Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Δεν υπάρχει περίπτωση να κινηθεις προς τις εξόδους επιβίβασης στο ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ, και οι συμπαθέστατες κοπέλες να μην ρωτήσουν αν επιθυμείς να εφοδιασθεις με την κάρτα BONUS της AEGEAN.
"Αφού έτσι κι΄έτσι ταξιδεύω , γιατί να μην πάρω και τα μπόνους μου ? " σκέφθηκα. :D
Ηθελα αν κάποιος την χρησιμοποιεί, να μας πει αν αξίζει τον κόπο, δεδομένου ότι
έχω ήδη κάρτα, και δεν είμαι υπερ της ευρείας και αλόγιστης χρήσης τους.
 

croce

Member
Μηνύματα
223
Likes
401
Συμφέρει κυρίως εάν ταξιδεύεις με Aegean και τη χρησιμοποιείς σε συγκεκριμένες επιχειρήσεις.
Εάν είναι επικουρική κάρτα, τότε είναι προτιμότερη η AMEX premium bonus της ίδιας τράπεζας.
Πάντως προσοχή , γιατί όπως φημολογείται , από το 2010 οι κάρτες θα αποτελούν τεκμήριο .
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
εχω δυο καρτες της Alpha...γενικα χρησιμοποιουσα πολυ καρτα αυτο το ετος, με την λογικη: πληρωνω με καρτα αντι για μετρητα κ μετα τα βαζω ΑΜΕΣΩΣ μεσω web-banking...
η αληθεια ειναι οτι το μονο που μου απεφεραν ηταν ενα κινητο απο την WIND

παντως λογω αυτων που λεγονται γαι τεκμηρια κλπ, κ εγω θα περιορισω την χρηση της καρτας στο ελαχιστο...

αν κ για να σε πιασουν τα τεκμηρια απο οτι καταλαβα θελει να κανεις εξωφρενικα πραγματα...οχι να ψωνιζεις στο ΑΒ με την Alpha Bonus
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
παντως λογω αυτων που λεγονται γαι τεκμηρια κλπ, κ εγω θα περιορισω την χρηση της καρτας στο ελαχιστο...

αν κ για να σε πιασουν τα τεκμηρια απο οτι καταλαβα θελει να κανεις εξωφρενικα πραγματα...οχι να ψωνιζεις στο ΑΒ με την Alpha Bonus[/quote]


Mαλλον έχεις δίκιο. Γιατι αν έίμαστε εκατομυριούχοι :( και περιμένει το κράτος απο εμάς
να σώσει τα ελλείματα, σώθηκε..:D

Μήπως ξέρεις εκει με τα μίλια τι γίνετε ?
 

froufrouditsa

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
Εγώ έχω τη Bonus Visa και την έχω βολευτεί αρκετά. Εχω ζητήσει όλα μου τα Bonus να περνιούνται σε ταξίδια και έτσι έχω κερδίσει μέχρι στιγμής ένα ταξίδι εξωτερικού (τη χρησιμοποιώ εδώ και τρεις μήνες). Επίσης, μπορείς να πάρεις extra bonuς με αγορές σε συγκεκριμένα μαγαζιά και έτσι μαζεύονται τα μίλια. Μπορείς να πετάξεις με AEGEAΝ ή και με LUFTHANSA. Τα μίλια είναι νομίζω 12500 για πτήση εσωτερικού και 22500 για πτήση εξωτερικού. Εχει βγάλει και η LUFTHANSA αντίστοιχη Mastercard μέ την Πειραώς αλλά δε συμφέρει γιατί έχει ετήσια συνδρομή 75 ?. Η Bonus της AEGEAN δεν έχει συνδρομή. Αν χρησιμοποιείς κάρτες και κάνεις ταξίδια νομίζω ότι συμφέρει πάρα πολύ.
 

froufrouditsa

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
ΟΙ αγορές με κάρτες θα υπολογίζονται ως τεκμήριο σε περίπτωση που οι ετήσιες αγορές ξεπερνούν το ετήσιο δηλωθέν εισόδημα.
 

Raf

Member
Μηνύματα
26
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΛΑΝΔΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΤΑΓΩΝΙΑ
Παιδία,

Εγώ και οι φίλοι μου έχουμε τρελαθεί με τις κάρτες Alpha Bank Bonus. Εξαργυρώνουμε τους πόντους με εισητήρια της Aegean και πάμε παντού τσάμπα.
Βέβαια για να μαζεύεις γρήγορα πόντους θα πρέπει να ψωνίζεις από Βασιλόπουλο και ΒΡ και να εξοφλείς το μηνιάιο υπόλοιπο του λογαριασμού και γενικά να μην πληρώνεις τίποτα μετρητά !!!!!! τα μετρήτά δεν σου δίνουν τίποτα που λέει και η διαφήμιση. Για πληροφορίες στο www.alpha.gr
Όσον αφορά το τεκμήριο από ότι ξέρω δεν θα ισχύσει για τις κάρτες.
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου-Χιλη
οσο αφορα τις συνδρομες των καρτων,μπορειτε να ζητησετε να σας τις αφαιρεσουν.συνηθως γινεται με εναν απλο αντιλογισμο μεσα σε 2 λογαριασμους.αυτοι (τραπεζες) πονταρουν στο γεγονος πως αυτο δεν το ξερει ο πολυς κοσμος και απλως πληρωνουν τις συνδρομες.οσο αφορα την καρτα την bonus της alpha bank ,μπορειτε αν εχετε μια αλλη καρτα να κανετε μεταφορα υπολοιπου και αμεσως πολλαπλασιαζεται το ποσο επι 4 και κερδιζεται ευκολα ποντους.ετσι αν μπητε στην διαδικασια με τις μεταφορες,θα μπορειτε και να εκμεταλευτητε τις ατοκες περιοδους που προσφερουν οι τραπεζες αλλα και να μαζευετε ευκολα ποντους στην καρτα bonus.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
Το newsletter της Aegean διαφημίζει μια νέα προσφορά αυτές τις μέρες, κάθε 1 ευρώ σε οποιαδήποτε συναλλαγή με την βίζα της παίρνει ο χρήστης 10 μίλια στην κάρτα συχνών πτήσεών του. Οπότε πιστεύω είναι ένα έξτρα κίνητρο να χρησιμοποιήσει κανείς την κάρτα αυτή μέσα στις γιορτές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom