρηση βεβαίως..άντε να κάνουμε ένα καλό διάλειμμα αύριο ..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.595
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οι σημερινοί αγώνες δεν είναι (ήταν), ούτε για φυλακισμένους. Ευτυχώς το κατάλαβα άμεσα, έπεσα στη θάλασσα και τώρα απολαμβάνω ψαράκι με κρασάκι.
Κρασάκι με ψαράκι θα εννοεί!

Λοιπόν, πάμε για το επόμενο Χ. Τι προτείνετε; Because today we drank him...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.375
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom