Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

maraki_83

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μόλις χάζευα το site της Aegean για τους όρους της κάρτας και διαπίστωσα ότι δε γίνεται καμία σχετική ανάφορα.. Μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους γιατί αυτό που ρωτάς είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο. Νομίζω όμως ότι το γεγονός ότι γίνει αμέσως Μπλέ μέλος με την έκδοση της κάρτας είναι μόνο για να πουλήσουν και ότι στη δική σου περίπτωση θα είναι διαφορετικά! Σου εύχομαι όμως να μην είναι ... Good luck! :)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Καλημέρα! έχω μια απορία σχετικά με το θέμα! είμαι μπλε μέλος στην aegean και χρειάζομαι άλλα 5000 μίλια προκειμένου να αναβαθμιστώ σε gold. αν κάνω αίτηση για την aegean bonus visa, τα 5000 μίλια που θα μου δωθούν θα με αναβαθμίσουν σε gold member?
Γενικά αυτό που πιστεύω είναι ότι πρέπει, γιατί κάποιος που δεν ειναι μελος αν παρει τη πιστωτική θα γίνει απευθείας μπλε μέλος! Απλα θέλω να σιγουρευτώ για να μην την βγάλω αδίκως!!!
ναι!! αν και περίεργο τα μίλια προσμετρώνται ως status οπότε θα σε αναβαθμίσουν.. τρέξε γρήγορα πριν αρχίσουν να σου λήγουν άλλλα παλαιότερα μιάς και αυτά ισχύουν για αναβάθμιση μόνο 1 χρόνο ακριβώς...
 

periigitis

Member
Μηνύματα
116
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ...
Καλησπέρα, είμαι κάτοχος της aegean bonus visa την οποία έχω στην κατοχή μου ένα μήνα. Χθες μου ήρθε το εκκαθαριστικό πληρωμής αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ στην αίτηση που έκανα δήλωσα ότι οι πόντοι που έχω κερδίσει θέλω να μετατρέπονται αυτόματα σε μίλια ακόμα δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο και αναρωτιέμαι αν είναι φυσιολογική η καθυστέρηση η κάτι δεν πάει καλά! Αν μπορεί κάποιος κάτοχος της συγκεκριμένης κάρτας να με διαφωτίσει θα ήμουν ευγνώμον.
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Το ίδιο είχε συμβεί και σ' εμένα. Η μετατροπή των πόντων της πιστωτικής σε μίλια, γίνεται στο τέλος κάθε μήνα από την Aegean, όπως μου είχαν πει από την εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας. Πιθανώς, λοιπόν, όταν η Aegean έκανε τον πρώτο ελεγχο, να μην είχες κάνει ακομη αγορές οπότε να μην υπήρχαν πόντοι για μετατροπή.

Εναλλακτικά, παίζει και το ενδεχόμενο να μην έγινε σωστή επισήμανση του αιτήματός σου κατά την έκδοση της κάρτας. Μην ανησυχείς πάντως, είναι πολύ εύκολη διαδικασία, με ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της Aegean μπορείς να βεβαιώσεις αν βλέπουν όντως την πάγια εντολή. Αν όχι, ζήτησέ τους να την ενεργοποιήσουν εκείνη τη στιγμή, σε 2-3 μέρες θα είσαι ΟΚ. Την Miles&Bonus την πήρες; Η δική μου είχε έρθει 1 μήνα μετά την έκδοση της VISA. Ίσως τον πρώτο καιρό να καθυστερεί λίγο η ενεργοποίηση του λογαριασμού στην Aegean.
 

periigitis

Member
Μηνύματα
116
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ...
Το ίδιο είχε συμβεί και σ' εμένα. Η μετατροπή των πόντων της πιστωτικής σε μίλια, γίνεται στο τέλος κάθε μήνα από την Aegean, όπως μου είχαν πει από την εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας. Πιθανώς, λοιπόν, όταν η Aegean έκανε τον πρώτο ελεγχο, να μην είχες κάνει ακομη αγορές οπότε να μην υπήρχαν πόντοι για μετατροπή.

Εναλλακτικά, παίζει και το ενδεχόμενο να μην έγινε σωστή επισήμανση του αιτήματός σου κατά την έκδοση της κάρτας. Μην ανησυχείς πάντως, είναι πολύ εύκολη διαδικασία, με ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της Aegean μπορείς να βεβαιώσεις αν βλέπουν όντως την πάγια εντολή. Αν όχι, ζήτησέ τους να την ενεργοποιήσουν εκείνη τη στιγμή, σε 2-3 μέρες θα είσαι ΟΚ. Την Miles&Bonus την πήρες; Η δική μου είχε έρθει 1 μήνα μετά την έκδοση της VISA. Ίσως τον πρώτο καιρό να καθυστερεί λίγο η ενεργοποίηση του λογαριασμού στην Aegean.
Σ΄ ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, θα πάρω τηλ να το επιβεβαιώσω! Τη κάρτα της aegean την πήρα 20 ημέρες μετά από την παραλαβή της πιστωτικής..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εμενα στον λογ/μο βγαζει Total Tier Miles και Total Award Miles
ποια ειναι αυτα που εξαργυρωνεις;
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
α το βρηκα...
 

KATSIK

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Aχ παιδια πληγες μου ανοιξατε......

μαζεψα 160.000 ποντους για να πάω με την γυναικα μου βιετναμ και συνηδητοποιησα οτι εχω χασει διαβατηριο.....

και θα αρκεστω σε βουδαπεστη και πραγα...
συγνώμη για την αδιακρισία αλλά επειδή σκέφτομαι να βγάλω και εγω αυτήν την κάρτα.. σε πόσο καιρό είναι εφυκτό να μαζευτούν τόσοι πόντοι?...
 

KATSIK

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ
συγνώμη για την αδιακρισία αλλά επειδή σκέφτομαι να βγάλω και εγω αυτήν την κάρτα.. σε πόσο καιρό είναι εφυκτό να μαζευτούν τόσοι πόντοι?...
πρεπει να βλαλεις και την AMERICAN EXPRES PREMIUM που σου δινει στουσ μεγαλουσ συνεργάτες 1 ευρο 8 ποντους:cool:

αρα ψωνιζοντασ απο ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ κινητο απο την wind σταθερό απο την tellas

βενζινη απο BP ηλεκτρικα ειδη HLEKTRONIKI

η γυναικα ψωνια απο HONDOS CENTER

καταλαβαινεισ οτι μαζευονται οι ποντοι

εγω κανω και μερικεσ αγκαρειες
παω και πληρωνω των φιλων μου τουσ λογαριασμουσ στην wind

εχω εναν φιλο κατασκευαστη που εχει μεσο ορο 500 ευρο το μηνα τηλεφωνα.....

μονο απο αυτον εχω σχεδον 50.000 ποντουσ τον χρονο

να σου ριξω μερικεσ ιδεεσ
αν εχεισ φιλο η συγκενη με φορτηγο πουλμαν η ταξι πεσ του να πληρωνει πετρελαια απο την καρτα σου.....

ΚΑΤΙ ΑΛΛΛΟ???????:bleh:
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
πρεπει να βλαλεις και την AMERICAN EXPRES PREMIUM που σου δινει στουσ μεγαλουσ συνεργάτες 1 ευρο 8 ποντους:cool:

αρα ψωνιζοντασ απο ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ κινητο απο την wind σταθερό απο την tellas

βενζινη απο BP ηλεκτρικα ειδη HLEKTRONIKI

η γυναικα ψωνια απο HONDOS CENTER

καταλαβαινεισ οτι μαζευονται οι ποντοι

εγω κανω και μερικεσ αγκαρειες
παω και πληρωνω των φιλων μου τουσ λογαριασμουσ στην wind

εχω εναν φιλο κατασκευαστη που εχει μεσο ορο 500 ευρο το μηνα τηλεφωνα.....

μονο απο αυτον εχω σχεδον 50.000 ποντουσ τον χρονο

να σου ριξω μερικεσ ιδεεσ
αν εχεισ φιλο η συγκενη με φορτηγο πουλμαν η ταξι πεσ του να πληρωνει πετρελαια απο την καρτα σου.....

ΚΑΤΙ ΑΛΛΛΟ???????:bleh:
Καλά, εσυ δεν παιζεσαι !!!!!!!!!!!! :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom