Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.294
Επειδή έχω μπερδευτεί με αυτά που γράφει ο καθένας για το τί πόντους βλέπει και από πού προέρχονται αυτοί, θα ήθελα να περιγράψω τι κάνω εγώ το οποίο και έκανα προ δεκαλέπτου. Είμαι κάτοχος της χρυσής bonus MasterCard και της premium της Aegean. Πάντα στις συναλλαγές μου χρησιμοποιώ την χρυσή διότι από τους συνεργάτες έχω ×8 τους πόντους. Κατά τακτά χρονικά διαστήματα μεταφέρω από το app της alpha bank τους πόντους αυτούς στην παλιά μπλε bonus της Aegean της συζύγου μου και μετά μέσω του app bonus της Άλφα τους μεταφέρω στην premium μου και κατόπιν από το app της Αιγαίου τους μετατρέπω σε μίλια 4:5.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
Αυτό που μπορείς να κάνεις εσύ ακόμα δεν είναι εφικτό σε πολλούς από μας.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.933
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Καλησπέρα σας , δυστυχώς και εγώ χρησιμοποιούσα τη diners που έδινε x 8 τους πόντους και μετα μέσω φίλου έδινα και λάμβανα τους πόντους στην premium .σήμερα ειδα οτι πλέον δεν ειναι διαθέσιμοι για μετατροπή σε μίλια
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Δοκιμή με δύο φίλους πριν λίγο ο ένας με premium δε βλέπει πλέον τους πόντους απο αλλες κάρτες ούτε αυτούς που του στειλα , ο φίλος με παλιά aegean ολα ελεύθερα ακόμα όπως και μένα. Ευτυχώς πρόλαβα και μετέτρεψα τώρα καμία 40Κ που είχα καβα κι ας εχασα στη μετατροπή γιατί αύριο μπορεί να είναι άφαντοι και σε μας
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.058
Likes
1.607

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Δηλαδή για να καταλαβώ, αμα κάνω προθεσμιακή με bonus τώρα, οι πόντοι που θα αποδοθούν δεν γίνεται να μετατραπούν σε μίλια? Οι bonus πόντοι αποδίδονται στην αρχή ή στη λήξη της προθεσμιακής?
 

sinos

Member
Μηνύματα
54
Likes
79
Δηλαδή για να καταλαβώ, αμα κάνω προθεσμιακή με bonus τώρα, οι πόντοι που θα αποδοθούν δεν γίνεται να μετατραπούν σε μίλια? Οι bonus πόντοι αποδίδονται στην αρχή ή στη λήξη της προθεσμιακής?
Σύμφωνα με τους όρους αν δηλωθεί η κάρτα της Aegean τοτε ναι γίνονται μιλια.

"Aν έχει δηλωθεί ως κάρτα προορισμού των πόντων που συλλέγονται από προθεσμιακές καταθέσεις ή από άλλα τραπεζικά προϊόντα μια co-branded κάρτα Aegean, τότε θα μπορούν και οι πόντοι αυτοί να μετατρέπονται σε Μiles+Βonus μίλια.."
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Σύμφωνα με τους όρους αν δηλωθεί η κάρτα της Aegean τοτε ναι γίνονται μιλια.

"Aν έχει δηλωθεί ως κάρτα προορισμού των πόντων που συλλέγονται από προθεσμιακές καταθέσεις ή από άλλα τραπεζικά προϊόντα μια co-branded κάρτα Aegean, τότε θα μπορούν και οι πόντοι αυτοί να μετατρέπονται σε Μiles+Βonus μίλια.."
Αυτά είναι παλιές οδηγίες πλέον δε γίνεται να δηλωθεί κάρτα aegean ως αποδέκτης προθεσμιακής και το τελευταίο ενημερωτικό λέει ότι και στις παλιές προθεσμιακές που είχαν δηλωμένη aegean οι πόντοι αυτοί δε θα μετατρέπονται. Το τελευταίο μέχρι τώρα δεν ίσχυε τώρα με τις αλλαγές από Δευτέρα θα φανεί σε λίγες μερες
 
  • Like
Reactions: GTS

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Ελλείψει σχετικού νήματος, το γράφω εδώ:
Για τους φίλους με κατοικία στην Κύπρο, η Aegean Mastercard με δώρο 1+1 εισιτήριο για νέες κάρτες ως 28 Απριλίου. Και με τα στάνταρ κουπόνια 2x20€.
https://el.aegeanair.com/milesandbonus/news/2023/boc_aegean_mastercard_april23/
Το προγραμμα της Τραπεζας Κυπρου ειναι αρκετα χειροτερο απο της Alpha. Κερδιζεις 1 μιλι ανα 2 ευρω σε ολες τις επιχειρησεις εκτος απο την Aegean που κερδιζεις 3 μιλια ανα ευρω. Χωρις προσφορες αναλογες της bonus που να μπορουν να σου αποφερουν χιλιαδες μιλια. Και εχει και ανωτατο οριο συλλογης 100,000 μιλια το χρονο. Επισης η ταξιδιωτικη ασφαλεια για εισιτηρια που αγοραζεις με την συγκεκριμενη καρτα ισχυει σε ταξιδια στο εξωτερικο με την προυποθεση πως εχεις κλεισει και επιστροφη στην Κυπρο με την ιδια καρτα (και η κρατηση για το ταξιδι επιστροφης να εχει γινει πριν φυγεις για το ταξιδι στο εξωτερικο). Τελος αν εξαιρεσεις τις προσφορες, οπως η συγκεκριμενη που ειναι και σπανιες, τα κουπονια που δινει ειναι μονο 2χ20 ευρω και το συνολικο κοστος της καρτας 60 ευρω το χρονο.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.534
Τώρα που το πάρτυ τελείωσε με τη συλλογή πόντων από άλλες κάρτες πλην ετζιαν, θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει ακόμα ότι με αγορά προϊόντων από Κωτσόβολο που συνοδεύονται από πόντους, εάν κανεις την αγορά με κάρτα ετζιαν οι έξτρα πόντοι γίνονται μίλια;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.294
Τώρα που το πάρτυ τελείωσε με τη συλλογή πόντων από άλλες κάρτες πλην ετζιαν, θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει ακόμα ότι με αγορά προϊόντων από Κωτσόβολο που συνοδεύονται από πόντους, εάν κανεις την αγορά με κάρτα ετζιαν οι έξτρα πόντοι γίνονται μίλια;
Έχω κάνει μερικές αγορές, απο Ιούνιο θα ξέρω με σιγουριά.
 
  • Like
Reactions: GTS

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom