AEGEAN-Προσφορά εσωτερικού

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
ενω στον πειραια καθολου αναμονη,στο καραβι πχ για κω ,ροδο καμια 15αρια ωρες δε θα φας τιποτα μεσα...επιλεχτε οι νεοι τα καραβια να πηγαινουμε εμεις με 100 ευρω με αεροπλανα...και με αλλες εταιριες με 66 ευρω στις τρεχουσες προσφορες ;)
 

nickvass

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
αγαπητε μου "φιλε"Τraveller(διχως ιχνος ειρωνιας)το λαθος μου ειναι οτι εγραψα ΝΑΠΟΛΗ(διοτι εψαχνα για Ναπολη εκεινη τη στιγμη,ενω ηθελα να πω για Ρωμη.το κακο με εμενα ειναι οτι μενω(δυστυχως) σε νησι.οποτε....Αθηνα-Ρωμη-Αθηνα=73 και Χανια-Αθηνα-Χανια=125....γιατι λοιπον λες οτι παιζει σε ολη την Ευρωπη?εγω με το μηνυμα μου ηθελα να πω,οτι καλυτερα να πας-που λεει ο λογος-για καφε στη Ρωμη,παρα Αθηνα η Χανια.αεροπορικη θεση για Πειραια στο καραβι=40 και 43 η επιστροφη.κοιτα....ακομα και απο καραβι ειναι πιο φτηνα η Ρωμη...!!καλυτερα λοιπον στο εξωτερικο....να δω και τιποτα καινουριο να δειχνω και στα παοιδια μου και καμια φωτο.Ευχαριστω!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
1.To 75? που βρίσκεις το βρίσκεις με μια εταιρία loco και όχι με μια regular εταιρία... συγκρίνεις λοιπόν δύο διαφορετικά πράγματα... όταν με το καλό έρθει κάποια loco στην Ελλάδα και κάνει εσωτερικά δρομολόγια τα ξαναλέμε...

2. Η τιμή που μας λες 75? είναι μια από τις χαμηλώτερες που βρίσκεις για Ρώμη... αν θέλεις να είσαι δίκαιος θα πρέπει να την συγκρίνεις με την αντίστοιχη φτηνότερη τιμή εσωτερικού που υπάρχει...

3. Στο εξωτερικό συμβαίνει σχεδόν παντού το ίδιο... στη Γερμανία π.χ η Λουφτχάνσα πουλάει το Βερολίνο - Μόναχο σε τιμή ακριβότερη από όσο βρίσκεις το Βερολίνο-Αθήνα με Easy και η ΒΑ στην Αγγλία το ΜΑΝ-LON ακριβότερα από όσο πουλάει η Easy LGW-ATH...
 

nickvass

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
εσενα σου φαινεται φυσιολογικη τιμη Αθηνα-Κεφαλλονια-Αθηνα=250?στο κατω κατω με ενδιαφερει το τι θα βγει απο την τσεπη μου....
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
ενταξει ρε traveller ξερολα και νταη του φορουμ.οτι πεις εσυ και το υφος σου.σου εξηγω οτι με ενδιαφερει να βγω 'εξω' στην φθηνοτερη τιμη.δεν με ενδιαφερει η εσωτερικη πτηση της καθε χωρας.με ενδιαφερει η δικη μου και σου λεω οτι θεωρω απαραδεκτη τετοια τιμη.το εαν θα κατσω σπιτι μου ειναι καθαρα δικο μου θεμα.απ'οτι φαινεται πρεπει να εχεις μετοχες στις αεροπορικες εταιριες.νομιζω οτι δεν προσεβαλα κανεναν με αυτα που εγραψα στα πρωτα μνμτα,αλλα τελικα με εκνευρισες με το υφος σου.οπως καταλαβαινεις θα'θελα να σου γραψω και "αλλα",αλλα βαριεμαι!
τώρα σοβαρά σου φαινεται λογικη τιμη 73 ευρω αθηνα-ρωμη-αθηνα? εγω φθηνη θεωρω ακομη και 120-150 γιατί τσατίζεστε? μη πετατε να τα κατεβάσουν όσοι τα δίνουν ακριβά.... απλά είναι τα πράγματα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Kάποιοι έχουν χάσει την αίσθηση του μέτρου... δίνουν άνετα το καλοκαίρι 100+ ευρώ για να πάνε στη Φολέγανδρο με πλοίο και τους φαίνεται ακριβός ο ναύλος του αεροπλάνου για τις εσωτερικές πτήσεις σε μια εποχή που υπάρχουν διαρκώς προσφορές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom