Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Και αν χάσεις το κινητό τι γίνεται;
Δεν έχει κάποιο κίνδυνο αυτό. Μάλλον δεν έχεις καταλάβει πώς δουλεύει

μόλις έκανα ηλεκτρονικά αίτηση για την blue.
Το μόνο αρνητικό είναι ότι επειδή είναι διάφανη κάρτα δεν έχει πάρει contactless και δεν ξέρω αν μπορεί να πάρει ποτέ. Κι εγώ αυτή έχω πάντως από AMEX. Έχει βέβαια και ασφαλιστικές καλύψεις. Και διπλασιάζει την εγγύηση που έχουν αυτά που αγοράζεις. Ποτέ δεν ξέρεις. Εγώ το έχω χρειαστεί αυτό
 
Last edited:

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο κλείδωμα στο κινητό..ίσως θα'πρεπε..παρόλα αυτά επειδή το έψαξα λίγο,είδα ότι μπορείς να κάνεις αποσύνδεση κάθε φορά στην εφαρμογή και να καταχωρείς εκ νέου τους κωδικούς σου όταν το χρειάζεσαι..που θα πάει θα μάθω..και ναι έκανα και εγώ εγγραφή....
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.761
Likes
15.407
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
μόλις έκανα ηλεκτρονικά αίτηση για την blue.
μόλις μου ήρθε mail ότι η αίτηση μου απορρίφθηκε διότι δεν πληρώ τις προϋποθέσεις για την έκδοση της.:D:D
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
μόλις μου ήρθε mail ότι η αίτηση μου απορρίφθηκε διότι δεν πληρώ τις προϋποθέσεις για την έκδοση της.:D:D
Πάντως είναι σβέλτοι...
τώρα με τα capital βγάζουν καινούριες πιστωτικές άραγε?
Εγώ με τα capital την έβγαλα και μάλιστα πέρυσι που ήταν και πιο πολύ στα φόρτε τους..
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
μόλις μου ήρθε mail ότι η αίτηση μου απορρίφθηκε διότι δεν πληρώ τις προϋποθέσεις για την έκδοση της.:D:D
Μάλλον έβαλες ετήσιο εισόδημα κάτω από 8000 ευρώ που χρειάζεται για την alpha.
Σημασία έχει το τωρινό σου εισόδημα.. Στο ετήσιο πχ εγώ είχα βάλει το μισθό που παίρνω τώρα τον μηνιαίο Χ14 (δεν έβαλα όσο γράφει το εκκαθαριστικό που ήταν κάτω από 8000 λόγω του ότι δε δουλευα όλους τους μήνες πέρσι κτλ κτλ)

τώρα με τα capital βγάζουν καινούριες πιστωτικές άραγε?
Βγάζουνε σε όσους δεν είναι στον Τειρεσία και έχουν ένα εισόδημα άνω των 8000-9000.
Εμένα τα τελευταία 2 χρόνια και μετά τα capital μόνο από την Alpha έβγαλα 4 κάρτες και χωρίς να έχω παρουσιάσει υψηλό εισόδημα. Επειδή υπάρχει και η λευκή λίστα του Τειρεσία που είμαστε όλοι γραμμένοι εκεί και φαίνεται η πιστολιπτική μας "απόδοση" δηλαδή αν έχεις καθυστερήσει την πληρωμή σε πιστωτικές που ήδη έχεις .. ή σε παλιότερα δάνεια, δόσεις από Κωτσοβολο κτλ.. . θεωρώ ότι όσοι έχουν ήδη κάποιες κάρτες και ήταν πολύ συνεπείς στις πληρωμές είναι πολύ εύκολο να βγάλουν καινούρια κάρτα. Γιατί υπάρχει ήδη ένα καλό ιστορικό
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.390
Likes
9.318
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σημασία έχει το τωρινό σου εισόδημα.
Θα το ξαναπω: σημασια εχει η σχεση σου με την τραπεζα (δηλ μην κανετε αιτηση εκτος καταστηματος αν σας ξερουν...) και οι καταθεσεις. φιλος και μελος του φορουμ εβγαλε ανετα με 0 εισοδημα. Μηδεν.
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Θα το ξαναπω: σημασια εχει η σχεση σου με την τραπεζα (δηλ μην κανετε αιτηση εκτος καταστηματος αν σας ξερουν...) και οι καταθεσεις. φιλος και μελος του φορουμ εβγαλε ανετα με 0 εισοδημα. Μηδεν.
Φυσικά παίζει ρόλο και αυτό. Με 0 εισόδημα αποκλείεται να βγήκε. Υπάρχει σύσταση από την ΤτΕ το σύνολο των ανοιχτών δανείων να μην ξεπερνάει το 40% του ετήσιου εισοδήματος. Και υπάρχουν κάποιοι κανονισμοί. Όπως πχ πρέπει να παρουσιάσεις και βεβαίωση εργοδότη του τελευταίου μηνος. Κάποιος που δεν δουλευει πώς το παρουσίασε? Αν η κάρτα του την έβγαλε και γίνει έλεγχος από την εποπτική αρχή αρχή (ΤτΕ) θα υπάρχει πρόβλημα που δεν θα εμφανίζονται τα δικαιολογητικά αυτά. Ο μοναδικός τρόπος για καποιον χωρίς εισόδημα είναι να έχει βάλει εγγύηση καποιον προθεσμιακό ή άλλα περουσιακά στοιχεία , προσημείωση κτλ ή να βάλει εγγυητή. http://www.alpha.gr/files/aboutalphabank/Systithikate_19062012GR.pdf
Εκτός αν μιλάς για εποχές προ του 2011-2012
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.390
Likes
9.318
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μιλαω γι αυτο το καλοκαιρι. για τις καταθεσεις το ειπα ηδη. εχει καταθεσεις κ 0 εισοδημα. εμενα παντως με πηραν κ τηλ μηπως ηθελα να βγαλω. λες κ γυρισε ο χρονος στο 2008..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.857
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom