Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
(μην ενθουσιαστείς ακόμα, η διαθεσιμότητα εισιτηρίων με μίλια είναι υπαρκτή αλλά περιορισμένη).
Ειναι πιο ευκολο να κανεις upgrade? Μαλλον οχι πιο εύκολο, εχεις πιο πολλες πιθανοτητες εξαργυρωσης?
 

jimkGR

Member
Μηνύματα
63
Likes
278
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, το σάιτ συνεχίζει να μην ανοίγει, θα το κοιτάξω και αργότερα από τον υπολογιστή στο σπίτι. Νομίζω η καλύτερη επιλογή, όντως είναι και οι 2, αλλά όχι για την περίπτωσή μου ακόμα. Λόγω ηλικίας και χωρίς να είχα πιστωτική ξανά, καλύτερα να μην μπω στα βαθιά. Όταν είπα για ξένα σάιτ, εννοούσα το επίσημο της amex, που στους partners είχε πχ alitalia, british, klm/AF, emirates κλπ, οπότε φαντάστηκα ότι είναι global rewards πρόγραμμα, φυσικά πιθανώς κάνω λάθος και θα το επιβεβαιώσω όταν με το καλό μου φορτώσει το σάιτ. Οπότε επειδή καλύπτομαι από αυτές τις εταιρίες, σκέφτομαι μήπως η amex είναι καλύτερα για αρχή λόγω περισσότερων πόντων παντού, να το τεστάρω να δω πώς πάει για κάποιο καιρό (δεν έχω αυταπάτες ότι μοιράζουν δωρεάν εισιτήρια και θα κάνω τσάμπα ταξίδια, έχω την υπομονή μέχρι να μαζευτούν οι πόντοι και όντως όπως λέει και ο τάβερ να 'κάτσει' και το δρομολόγιο), και μετά βλέπουμε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Οπότε επειδή καλύπτομαι από αυτές τις εταιρίες, σκέφτομαι μήπως η amex είναι καλύτερα για αρχή λόγω περισσότερων πόντων παντού, να το τεστάρω να δω πώς πάει για κάποιο καιρό (δεν έχω αυταπάτες ότι μοιράζουν δωρεάν εισιτήρια και θα κάνω τσάμπα ταξίδια, έχω την υπομονή μέχρι να μαζευτούν οι πόντοι και όντως όπως λέει και ο τάβερ να 'κάτσει' και το δρομολόγιο), και μετά βλέπουμε.
Σου ανεφερα πιο πανω οτι οι ποντοι της Amex ειναι περισσοτεροι αλλα θα βγαζεις λιγοτερα εισιτηρια και δεν το προσεξες. Θα χρειαζεσαι 2πλασιους εως 3πλασιους ποντους για ενα κοντινο ταξιδι σε σχεση με τα μιλια, δεν θα μπορεις να ενοποιησεις τα μιλια απο τις πτησεις με τους ποντους. Προσβαση στα μιλια της Star Alliance δεν θα εχεις. Πολλα μειον η επιλογη.
Φυσικα και μοιραζουν δωρεαν εισιτηρια. Με στοχευμενη χρηση θα βγαζεις μιλια για αρκετα εισιτηρια τον χρονο.
 

jimkGR

Member
Μηνύματα
63
Likes
278
έχεις δίκιο δεν το πρόσεξα καλά αυτό που λες. Εφόσων μιλάς με προσωπική εμπειρία, τότε σε εμπιστεύομαι και η aegean visa μάλλον είναι η καλύτερη λύση. Σε ευχαριστώ!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Παιδιά εκείνος ο διαγωνισμός της aegean που έτρεχε τέλη Δεκέμβρη και ανάλογα την ημέρα που έκλεινες εισιτήριο έμπαινες σε κλήρωση με διαφορετικά δώρα καθημερινά τι απέγινε ?? Μια ερώτηση που έκανα μου είπαν ότι θα έχουμε αποτελέσματα τέλη Γενάρη
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου

katsam

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Θα ελεγα και τις 2, αλλα σε δευτερο χρονο. Πιστευω οτι πρωτα πρεπει να εξασφαλισει καποιος τη μετατροπη σε μιλια και μετα να αρχισει να μαζευει με τη δευτερη καρτα. Οταν ειναι πρωταρης θα μπερδευτει με τοσες πληροφοριες.
Αλλα οντως, αν ασχοληθεις σοβαρα με το αθλημα, καλο ειναι να βγαλεις και την American Express μετα τη Visa.
Πλέον η Amex μας τελείωσε από ΕΕ, οπότε όσοι πήρανε, πήρανε. Απ΄ότι λέει η Alpha Bank οι υπάρχουσες Amex θα αντικασταθούν εν ευθέτω χρόνω. Αυτό που μένει να δούμε είναι αν στις κάρτες που θα αντικαταστήσουν τις Amex, οι οποίες θα είναι Visa ή Mastercard, θα ισχύουν οι διπλάσιοι πόντοι.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εγώ δεν έχω καταλάβει αν μέχρι να μας τις αντικαταστήσουν θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε την Amex, ή είναι άχρηστη?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγώ δεν έχω καταλάβει αν μέχρι να μας τις αντικαταστήσουν θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε την Amex, ή είναι άχρηστη?
Μεχρι πριν 16' ακριβως που τη χρησιμοποιησα ηταν ενεργη.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Μεχρι πριν 16' ακριβως που τη χρησιμοποιησα ηταν ενεργη.
Εγώ πριν λίγο μπήκα στο Alpha Wallet και μου εμφανίζει και την Amex κανονικά και μου έχουν ήδη εκδώσει μια Mastercard (την οποία δεν έχω παραλάβει ακόμα). Άρα έχω μπερδευτεί.. Όχι ότι τη πολυχρησιμοποιώ αλλά από περιέργεια
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Πρέπει να ενεργοποιηθεί η καινούργια για να ακυρωθεί η παλιά. Φαντάζομαι ότι θα υπάρξει μια ημερομηνία που την ενεργοποιήσεις δεν την ενεργοποιήσεις η άμεξ τελος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom