Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εμένα ενώ όταν έκανα μια πρόσφατη συναλλαγή μου εμφάνισε στην απόδειξη ένα συγκεκριμένο ποσό πόντων, όταν μπαίνω στο σάιτ της Alpha να δω την ενημέρωση πόντων, μου δείχνει καμια τρακοσαριά λιγότερους... Χώρια που ακόμα δε μπήκαν οι πόντοι από το προθεσμιακό... Όντως τάχουνε κάνει ολίγον μαντάρα μου φαίνεται... Υπομονή κ αν δω να συνεχίζονται οι "ελλείψεις" θα ορμήξω έτσι κ αλλιώς η χρονιά μου μπήκε με μπινελίκια :mad:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.609
Εγώ πάντως έκανα το επιβεβλημένο τηλέφωνο να περαστούν οι πόντοι σε μίλια γιατί μέχρι σήμερα δεν είχε γίνει αυτόματα. Τώρα, αν χάθηκαν στο δρόμο μίλια δε γνωρίζω, δεν τα παρακολουθώ και στενά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.047
Likes
41.137
Πέμπτη και ακόμη δεν περάστηκαν τα μίλια από τη VISA στον Miles and Bonus λογαριασμό. Τα υπόλοιπα από την American Express θα τα κάνω σήμερα μίλια με τηλέφωνο. Αυτή είναι η περίπτωση σου, όπως και όλων, @Yorgos . Είμαστε σε αναμονή με τα μίλια της visa.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Μα καλά οι πόντοι που δε περάστηκαν ακόμα, αυτοί όμως που λείπουν που είναι οεο? Γιατί δε μπορώ να καταλάβω πως ενώ στην απόδειξη της πιστωτικής μου έδειχνε άλλον αριθμό πόντων και στο σύστημα της Άλφα άλλο (λιγότερους)? Δεν ενημερώνονται ταυτόχρονα? Κ να διευκρινίσω ότι λείπουν πόντοι κ από προηγούμενες συναλλαγές, δηλ καμιά τριακοσαριά, όχι μόνο της συγκεκριμένης συναλλαγής o_O
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.047
Likes
41.137
Η μόνη περίπτωση που έχω δει λιγότερους πόντους είναι από ακύρωση συναλλαγής. 300 πόντους λιγότερους δεν θα τους έπαιρνα καν χαμπάρι, να σου πω την αλήθεια. Γενικά έχω τεράστια δυσκολία να παρακολουθήσω τους πόντους που παίρνω από μη συνεργάτες
 

4ever

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Μα καλά οι πόντοι που δε περάστηκαν ακόμα, αυτοί όμως που λείπουν που είναι οεο? Γιατί δε μπορώ να καταλάβω πως ενώ στην απόδειξη της πιστωτικής μου έδειχνε άλλον αριθμό πόντων και στο σύστημα της Άλφα άλλο (λιγότερους)? Δεν ενημερώνονται ταυτόχρονα? Κ να διευκρινίσω ότι λείπουν πόντοι κ από προηγούμενες συναλλαγές, δηλ καμιά τριακοσαριά, όχι μόνο της συγκεκριμένης συναλλαγής o_O
Μήπως η πιστωτική σου είναι συνδεδεμένη με επιχειρηματικό λογαριασμό? Σε αυτή την περίπτωση δεν φαίνονται όλοι μαζί...
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Μήπως η πιστωτική σου είναι συνδεδεμένη με επιχειρηματικό λογαριασμό? Σε αυτή την περίπτωση δεν φαίνονται όλοι μαζί...
Μπα όχι. Δε ξέρω, λέω να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω μπας κ με διαφωτίσουν, πιο πολύ από περιέργεια
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ναι.. κ τελικά τα 282 μίλια που νόμιζα ότι μου λείπανε όταν κοίταγα το online σύστημα της Alpha, τους είχαν ήδη τραβήξει και μου τους έκαναν μίλια... Γι΄αυτό δε τους έβλεπα... Σήμερα μου έβαλαν κ τους πόντους της προθεσμιακής

Καλέ, λέτε να παρακολουθούν το φόρουμ κ να είδαν τα παράπονα?? :haha::haha:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.023
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και σε εμένα σήμερα έγιναν οι πόντοι μίλια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι εγώ τα ίδια, σήμερα μπήκαν.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Εμένα ενώ όταν έκανα μια πρόσφατη συναλλαγή μου εμφάνισε στην απόδειξη ένα συγκεκριμένο ποσό πόντων, όταν μπαίνω στο σάιτ της Alpha να δω την ενημέρωση πόντων, μου δείχνει καμια τρακοσαριά λιγότερους... Χώρια που ακόμα δε μπήκαν οι πόντοι από το προθεσμιακό... Όντως τάχουνε κάνει ολίγον μαντάρα μου φαίνεται... Υπομονή κ αν δω να συνεχίζονται οι "ελλείψεις" θα ορμήξω έτσι κ αλλιώς η χρονιά μου μπήκε με μπινελίκια :mad:
χιλια συγγνωμη για το off και αν ειναι τελειως παραταιρο το μηνυμα μου να σβηστει αλλα οταν βλεπω τετοια μηνυματα στενοχωριεμαι αν και καταλαβαινω οτι μπορει να ειναι σχημα λογου αυτο που λες.

δεν υπαρχει κανενας λογος να παρεις σε μια εξυπηρετηση πελατων και να ορμηξεις ή να μπινελικωσεις. οσο σοβαρο και να ειναι το ζητημα σου κανενας υπαλληλος στον κοσμο δεν θα σε εξυπηρετησει καλυτερα αν του μιλας εντονα ή ακομα χειροτερα βριζεις και ουρλιαζεις. το πιθανοτερο ειναι να θελει να σε ξεφορτωθει το συντομοτερον δυνατον για να σταματησει να σε ακουει παρα να ασχοληθει να λυσει το προβλημα σου. γενικως κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει λογος να μιλησουμε ασχημα σε υπαλληλο, εκτος αν ειναι ο ιδιος πολυ αγενης, αλλα και παλι νομιζω εμεις θα χαλαστουμε περισσοτερο.

τεσπα χαιρομαι που λυθηκε το θεμα σου, και παλι σορρυ για το οφφ, δεν λεω κατι με κακη προθεση
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.084
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom