Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Αν κατάλαβα καλά, πρόσφατα απέκτησα aegean bonus - ενώ είχα american express bonus, ότι συμφέρει να κάνεις αγορές με AmEx που παίρνεις τους πόντους Χ 8. και μετά να τους μεταφέρεις στην Aegean ....
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.838
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ούτε εγώ το είχα πάρει χαμπάρι.τι συνδρομή έχει από τον δεύτερο χρόνο??
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Ισχύει μόνο για τις blue Amex και premium Amex. Η blue εγκρίνεται λίγο πιο εύκολα.
Η συνδρομή είναι η κλασική (24 ευρώ από το δεύτερο χρόνο) εκτός αν γίνουν 2000 ευρώ συναλλαγές σε 1 χρόνο όποτε είναι δωρεάν.
Εγώ έχω τη blue. Και προσφέρουν πάντα διπλάσιους πόντους από όλες τις άλλες . Δηλαδή Χ8 στους μεγάλους συνεργάτες , Χ4 στις συνεργαζόμενες εταιρίες και Χ2 σε όλες τις άλλες συναλλαγές στο εξωτερικό , στο Ίντερνετ κτλ. Δε θα πάρεις ποτέ Χ1 δηλαδή όπως στην Aegean . Μαζεύονται πολύ γρήγορα πόντοι με αυτόν τον τρόπο.

Επίσης τις τελευταίες μέρες γίνεται αναβάθμιση των καρτών Aegean visa σε contactless όποτε αλλάζουν τα πλαστικά.

Και μη ξεχνάτε όσοι έχετε περισσότερες από μια κάρτες bonus να μεταφέρετε τους πόντους από τη μια στην άλλη ανά 1 έτος περίπου ώστε να ανανεώνεται η διάρκεια τους !
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.033
ούτε εγώ το είχα πάρει χαμπάρι.τι συνδρομή έχει από τον δεύτερο χρόνο??
Αν κατάλαβα καλά, πρόσφατα απέκτησα aegean bonus - ενώ είχα american express bonus, ότι συμφέρει να κάνεις αγορές με AmEx που παίρνεις τους πόντους Χ 8. και μετά να τους μεταφέρεις στην Aegean ....
Ετσι κανουμε εδω και πολυ πολυ καιρο, μεταφερουμε ποντους x 8 και τους κανουμε μιλια.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.838
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
μόλις έκανα ηλεκτρονικά αίτηση για την blue.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το θεμα εδω εχει φυγει οφ τοπικ αρκετα μιας και αφορα συγκεκριμενη καρτα κ οχι ΑΜΕΧ...οποτε μου επιτρεπεται να συνεχισω οφ τοπικ κ να πω οτι αξιζουν πολύ περισσοτερα τα μιλια του Flying blue κι ας δινει λιγοτερα. μεταφερετε ποντους εκει καλυτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom