Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Όντως κράτησα και ακύρωσα, πριν απο πολύ καιρό. Κι εγώ νόμιζα ότι εννοούσες ότι τώρα έγινε συναλλαγή.
Δεν χρησιμοποιώ PayPal
 
Last edited:

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Νομίζω ότι δεν γινεται συναλλαγή εκτός PayPal στο airbnb αλλά ίσως αυτό να μην ίσχυε παλιά. Δεν θυμάμαι

Πάντως είναι κ το PayPal μια λύση στην Ασφάλεια των σναλλαγων
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Νομίζω ότι δεν γινεται συναλλαγή εκτός PayPal στο airbnb αλλά ίσως αυτό να μην ίσχυε παλιά. Δεν θυμάμαι

Πάντως είναι κ το PayPal μια λύση στην Ασφάλεια των σναλλαγων
Συναλλαγές στο airbnb γίνονται και με πιστωτικές.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Xα χα χα...τρελά χουβαρνταλίκια ο ΟΣΕ...
Πάντως εγώ που μάζευα μανιωδώς πόντους με την aegean bonus visa,όσες φορές πήγα να τους εξαργυρώσω σε πόλεις που πετάνε και οι low cost, οι φόροι αεροδρομίου που πληρώνεις με την aegean κόαστιζαν περισσότερο απο ολόκληρο το εισιτηριο της low cost. Όταν δε θέλησα να εξαργυρώσω για Παρίσι,που τότε δεν πετούσε καμιά low cost από Θεσσαλονίκη, ενώ είχα πόντους για 3 εισιτήρια και εύρος χρόνου οποιαδήποτε στιγμή,έδιναν μόνο 2 εισιτήρια στην κάθε πτήση και το πρώτο διαθέσιμο ταξίδι με 2 εισιτήρια διαθέσιμα και στην μετάβαση και στην επιστροφή, ήταν 6 μήνες μετά. Τους εξαργύρωσα για το γμτο,αλλά σταμάτησα να μαζεύω. Την μετέτρεψα σε απλή visa και εξαργυρώνω σε βενζίνη πια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Τι να σου πω, δεν έχω την ίδια άποψη. Το εισιτήριο Λισαβώνα Αθήνα το πηρα μόνο με φόρους 16 ευρώ αντί για 202 κανονική τιμή.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Α για Αθήνα θα είναι διαφορετικά σίγουρα έχετε πιο πολλές επιλογές. Εγώ έψαχνα μόνο για πτήσεις από Θεσσαλονίκη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Για το Λισαβωνα Θεσσαλονικη κοστιζει 39 ευρω δυο πτησεις αντι για 200
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
To κύριο hub της Αegean είναι το Βενιζέλος, νομίζω καταλαβαίνεις ότι δεν μπορείς να έχεις την ίδια ποικιλία προορισμών από τη 'συμπρωτεύουσα'.
Επίσης μάλλον δε γνωρίζεις ότι η εξαργύρωση συμφέρει όχι όταν υπάρχουν προσφορές ή όταν γνωρίζεις πότε και πού θα πετάξεις μισό χρόνο πριν αλλά όταν θες να πετάξεις τελευταία στιγμή με αποσκευές όταν ακόμα και η Ryanair θα σε γδύσει. Δοκίμασε να επιστρέψεις από εξωτερικό σε περίοδο γιορτών και θα καταλάβεις τι λέω.
Όσο για τη δυσκολία στην εξαργύρωση, τέρμα οι τηλεφωνικές επικοινωνίες μιας και τώρα υπάρχει ειδικό site που βλέπεις όλες τις διαθέσιμες ημερομηνίες.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για το Λισαβωνα Θεσσαλονικη κοστιζει 39 ευρω δυο πτησεις αντι για 200
Καλημέρα. Δεν κατάλαβα πώς βγαίνει το 39 ευρώ όταν το Θεσσαλονίκη Αθήνα με επιστροφή έχει 50 ευρώ περίπου μόνο οι φόροι. Αν υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν έχω καταλάβει πες μου γιατί με ενδιαφέρει ο προορισμός.:lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom