AEGEAN:Γερμανία από 49 και 69 ΕΥΡΩ

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
δυστυχως τελικα δεν θα παω..ειναι μια φιλη που αλληλογραφουμε χρονια χωρις να εχουμε συναντηθει ποτε.η μαμα της μου προτεινε να της οργανωσουμε μια εκπληξη κ να παω εκει.δεν μπορω να μεινω παραπανω γιατι εχουν δουλειες οι ανθρωποι εκει κ δεν θα μπορουν να με φιλοξενησουν παραπανω...το φανταρακι ναι δυστυχως θα μεινει πισω.παντως αποφασιστηκε να ερθουν αυτες εδω και να παω εγω αργοτερα...ποιος ξερει?ισως το πασχα ή το καλοκαιρι να παω γερμανια....
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Μα...όπως και να το κάνουμε, από την Αθήνα πετάμε με ενδιάμεσο σταθμό στην Θεσσαλονίκη, άρα κάνουμε μεγαλύτερη διαδρομή. Όπως είπα παραπάνω, είναι η ίδια πτήση που εξυπηρετεί την Στουτγάρδη, ξεκινάει από Αθήνα, κάνει μια στάση στην Θεσσαλονίκη και συνεχίζει για την Στουτγάρδη! Άρα πληρώνουμε και διπλούς τους φόρους, εκτός κι αν δεν χρεώνονται οι ταξιδιώτες της Αθήνας τους φόρους της Θεσσαλονίκης αφού δεν κατεβαίνουν στο αεροδρόμιο εκεί (δεν γνωρίζω πως ακριβώς λειτουργεί το καθεστώς).

με αυτο το αεροπλανο πηγα με τον μανεση λοιπον παιδια εγω μπηκα απο θεσνικη και μου εδωσαν πισωκαμια 25ε αν θυμαμαι καλα...λεσ για τα γκρουπ να ισχυοθν αλλα? δεν ξερω...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μα...όπως και να το κάνουμε, από την Αθήνα πετάμε με ενδιάμεσο σταθμό στην Θεσσαλονίκη, άρα κάνουμε μεγαλύτερη διαδρομή. Όπως είπα παραπάνω, είναι η ίδια πτήση που εξυπηρετεί την Στουτγάρδη, ξεκινάει από Αθήνα, κάνει μια στάση στην Θεσσαλονίκη και συνεχίζει για την Στουτγάρδη! Άρα πληρώνουμε και διπλούς τους φόρους, εκτός κι αν δεν χρεώνονται οι ταξιδιώτες της Αθήνας τους φόρους της Θεσσαλονίκης αφού δεν κατεβαίνουν στο αεροδρόμιο εκεί (δεν γνωρίζω πως ακριβώς λειτουργεί το καθεστώς).
Όπως έχουμε εξηγήσει κι άλλες φορές, η τιμή ενός εισητηρίου δεν εξαρτάται από το κόστος του, αλλά από την αγορά. Στο SKG-STR η A3 είναι (σχεδόν) μονοπώλειο, και θα χρεώσει όσο θέλει. Αν θες πάρτο κύριε επιβάτη, αν δε θες πήγαινε με το τρένο. Στο ATH-STR υπάρχουν κι άλλες εταιρίες (π.χ. εγώ το έκανα πρόσφατα με LX), οπότε τα πράγματα είναι διαφορετικά.

Επίσης, προφανώς η τιμή που πληρώνει ένα group δεν είναι η τιμή μιας προσφοράς (σαν κι αυτή), που έχει πολύ περιορισμένο αριθμό θέσεων σε κάθε πτήση..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.149
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom