About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
ΠΠΚ ΝΟΚ ΑΟΥΤ.jpg





Ολλανδια αλλά αν παιξει ο Πουλισιτσ δινω ελπίδες σε ΗΠΑ

Αργεντινή οχι γιατι με εχει πεισει αλλα αν αποκλειστει θα εχουμε τεραστια δραματα και δικες στην Αργεντινη (παντως εδω παιζει εκπληξη)

Ιαπωνία συμφωνω με @panpan ειναι η ωρα των Τζαπανιζ..

Η Βραζιλια αμαυρωσε την εικονα της με την ηττα απο Καμερουν στο αδιάφορο γι αυτην παιχνιδι αλλά πιστευω θα περάσει.. Αυτο που φοβάμαι εδω ειναι το βαρος των ποδοσφαιριστων στο " have to win" και βεβαια στους τρελαμένους Νοτιοκορεατες.. Δεν μπορω να φανταστω τι θα γινει εδω με αποκλεισμο Βραζιλιας ...

Αγγλια ... ε τι ειπατε;; γιατι γελάτε ρε.. ελα Κεϊν μη μασας...

Γαλλία ..εχασε μεν απο Τυνησια αλλά ηταν η 2η ενδεκάδα .. ακομα και ο Λιορίς δεν επαιξε..

Ισπανία αλλά το Μαροκο με εξέπληξε ... ρε π@@@τη μου αν επέλεξαν Μαρόκο επιτηδες οι Ισπανοι ελπίζω να αποκλειστουν.. δεν μου αρεσουν καθολου αυτα..

Πορτογαλία και οχι για τον Ρονάλντο αλλά αυτη η Ελβετία με τους Τσακα Τσακιρι θελει προσοχη..


Τεραστια επληξη ειναι για μενα μονο ο αποκλεισμος της Γαλλίας αντε και της Βραζιλιας.. τα υπολοιπα ολα παιζονται και μονο λογω ονόματος καποιοι ειναι φαβορι..
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
View attachment 412046




Ολλανδια αλλά αν παιξει ο Πουλισιτσ δινω ελπίδες σε ΗΠΑ

Αργεντινή οχι γιατι με εχει πεισει αλλα αν αποκλειστει θα εχουμε τεραστια δραματα και δικες στην Αργεντινη (παντως εδω παιζει εκπληξη)

Ιαπωνία συμφωνω με @panpan ειναι η ωρα των Τζαπανιζ..

Η Βραζιλια αμαυρωσε την εικονα της με την ηττα απο Καμερουν στο αδιάφορο γι αυτην παιχνιδι αλλά πιστευω θα περάσει.. Αυτο που φοβάμαι εδω ειναι το βαρος των ποδοσφαιριστων στο " have to win" και βεβαια στους τρελαμένους Νοτιοκορεατες.. Δεν μπορω να φανταστω τι θα γινει εδω με αποκλεισμο Βραζιλιας ...

Αγγλια ... ε τι ειπατε;; γιατι γελάτε ρε.. ελα Κεϊν μη μασας...

Γαλλία ..εχασε μεν απο Τυνησια αλλά ηταν η 2η ενδεκάδα .. ακομα και ο Λιορίς δεν επαιξε..

Ισπανία αλλά το Μαροκο με εξέπληξε ... ρε π@@@τη μου αν επέλεξαν Μαρόκο επιτηδες οι Ισπανοι ελπίζω να αποκλειστουν.. δεν μου αρεσουν καθολου αυτα..

Πορτογαλία και οχι για τον Ρονάλντο αλλά αυτη η Ελβετία με τους Τσακα Τσακιρι θελει προσοχη..


Τεραστια επληξη ειναι για μενα μονο ο αποκλεισμος της Γαλλίας αντε και της Βραζιλιας.. τα υπολοιπα ολα παιζονται και μονο λογω ονόματος καποιοι ειναι φαβορι..
Εγώ και τον αποκλεισμό της Αργεντινής θα θεωρούσα μεγάλη έκπληξη. Όλα τα άλλα παίζονται συμφωνώ. Αλλά μόνο μια έκπληξη βάλατε κι εσύ κι ο Παν παν. Εγώ προβλέπω τουλάχιστον 2-3. Εν τω μεταξύ τώρα συνειδητοποίησα πως κάνατε πανομοιότυπη πρόβλεψη
Edit: Έπαιξα όπως τα είπα για πρόκριση εκτός από το Ισπανια-Μαροκο που δεν το έπαιξα. Τριάντα απόδοση έδινε.
 
Last edited:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Κοιτα αν επαιζα στοιχημα μπορει να το σκεφτομουν πιο πολυ αλλα δεν παιζω.. Μεχρι τωρα μονο Γαλλία και Βραζιλία βλέπω να πατανε καλυτερα..και οπως βλέπω δεν συναντιουνται μεχρι τελικό.. για να δουμε...
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Ακριβώς. Υπάρχουν μικροτσίπ, αισθητήρες, κάμερες υψηλής ανάλυσης και άλλα τεχνολογικά καλούδια που δεν μπορεί πλέον να αμφισβητηθεί, είτε είναι στην γραμμή του τέρματος, είτε στην γραμμή του άουτ. Το μάτι μας βλέπει υπό γωνία και μας ξεγελά. Η σημερινή τεχνολογία λέει ότι δεν βγήκε. Εμείς τι μπορούμε να πούμε;
Πάντως στη συγκεκριμένη φάση δεν «μίλησε» το τσιπάκι.Αυτό θα ήταν δυνατό μόνο αν υπήρχε παράλληλα στις γραμμές (εντός εδάφους ή από αέρος) ενσωματωμένος εξοπλισμός για να ειδοποιεί όταν η μπάλα περνάει εκτός.Η τεχνολογικά εξελιγμένη μπάλα της Adidas,η Al Rihla, συνεισφέρει κυρίως στη στατιστική (όπως μέτρησε το γκολ για τον Φερνάντες και όχι για τον Ρονάλντο).Εδώ την λύση έδωσε η Goal Line Technology (αν και θεωρητικά υπάρχει πρόβλεψη μόνο για τις δύο εστίες),όπως ενημέρωσε η FIFΑ με μια μέρα καθυστέρηση (!!!), ότι δηλαδή την απόφαση την πήραν οι άνθρωποι του VAR βλέποντας την κάμερα της γραμμής -και ενώ υπήρχαν άλλα πλάνα στα οποία η μπάλα φαινόταν ολόκληρη εκτός.


1670063636044.png
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Το πιο αναμενομενο flop ηταν φυσικα η Σερβια που ως συνηθως ηρθε με φανφαρες και φιλοδοξιες και εκανε μια τρυπα στο νερο - το περιεργο ειναι οτι καποιοι τη θεωρουσαν φαβορι κοντρα στην Ελβετια που δεν κοβεται ποτε σε ομιλο.

Και φυσικα ειχαμε και το συνοδευτικο Βαλκανικο κιτς με τον προπονητη των Σερβων να περιγραφει φωναζωντας τι κανει στην Αλβανη μανα ενος Ελβετου παικτη και ολη την ανοησια που συνοδευει τη Σερβια οποτε παιζει με συγκεκριμενους αντιπαλους.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Μπάζουν πολύ οι ΗΠΑ πίσω. Πολύ εύκολα τα φάγανε. Εγώ ακόμα βέβαια πιστεύω το Χ, δεν με πείθει αυτή η Ολλανδία. Θα δω πως θα μπουν και θα το παίξω Χ αν μπουν δυνατά. Πάντως το 2-0 δεν είναι ενδεικτικό της εικόνας του ματς. Για να δούμε. Πάντως ωραία παρατεταγμένοι είναι οι Ολλανδοί. Χωρίς να τρέχουν ούτε να έχουν την όρεξη των Αμερικανών αποδίδει το σύστημα του Φαν Γκαλ. Έχουν κλείσει όλους τους διαδρόμους και περιμένουν την κατάλληλη ευκαιρία ώστε να αντεπιτεθούν. Μέχρι τώρα τους βγαίνει φουλ.
 

pipis78

Member
Μηνύματα
67
Likes
475
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Αργεντινή, Γαλλία, Σενεγάλη, Ιαπωνία, Βραζιλία, Ισπανία και Πορτογαλία τα δικά μου προγνωστικά. Παίξτε τα και με ευχαριστείτε αργότερα!!!
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Εν κατακλείδι πολύ καλύτεροι και πιο ουσιαστικοί οι Ολλανδοί. Προκρίθηκαν αρκετά εύκολα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.656
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom