Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Ναι, το ξέρω πως εμφανίζεται στο site της alphabonus αλλά κάτω-κάτω λέει "τελευταία ενημέρωση 07.03.2016", το έψαξα κ στο google πριν ποστάρω εδώ αλλά δε λέει πουθενά πως έχει αλλάξει κάτι... ελπίζω να είναι όπως τα λες κ απλώς να κόλλησε το σύστημα!!
Δεν έχει αλλάξει κάτι. Υπάρχουν μερικά καταστήματα Α-Β που μπορεί να έχουν τερματικό που δεν είναι της alpha bank πχ όποτε θα πρέπει να περιμένεις να λογιστικό ποιητές η συναλλαγή για να περαστούν .
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.033
Ισχυει, το εχω παθει σε νησι στις Κυκλαδες, δεν επαιρνα τους εξτρα ποντους
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Εγώ αναφέρομαι στον ΑΒ που ψωνίζω πάντα...κ πάντα στην απόδειξη ανέφερε τους πόντους πριν την συναλλαγή κ τους πόντους μετά... ×4 πάντα...χθες στην απόδειξη έγραφε μόνο το ποσό με το οποίο χρεώθηκε η κάρτα. Απλώς έγραψα το ποστ γιατί στο app στον χάρτη όπου εμφανίζονται οι συνεργάτες δεν εμφανίζεται στην περιοχή μου κανένας ΑΒ ενώ ο Κωτσόβολος πχ. εμφανίζεται... ακόμα κ σήμερα οι πόντοι πάντως δεν έχουν περαστεί... ενώ πάντα γινόταν άμεσα...
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Εγώ αναφέρομαι στον ΑΒ που ψωνίζω πάντα...κ πάντα στην απόδειξη ανέφερε τους πόντους πριν την συναλλαγή κ τους πόντους μετά... ×4 πάντα...χθες στην απόδειξη έγραφε μόνο το ποσό με το οποίο χρεώθηκε η κάρτα. Απλώς έγραψα το ποστ γιατί στο app στον χάρτη όπου εμφανίζονται οι συνεργάτες δεν εμφανίζεται στην περιοχή μου κανένας ΑΒ ενώ ο Κωτσόβολος πχ. εμφανίζεται... ακόμα κ σήμερα οι πόντοι πάντως δεν έχουν περαστεί... ενώ πάντα γινόταν άμεσα...


Ότι θα πάρεις κάποιους πόντους είναι σίγουρο. Περίμενε 2-3 εργάσιμες να λογιστικοποιηθεί η συναλλαγή (αν έχεις web banking θα το δεις αυτό όταν γίνει ) και παρακολούθησε το υπόλοιπο πόντων πόσους θα πάρεις από αυτή τη συναλλαγή . (Αν θα τους πάρεις σαν μεγάλο συνεργάτη ή σαν μια οποιαδήποτε άλλη επιχείρηση) Η εφαρμογή τρώει πολλά κολλήματα πάντως . Αν δεις κάποιο λάθος θα το διορθώνουν.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Εχθες το απογευμα που ψωνισα απο το ΑΒ εγραφε κανονικα απο κατω το ποσο Χ4.
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Σάς ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας. Λοιπόν, οι πόντοι μπήκαν σήμερα ×4, ίσως να είναι αυτό που λέτε πως τρώει κολλήματα...
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα,

Τα μίλια απο αγορές καθώς και το Bonus 2000 μιλίων για την πρώτη συναλλαγή πότε πιστώνονται;
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Καλησπέρα,

Τα μίλια απο αγορές καθώς και το Bonus 2000 μιλίων για την πρώτη συναλλαγή πότε πιστώνονται;
Εξαρτάται. Οι συναλλαγές στους μεγάλους συνεργάτες και τις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις δίνουν αμέσως τα μίλια/πόντους. Εκείνη τη στιγμή στην απόδειξη. Με εξαίρεση τις συναλλαγές από ιντερνετ που θέλουν 2-3 εργάσιμες. Όλες οι υπόλοιπες συναλλαγές στην Ελλάδα και το εξωτερικό θέλουν επίσης 2-3 εργάσιμες.

Το bonus 2000 στην πρώτη συναλλαγή μπαίνει αμέσως εκείνη τη στιγμή καθώς προυποθέτει η συναλλαγή να γίνει σε συνεργάτη του προγράμματος για να τα πάρεις.

Τους πόντους τους μετατρέπεις σε μίλια τηλεφωνικά όποτε θέλεις ή ζητάς αυτόματη μετατροπή κάθε μήνα.


Τώρα τρέχει και μια προσφορά για όσοι κάνουν ηλεκτρονικό πορτοφόλι my alpha wallet και κατεβάσουν την εφαρμογή 2000 επιπλέον πόντοι http://www.alphabankcards.gr/?TabId=136&xmid=20027
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.033
Φυσικά και άνοιξα ηλεκτρονικό πορτοφόλι, δεν θα άφηνα 2000 μίλια να πάνε χαμένα.. Βέβαια πιστώνονται μετά τις 15 Γενάρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.676
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom