Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Επικοινωνησα με την Alpha bank για την Aegean bonus visa Premium.
Εμαθα οτι:
Ειναι το ιδιο προιον, αρα δεν μπορω να κανω αιτηση για την Premium πριν κοψω την παλια.
Δινει περιθωριο μολις 6 μηνες χωρις συνδρομη, χαθηκε το προνομιο ενος χρονου χωρις συνδρομη (που επετρεψε τα σαλταδοριλικια στη Mastercard για εναν χρονο και την καβατζα των κουπονιων εκπτωσης εισιτηριων).
Η νεα καρτα θα αποσταλει στο σπιτι στους κατοχους της παλιας με προταση αναβαθμισης και την ενεργοποιει οποιος θελει, αλλιως κραταει την παλια.


Τελος οι 1000 ποντοι δωρο απο την ενημερωση των λογαριασμων θα μπουν απο Γεναρη και δεν θα μετατρεπονται σε μιλια.
[/QUOTE
H αλήθεια είναι ότι λογικό αφού η παλιά καταργήθηκε να είναι αναβάθμιση κάρτας και σίγουρα δε θα μπορούσες να συνδέσεις και δεύτερη κάρτα με τον ίδιο miles and bonus λογαριασμό αλλά δεν ήθελα να σου κόψω τη χαρά και να το πω το είχες φτιάξει το σενάριο πολύ ωραίο...
Καλά ότι δε γίνονται μίλια δε χρειαζόταν να το ρωτήσεις, αφού όλοι ξέρουμε ότι θα γίνονται....

ΥΓ: το θέμα και το άγχος όλων είναι τι θα γίνει μετά από κάποιους μήνες με τα προνόμια των παλιών καρτών γιατί φοβάμαι ότι θα μας τα χειροτερέψουν τώρα που το ξεκίνησαν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
H αλήθεια είναι ότι λογικό αφού η παλιά καταργήθηκε να είναι αναβάθμιση κάρτας και σίγουρα δε θα μπορούσες να συνδέσεις και δεύτερη κάρτα με τον ίδιο miles and bonus λογαριασμό αλλά δεν ήθελα να σου κόψω τη χαρά και να το πω το είχες φτιάξει το σενάριο πολύ ωραίο...
Καλά ότι δε γίνονται μίλια δε χρειαζόταν να το ρωτήσεις, αφού όλοι ξέρουμε ότι θα γίνονται....

ΥΓ: το θέμα και το άγχος όλων είναι τι θα γίνει μετά από κάποιους μήνες με τα προνόμια των παλιών καρτών γιατί φοβάμαι ότι θα μας τα χειροτερέψουν τώρα που το ξεκίνησαν.
Η παλια δεν καταργειται αφου μπορει οποιος θελει να την κρατησει και ,αν εκοβα την παλια, θα συνεδεα τη νεα με τον λογαριασμο bonus.
Ακριβως. Καθε περσι ειναι και καλυτερα. Εγω δεν ειμαι μεγαλος παικτης και χρειαζομαι μιλια μονο για ενδοευρωπαικα ταξιδια. Θα αναβαθμισω η θα κανω αιτηση για νεα απο Αυγουστο και αν, βλεποντας πρωτα αν προκειται να κανω διηπειρωτικο που περιμενω καποιες εξελιξεις.
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Η παλια δεν καταργειται αφου μπορει οποιος θελει να την κρατησει και ,αν εκοβα την παλια, θα συνεδεα τη νεα με τον λογαριασμο bonus.
Ακριβως. Καθε περσι ειναι και καλυτερα. Εγω δεν ειμαι μεγαλος παικτης και χρειαζομαι μιλια μονο για ενδοευρωπαικα ταξιδια. Θα αναβαθμισω η θα κανω αιτηση για νεα απο Αυγουστο και αν, βλεποντας πρωτα αν προκειται να κανω διηπειρωτικο που περιμενω καποιες εξελιξεις.
Η μεγάλη σκέψη για μένα είναι αν τέλη φλέβαρη θα κάνω όλους τους πόντους μιλια οπότε να προλάβω το 4-4 η αξίζει να κρατήσω μήπως αναγκαστώ να αναβαθμιστώ οπότε να γίνουν μελλοντικά με 4-5 αναλογία. Αυτό είναι που με τρώει...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Η μεγάλη σκέψη για μένα είναι αν τέλη φλέβαρη θα κάνω όλους τους πόντους μιλια οπότε να προλάβω το 4-4 η αξίζει να κρατήσω μήπως αναγκαστώ να αναβαθμιστώ οπότε να γίνουν μελλοντικά με 4-5 αναλογία. Αυτό είναι που με τρώει...
Νομιζω οτι θα ερθει πολυ νωριτερα απο τον Φλεβαρη η νεα καρτα.
Εμενα με τρωει που μεχρι πριν λιγο καιρο ειχα 3 καρτες χωρις συνδρομη δια βιου, εκοψα την μια και παω να χασω και τη δευτερη. Αρχιζει να κοστιζει πολυ ετησιως το κυνηγι αν μπει καποιος με δυο καρτες με συνδρομη. Για διηπειρωτικα φυσικα αξιζει.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Η μεγάλη σκέψη για μένα είναι αν τέλη φλέβαρη θα κάνω όλους τους πόντους μιλια οπότε να προλάβω το 4-4 η αξίζει να κρατήσω μήπως αναγκαστώ να αναβαθμιστώ οπότε να γίνουν μελλοντικά με 4-5 αναλογία. Αυτό είναι που με τρώει...
Αυτό σκέφτομαι κι εγώ, αλλά μάλλον αυτό θα μπορούσε να γίνει μόνο με τριγωνική μεταφορά. Ελπίζω και σε προσφορά της τελευταίας στιγμής για αυξημένο ποσοστό μετατροπής μιλίων, που είχε ξαναβγει κάποια στιγμή φέτος.
 
Last edited by a moderator:

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Η διαφορά ήταν ότι μέχρι την Παρασκευή αρκετά προϊόντα είχαν τελειώσει (και σε άλλη περίπτωση για κάποιο προϊόν ήθελα άμεση παράδοση, οπότε δεν θα με χάλαγε να πάρω και τους πόντους).

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ, αλλά μάλλον αυτό θα μπορούσε να γίνει μόνο με τριγωνική μεταφορά. Ελπίζω και σε προσφορά της τελευταίας στιγμής για αυξημένο ποσοστό μετατροπής μιλίων, που είχε ξαναβγει κάποια στιγμή φέτος.
Mα το θέμα μου δεν είναι πως θα γίνει, είναι επειδή δε θέλω να μεταφερθώ από μια δωρεάν κάρτα σε μια με 80€ το έτος δε θα την ενεργοποιήσω τώρα. Αλλά σκέφτομαι μήπως μας αναγκάσουν σε κανά εξάμηνο και πω κρίμα που έκανα μετατροπή. Αλλιώς οι νέες κάρτες θα έρθουν πολύ πιο άμεσα αλλά ποιος θα της ενεργοποιήσει απορώ, ως τώρα από φίλους και εδώ οι περισσότεροι βλέπω να τις αφήνει στην άκρη οπότε κάτι θα σκεφτούν για μετά
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Χωρις πολλη ωριμη σκεψη επεσε το οχυρο: πηρα τη νεα απλη Aegean bonus visa.
Πρωτη φορα μετα απο 17 χρονια και ουκ εστιν αριθμος δωρεαν πιστωτικων καρτων θα πληρωσω συνδρομη :harakiri:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Χωρις πολλη ωριμη σκεψη επεσε το οχυρο: πηρα τη νεα απλη Aegean bonus visa.
Πρωτη φορα μετα απο 17 χρονια και ουκ εστιν αριθμος δωρεαν πιστωτικων καρτων θα πληρωσω συνδρομη :harakiri:
γιατι? αυτα που δινει αξιζουν 40€? δεν διαβασα κ προσεκτικα αλλα δεν ειδα κατι ουσιαστικο..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
γιατι? αυτα που δινει αξιζουν 40€? δεν διαβασα κ προσεκτικα αλλα δεν ειδα κατι ουσιαστικο..
2 βαλιτσες. Και τα μιλια οπως πριν 4:4. Υποψιν εγω δεν αγοραζω εισιτηρια, μονο award, ηταν αχρηστες οι αλλες παροχες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
o tempora o mores...μια συνειδηση για 2 βαλιτσες...που τη μια την πληρωσα πριν λιγο 11€, που να φτασεις 40€...
Αφηκετε με, εχω πληρωσει και 20ρικα εσωτερικο χριστουγεννα που παιρνω μαζι πολλες γοβες και τουαλετες.
 
D

Delmem38110

Guest
γιατι? αυτα που δινει αξιζουν 40€? δεν διαβασα κ προσεκτικα αλλα δεν ειδα κατι ουσιαστικο..
ότι δίνει ειναι άχρηστο πλην τα 25 ευρώ έκπτωση σε μια κράτηση και το τζάμπα εισιτήριο στον συνεπιβάτη και φυσικά το 4=5 στα μίλια που ειναι το πραγματικό κερασάκι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom