Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
787
Εγινε μαλακία, εχω 5500 και βλέπει μόνο έναν!!
Ωχ δε μ αρέσουν αυτά... τι κάρτα έχεις ως δεύτερη εσύ; diners, platinum?
Σε μένα ακόμα κανονικά όλα και στο κολλητό με δεύτερη gold επίσης τους βλέπει ακόμα όλους.
Τι στο καλό κλειδώνουν σιγά σιγά κάρτες.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ωχ δε μ αρέσουν αυτά... τι κάρτα έχεις ως δεύτερη εσύ; diners, platinum?
Σε μένα ακόμα κανονικά όλα και στο κολλητό με δεύτερη gold επίσης τους βλέπει ακόμα όλους.
Τι στο καλό κλειδώνουν σιγά σιγά κάρτες.
Έχω μια diners, μια χρυσή MasterCard και την απλή Aegean.

Ποιος θέλει να του στείλω τους πόντους και να μου τους στείλει πίσω;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Έχω μια diners, μια χρυσή MasterCard και την απλή Aegean.

Ποιος θέλει να του στείλω τους πόντους και να μου τους στείλει πίσω;
Δεν περνάνε αγαπητέ μου. Το έκανα εγώ από χτες από διαφορετικούς λογαριασμούς. Με ίδιες κάρτες όπως εσύ..
Και σήμερα επίσης από πληρωμή λογαριασμού. Ναντα, νιεντε, καπούτ γιοκ.

Εκμεταλλευτήκανε το τετραήμερο για αναβαθμίσεις.
Το γουρσουζέψανε και λίγο εδώ στο φόρουμ και έδεσε.
Από τώρα και στο εξής μόνο την κάρτα της αιγαίου.
Οι άλλες θα παραμείνουν παροπλισμένες καθότι δεν έχουν συνδρομή. Σε κάνα ταξίδι για μπακάπ.
Έχω μόνο 2Κ από χτεσινή πληρωμή. Ευτυχώς έκανα μεταφορές συχνά πυκνά.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Ωχ δε μ αρέσουν αυτά... τι κάρτα έχεις ως δεύτερη εσύ; diners, platinum?
Σε μένα ακόμα κανονικά όλα και στο κολλητό με δεύτερη gold επίσης τους βλέπει ακόμα όλους.
Τι στο καλό κλειδώνουν σιγά σιγά κάρτες.
Κάνε μετατροπή, εμένα γιοκ και γκολντ και μολντ και πλατινουμ και δω ο παπάς εκεί ο παπάς που είναι ο παπάς.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.998
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχω μια diners, μια χρυσή MasterCard και την απλή Aegean.

Ποιος θέλει να του στείλω τους πόντους και να μου τους στείλει πίσω;
Ευχαρίστως τους δέχομαι. Για πίσω, δεν υπόσχομαι :)

Εγώ με 4 κάρτες Alpha Bonus συνεχίζω να βλέπω όλους τους πόντους, αλλά είχα προλάβει και έκανα μετατροπή το Σάββατο οπότε έτσι κι αλλιώς βλέπω ψίχουλα, μπορεί να είναι και κάτι μεταβατικό. Ευτυχώς από 1/3 χρησιμοποιώ κυρίως την Aegean Bonus Visa για συναλλαγές, οπότε λίγα έχασα (και ευτυχώς το κινητό που έδινε 50.000 extra πόντους το πήρα μ' αυτή).
 

croce

Member
Μηνύματα
226
Likes
404
Δυστυχώς φαίνεται ότι το πάρτι τελείωσε.
Προσωπικά με προειδοποιούν ότι αν αντικαταστήσω την παλιά μπλε Aegean bonus ( χωρίς συνδρομή) , με μια από τις καινούργιες premium ή απλή Aegean bonus, οι πόντοι-μίλια που υπάρχουν στην παλιά μπλε Aegean bonus δε θα μεταφερθούν στη νέα.
Έτσι οι παλιές μπλε Aegean bonus , πρακτικά έγιναν για τα σκουπίδια.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
787
Δυστυχώς φαίνεται ότι το πάρτι τελείωσε.
Προσωπικά με προειδοποιούν ότι αν αντικαταστήσω την παλιά μπλε Aegean bonus ( χωρίς συνδρομή) , με μια από τις καινούργιες premium ή απλή Aegean bonus, οι πόντοι-μίλια που υπάρχουν στην παλιά μπλε Aegean bonus δε θα μεταφερθούν στη νέα.
Έτσι οι παλιές μπλε Aegean bonus , πρακτικά έγιναν για τα σκουπίδια.
Αυτό από που το ενημερώθηκες; Μέχρι τώρα όλοι οι πόντοι μεταφέρονταν στη νέα κάρτα.
Πάντως επειδή δοκιμάσαμε με 2-3 άτομα όσοι έχουμε τις παλίες aegean ακόμα βλέπουμε όλους τους πόντους αλλά αργά η γρήγορα φαντάζομαι θα μας κόψουν κι εμάς.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ευχαρίστως τους δέχομαι. Για πίσω, δεν υπόσχομαι :)

Εγώ με 4 κάρτες Alpha Bonus συνεχίζω να βλέπω όλους τους πόντους, αλλά είχα προλάβει και έκανα μετατροπή το Σάββατο οπότε έτσι κι αλλιώς βλέπω ψίχουλα, μπορεί να είναι και κάτι μεταβατικό. Ευτυχώς από 1/3 χρησιμοποιώ κυρίως την Aegean Bonus Visa για συναλλαγές, οπότε λίγα έχασα (και ευτυχώς το κινητό που έδινε 50.000 extra πόντους το πήρα μ' αυτή).
Τι ήταν, 5500 πόντοι, ψίχουλα.

Τους έστειλα σε κάτοχο παλιάς Aegean και τους βλέπει κανονικά. Το θέμα είναι πως με την μετατροπή σε μίλια χάνει εξαιτίας του 4:3.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
787
Τι ήταν, 5500 πόντοι, ψίχουλα.

Τους έστειλα σε κάτοχο παλιάς Aegean και τους βλέπει κανονικά. Το θέμα είναι πως με την μετατροπή σε μίλια χάνει εξαιτίας του 4:3.
Εγώ τους βλέπω κανονικά προς μετατροπή ο jimp όταν τους πάρει πίσω οχι. Οπότε ακόμα εμείς οι παλιοί είμαστε ανοιχτοί αλλα χάνουμε στη μετατροπή οπότε μια η άλλη.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Επειδή έχω μπερδευτεί με αυτά που γράφει ο καθένας για το τί πόντους βλέπει και από πού προέρχονται αυτοί, θα ήθελα να περιγράψω τι κάνω εγώ το οποίο και έκανα προ δεκαλέπτου. Είμαι κάτοχος της χρυσής bonus MasterCard και της premium της Aegean. Πάντα στις συναλλαγές μου χρησιμοποιώ την χρυσή διότι από τους συνεργάτες έχω ×8 τους πόντους. Κατά τακτά χρονικά διαστήματα μεταφέρω από το app της alpha bank τους πόντους αυτούς στην παλιά μπλε bonus της Aegean της συζύγου μου και μετά μέσω του app bonus της Άλφα τους μεταφέρω στην premium μου και κατόπιν από το app της Αιγαίου τους μετατρέπω σε μίλια 4:5.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.772
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom