About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δυστυχώς όμως οι όμορφες ποδοσφαιρικές ιστορίες δεν έχουν ωραίο τέλος. Το Μαρόκο κάπου εδώ μας αφήνει, με τη Γαλλία να παίζει απλά ορθολογικά και να χει και τύχη βέβαια. Κρίμα γι' αυτη τη πολύ άξια ομάδα.

Το λέω τώρα, αν και την είχαμε ως φαβορί, αν κι από την αρχή λέγαμε ότι παίζει όντως καλύτερα απ' όλους, δε βλέπω να το παίρνει κόντρα στην Αργεντινή.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Συγχαρητήρια στο Μαρόκο για την πορεία του, το πάλεψε και σήμερα μέχρι τέλους, αλλά όπως είχα πει δεν μπορούσε. Η Γαλλία ήταν σαφώς ανώτερη και δεν κέρδισε τυχαία.

Την Κυριακή θα δούμε έναν πολύ ωραίο τελικό και εξακολουθώ να πιστεύω πως έχει περισσότερες πιθανότητες από την Αργεντινή.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Εγώ πάλι βλέπω δύσκολο η Αργεντινή να καταβάλει αυτή τη Γαλλία.. Δίνω 60-40 υπέρ Γαλλίας.. μου δίνει την εντύπωση μερικές φορές η Γαλλία ότι βάζει ότι ώρα θέλει γκολ.. μέσα σε ένα πεντάλεπτο μπορεί να σε διαλύσει..
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.520
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Δεν ήθελα να το πιστέψω 😔 Η παρουσία του Μακρον στις εξέδρες το έκανε χειρότερο 😔 Φοβάμαι ότι την Κυριακή θα κερδίσει εύκολα η Γαλλία 😔
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Προτιμώ να το πάρει η Αργεντινή, αλλά νομίζω θα κερδίσει (καθαρά) η Γαλλία.
Καλύτερες μονάδες, πιο ποιοτικοί παίκτες και με δεδομένα αθλητικά προσόντα.
Η Αργεντινή έχει μεγαλύτερη δίψα (που παίζει βέβαια το ρόλο της), περισσότερο κόσμο στο πλευρό της, ατελείωτο τρέξιμο-πίεση, έχει τον Messi, αλλά από την άλλη αρκετά χαμηλότερο ταβάνι.
Βέβαια σε ένα παιχνίδι όλα γίνονται...
Και το κλισέ: Ας ελπίσουμε να δούμε ένα όμορφο παιχνίδι και να νικήσει ο καλύτερος!
 

Manos46

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.464
Ταξίδι-Όνειρο
???
Το είχα γράψει πριν μερικές εβδομάδες και δικαιώνονται τα λεγόμενα μου... Η Αργεντινή είναι μια μέτρια ομάδα, με λίγες φωτεινές εξαιρέσεις αλλά παίζει με απίστευτο πάθος και αυτό θα τους οδηγούσε μέχρι τον τελικό, αν έφθαναν, που τελικά έφθασαν.

Οι Γάλλοι είναι οι παγκόσμιοι πρωταθλητές και φαίνεται το γιατί. Πολλή ποιότητα σε όλες τις γραμμές και λύσεις από τον πάγκο.

Vamos μωρή Argentina 🇦🇷
Ένα βήμα έμεινε
⭐⭐⭐
Ο Ντιέγκο είμαι σίγουρος ότι τους βλέπει από εκεί ψηλά
(δεν δακρυσα , ένα σκουπιδακι μπήκε στο μάτι μου )
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom