Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

duty_free

Member
Μηνύματα
904
Likes
3.237
συσσωμον το τραβελ στορις, αναμενει τρωγον ονυχες (οι οποιοι ειναι και νηστισιμοι βεβαιως βεβαιως) την καταληξη της υποθεσεως Σας.


Κατα τους ακαθιστους χαιρετισμους της παρελθουσης παρασκευης, εθεσπισθη ιδιαιτερον εδαφιον παρακλησεως επι τη θετικη καταληξει ενω η ιερα συνοδος σε εκτακτη συνεδριαση της αναμενεται, την παρασκευη ταυτη (ηντινα καλουμε "βουβη¨ διοτι δεν υπαρχει λειτουργια) όπως θεσει ολιγολεπτον μεν, περιεκτικον δε εσπερινον ινα προς ξεμπλεξιν.


Αν παρατηρησει τις, τα στατιστικα του φορουμ, διαπιστωνει την δραστικη μειωση των δημοσιευσεων - ουδεις τολμα, ουδεις εχει διαθεσιν να δημοσιευσει ερωτησεις δια το καλλιτερον σπληναντερον στην περιοχη Βαγιων Βοιωτιας η το μορ χοτελ φορ γιορ μανι στην δυτικη σαχαρα οταν εκκρεμει το θεματακι Σας.


Φραξιες δραχμιστων σε ημισκοτεινες γιοματες προστυχο καπνο, γκαρσονιερες - περιστερωνες στην περιοχη του Γυζη και το αυτονομον δουκατον των Εξαρχειων, εκπονουν σχεδια ρεσαλτου εις τα τραπεζικα καταστηματα της χωρας εαν εν τελει (οοοοοο μη γενοιτο) η αιτησις απορριφθει. Το ενδεχομενο τουτο δεν εχει αφησει ανεπηρεαστους, υπερατλαντικους οικονομικους κυκλους. Ο προεδρας Τραμπ καλεσε τον χωρις ωστοσο μπανικη συμβια, προεδρα της fed και του ζητησε να εχει παρα ποδα το αεροβολο· ζητησε επισης και απο τον πρεσβητα της ελλαδος το περιστροφο του αγωνιστου της (μωρε λες και αστικιας τοιαυτης; χιχιχι) δημοκρατιας, Νικολαου Μπελοιωαννου, διοτι επικειται μεγα πατιρντι – ταδε εφη χαρακτηριστικως τε και γλαφυρως ο πλανηταρχης.


Θα πεσει οξω ομως ο ντοναλντ! Ολα θα πανε καλα αγαπητη πσαεστρα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Ευχαριστω ειδικως εσας @duty_free. Και γενικως συσσωμη την οικουμενη για την συμπαρσσταση. Εχω περιελθει σε τετοια καταθλιψη που μητε τις λεοπαρ γοβες εχω διαθεση να φορεσω. Δεν εχω ξαναβρεθει σε τετοια κατασταση ψυχολογικως, ποσο μαλλον ενδυματολογικως.
Λεω να φκιασω φανουροπιτα μηπως και εμφανιστουν τα χρηματα στον λογαριασμο ξανα η εστω ενας γσμπρος βρε αδερφε.
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Είναι γεγονός ότι ειμαι χρηστρια δεκαπενταετίας καρτών της συγκεκριμένης τράπεζας και έχω δει καλά αντανακλαστικά ως τώρα, είναι η πρώτη στραβή. Φυσικά και δεν θα μπλέξω με προπληρωμένες. Παρά το γεγονός, η πιστωτική μου φαίνεται πιο ασφαλής .Εννοειται ότι εκανα αμέσως επανέκδοση, όπως και τις άλλες φορες που εντόπισαν περίεργη δραστηριότητα και την πρόλαβαν.
Η ιδέα σου να κατεβάσω το όριο είναι άριστη, η καλύτερη απο όσες άκουσα σήμερα απο πιο "ειδικούς"
Και για ποιο λόγο να κατεβάσεις το όριο;; Υπάρχουν πολύ αυστηροί νόμοι και κανονισμοί για όλα αυτά. Για παράδειγμα αν κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής , η Τράπεζα υποχρεούται να προβεί σε αντιλογισμό/πίστωση του ποσού της συναλλαγής αυτής. Σε διαφορετική περίπτωση θα πρέπει η ίδια να αποδείξει ότι η συναλλαγή έγινε από εσένα ή εσύ ευθύνεσαι για αυτό (πχ να έχεις γράψει το πιν πάνω στην Κάρτα κτλ). Η τράπεζα δηλαδή πρέπει να αποδείξει ότι εσύ ευθύνεσαι αν δεν σου επιστρέψει το ποσό. Δεν χρειάζεται να αποδείξεις εσύ ή να προσπαθήσεις για κάτι. H Πιστωτική παραμένει εξαιρετικά ασφαλής λύση πληρωμής. Και δε χρειάζεται καμία ανησυχία για τίποτα. Ακόμα και αυτά τα alerts είναι καθαρά για ψυχολογικό λόγο. Αρκεί να διαβάζεις το statement κάθε μήνα

Τα πιστωτικά όρια ανεβαίνουν πάρα πολύ δύσκολα στη σημερινή εποχή. Δε βρίσκω λόγο να προβείς σε μείωση του ορίου. Κάποια στιγμή στο εξωτερικό ή σε μια συναλλαγή με δόσεις μπορείς να το χρειαστείς και άντε μετά να δίνεις εκκαθαριστικά και να περιμένεις έγγριση και αν εγγριθεί
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Ο @Samion έκανε αυτή την πρόταση σε μένα προσωπικά για μείωση του ορίου μιας κάρτας που θα χρησιμοποιώ μόνο για ηλεκτρονικές αγορές γιατι έχω αναφέρει ότι χρησιμοποιω περισσότερες απο μια πιστωτικές τις οποίες επιλέγω που και πως θα χρησιμοποιήσω. Στην συγκεκριμένη με συμφέρει να κατεβάσω το όριο, καθώς αθροιστικά τα όρια των καρτών μου είναι ψηλά. Για ψυχολογικούς λόγους θα το κατεβάσω κυρίως, γιατι το 1200 είναι καπως ταμπλας να το βλέπεις ξαφνικά χρεωμένο αδικαιολόγητα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ακόμα και αυτά τα alerts είναι καθαρά για ψυχολογικό λόγο. Αρκεί να διαβάζεις το statement κάθε μήνα
δε νομιζω. καταρχην αν εισαι καπου χωρις ιντερνετ δεν μπορεις να ελεγξεις αλλιως τις χρεωσεις σου καθως και το υπολοιπο σου. εξαιρετικα χρησιμα τα αλερτς.
το οριο μην ξεχναμε μπορεις να το ρυθμισεις προς τα πανω με μια μεταφορα, καταθεση κλπ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με έκπληξη άκουσα υπάλληλο της τράπεζας να μου συστήνει χρήση προπληρωμενης κάρτας ώστε...να μου αφαιρούνται μικρότερα ποσά απο τους απατεώνες η να ασφάλιςω σε ειδικό προγραμμα της AXA την χρήση της κάρτας μου, με το αζημίωτο βέβαια. Συγγνώμη, δεν οφειλε να μην είναι διάτρητο το σύστημα ασφαλείας τους; Άλλες δυο φορές στο παρελθόν έγινε παρόμοια προσπάθεια εξαπάτησης και την τσίμπησαν και την σταμάτησαν πριν ολοκληρωθεί.
Δυστυχώς το προσωπικό των ελληνικών τραπεζών είναι ανεκπαίδευτο σε θέματα ασφαλείας, με αποτέλεσμα ο καθένας να λέει το μακρύ του και το κοντό του. Αν δεν το πούν γραπτώς και με λογότυπο της τράπεζας, μη τους παίρνεις στα σοβαρά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Δυστυχώς το προσωπικό των ελληνικών τραπεζών είναι ανεκπαίδευτο σε θέματα ασφαλείας, με αποτέλεσμα ο καθένας να λέει το μακρύ του και το κοντό του. Αν δεν το πούν γραπτώς και με λογότυπο της τράπεζας, μη τους παίρνεις στα σοβαρά.
Το εκνευριστικο στην περίπτωση αυτή αφορά την συζήτηση και τη μεταβίβαση της ευθύνης στον πελάτη.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Το εκνευριστικο στην περίπτωση αυτή αφορά την συζήτηση και τη μεταβίβαση της ευθύνης στον πελάτη.
Να ρωτήσω; όταν έκανες τη συναλλαγή με την airbnb δεν έγινε μέσω PayPal? Η PayPal δεν παίρνει θέση στην υποκλοπη; δεν θα τους εμπλέκεις; υποτίθεται ότι για αυτό παρεμβάλλεται η paypal
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Καμία συναλλαγή δεν έχω κανει σε Airbnb. Εκει χρέωσε 6 φορές δωμάτια οποίος είχε πρόσβαση στην κάρτα μου.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καμία συναλλαγή δεν έχω κανει σε Airbnb. Εκει χρέωσε 6 φορές δωμάτια οποίος είχε πρόσβαση στην κάρτα μου.
Νόμιζα ότι διάβασα σε προηγούμενο ποστ ότι έκανες συναλλαγή παλιότερα στην airbnb την οποία τελικά ακυρωσες κ ότι από κει υπέκλεψαν τα στοιχεία της κάρτας. Λάθος θα έκανα φαινεται
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom