Aegean Airlines Προσφορες

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Επειδή παρόμοιες τιμές βρίσκεις μόνο με low cost, αλλά σε περίπτωση ακύρωσης χάνεις όλο το ποσό, η προσφορά της Aegean αξίζει με τα χίλια. Θα το έκλεινα ακόμη κι αν δεν το είχα σίγουρο το ταξίδι, αφού το penalty στην εταιρεία αυτή σε περίπτωση ακύρωσης είναι μόνο ένα 20ευρο (ε, δεν το κλαις κι όλας...)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Επειδή παρόμοιες τιμές βρίσκεις μόνο με low cost, αλλά σε περίπτωση ακύρωσης χάνεις όλο το ποσό, η προσφορά της Aegean αξίζει με τα χίλια. Θα το έκλεινα ακόμη κι αν δεν το είχα σίγουρο το ταξίδι, αφού το penalty στην εταιρεία αυτή σε περίπτωση ακύρωσης είναι μόνο ένα 20ευρο (ε, δεν το κλαις κι όλας...)
Το penalty στην aegean είναι 50 ευρώ σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους πριν 2 μήνες.Ε δεν το λες και λίγο!Προσωπικά κλαίω για τα 180€ του εισητηρίου που ακύρωσα που ήταν και μονής διαδρομής και πλέον είναι ανοιχτό εισητήριο για ένα έτος,καθώς και θα επιβαρυνθώ τα 50 ευρώ του πέναλντι και επίσης ότι εισητήριο βλέπω ξεκινάει πάνω από 200 ευρώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Το penalty στην aegean είναι 50 ευρώ σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους πριν 2 μήνες.Ε δεν το λες και λίγο!Προσωπικά κλαίω για τα 180€ του εισητηρίου που ακύρωσα που ήταν και μονής διαδρομής και πλέον είναι ανοιχτό εισητήριο για ένα έτος,καθώς και θα επιβαρυνθώ τα 50 ευρώ του πέναλντι και επίσης ότι εισητήριο βλέπω ξεκινάει πάνω από 200 ευρώ.
Edit: Μάλλον έχεις δίκιο. γιατί δεν ήταν στην κατηγορία saver το εισιτήριό μου.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Περίεργο, γιατί ακύρωσα κι εγώ πριν κάτι μήνες με 20 ευρώ πήγαινε έλα. Και αυτό αναφέρει και στην ιστοσελίδα τους. Ίσως επιβαρύνεται η ακύρωση από το τηλέφωνο, όπως αναφέρει σχετικά.
http://el.aegeanair.com/hrisimes-plirofories/kratisi-ekdosi-eisitirion/tmima-kratiseon-eisitirion/
Δεν ξέρω πολύ πιθανό.Έχω αλλάξει εισητήριο από τη φόρμα κράτησης και χρεώθηκα περίπου 30 ευρώ.
Τώρα που χρειάστηκε να ακυρώσω πήρα τηλέφωνο.Πάντως είναι μεγάλο ποσό και το θέμα είναι πως ότι συνδιασμό πτήσεων ψάχνω από Θεσσαλονίκη οι τιμές ξεκινούν από 200-250 ευρώ και υποτίθεται αυτές ειναι με την έκπτωση!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Δεν ξέρω πολύ πιθανό.Έχω αλλάξει εισητήριο από τη φόρμα κράτησης και χρεώθηκα περίπου 30 ευρώ.
Τώρα που χρειάστηκε να ακυρώσω πήρα τηλέφωνο.Πάντως είναι μεγάλο ποσό και το θέμα είναι πως ότι συνδιασμό πτήσεων ψάχνω από Θεσσαλονίκη οι τιμές ξεκινούν από 200-250 ευρώ και υποτίθεται αυτές ειναι με την έκπτωση!
Έκανα edit την απάντησή μου, δες πιο πάνω :).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Οι τιμές είναι μια χαρά αλλά τουλάχιστον εγώ και φαντάζομαι και αρκετός ακόμα κόσμος είναι λίγο δύσκολο να κανονίσει σε βάθος 7-8 μηνών. Έχει πολύ καλές τιμές ας πούμε για Λονδίνο αλλά θα περιμένω την επόμενη κατά τον Οκτώβριο(λέω εγώ τώρα).
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Οι τιμές είναι μια χαρά αλλά τουλάχιστον εγώ και φαντάζομαι και αρκετός ακόμα κόσμος είναι λίγο δύσκολο να κανονίσει σε βάθος 7-8 μηνών. Έχει πολύ καλές τιμές ας πούμε για Λονδίνο αλλά θα περιμένω την επόμενη κατά τον Οκτώβριο(λέω εγώ τώρα).
Για Λονδίνο για Οκτώβρη που ενδιαφέρομαι ο πιο οικονομικός συνδιασμός βγαίνει στα 204 ευρώ από Αθήνα και από Θεσσαλονίκη σε τιμή έκπληξη μόνο στα 279!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Ας το βάλουμε εδώ για να μην ανοίγουμε καινούριο θέμα.
Η Aegean ξαναβάζει εκτάκτως και για το διάστημα 11/7 έως 16/9 το δρομολόγιο για Stansted,τρείς πτήσεις τήν εβδομάδα.
Κάνει και προσφορά για κράτηση μέχρι 10/7 με τιμή 99 Ευρώ+φόροι.
Βαριέμαι να ψάξω αν είναι one way.
 

Gaea

Member
Μηνύματα
104
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Μεγαλη Βρετανια- Ιρλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Το γύρο του κόσμου
mporeite na mou eksigisete giati mou bgazei to xania-parisi 336 euro, enw ean kanw xwrista xania-athina kai athena-parisi teliki timi 227
imerominies 24/01-29/01. exw kanei epiloges se idies ptiseis.
(signwmi gia ta greeklish alla den exei elliniko leksiko to laptop)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
mporeite na mou eksigisete giati mou bgazei to xania-parisi 336 euro, enw ean kanw xwrista xania-athina kai athena-parisi teliki timi 227
imerominies 24/01-29/01. exw kanei epiloges se idies ptiseis.
(signwmi gia ta greeklish alla den exei elliniko leksiko to laptop)
Νομιζω πως δν εχει γιατι, ειναι η τιμολογηση της εταιριας. Και αν κλεισεις Αθηνα-Φρανκφουρτη μετ επιστροφης με LH ας πουμε κανει 200€. Αν κλεισεις one-way στο βγαζει 600€. Δεν εχει λογικη ε? Αντε βρες ακρη
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
mporeite na mou eksigisete giati mou bgazei to xania-parisi 336 euro, enw ean kanw xwrista xania-athina kai athena-parisi teliki timi 227
imerominies 24/01-29/01. exw kanei epiloges se idies ptiseis.
Αν κάνεις το λάθος και κλείσεις δύο ξεχωριστά εισιτήρια, τότε η εταιρεία δε θα ευθύνεται για τυχόν ακυρώσεις ή καθυστερήσεις που μπορεί να επηρεάσουν την επόμενη πτήση σου ενώ είσαι υποχρεωμένη να κάνεις πάλι check-in τη βαλίτσα σου στην Αθήνα.


Και αν κλεισεις Αθηνα-Φρανκφουρτη μετ επιστροφης με LH ας πουμε κανει 200€. Αν κλεισεις one-way στο βγαζει 600€. Δεν εχει λογικη ε?
Νομίζω ότι με τέτοιου τύπου τιμολογήσεις η εταιρεία προσπαθεί να περιορίσει το ρίσκο του να έχει γεμάτα αεροπλάνα προς ένα προορισμό και να μη γνωρίζει εάν και πόση πληρότητα θα έχει στην επιστροφή.
 
Last edited by a moderator:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom