Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Όταν λες όλα γίνονται κανονικά, εννοείς δλδ ότι πόντους που έχω μαζέψει με την Gold μπορώ να τους μετατρέψω σε μίλια με την AEGEAN?
Αν έχεις και την aegean visa φυσικά ναι γίνεται όπως παλιά, απλά με χρήση ενδιαμέσου ατόμου
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Αν έχεις και την aegean visa φυσικά ναι γίνεται όπως παλιά, απλά με χρήση ενδιαμέσου ατόμου
Θα τολμήσω να πω ότι το παραπάνω δεν ισχύει. Πόντους μαζεύω μόνο από την Platinum.

Μέχρι στιγμής μου έχουν μετατραπεί σε μίλια και πόντοι αυτόματα από το σύστημα της Aegean, έχω μετατρέψει και μόνος μου τηλεφωνικά και μέσω της εφαρμογής.
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Kαλησπέρα!
Στην Aegean Bonus visa έχω περίπου 27.000 πόντους και όταν πάω να τούς μετατρέψω σε μίλια στο site της Αegean μού λέει πως έχω διαθέσιμους μόνο 5,194. Να αναφέρω πως δεν έχω άλλη κάρτα bonus... δηλ. και τις 27,000 τις έχω μαζέψει χρησιμοποιώντας την Aegean Bonus. Μπορείτε να με διαφωτίσετε γιατί συμβαίνει αυτό;
 

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.332
Παρόμοια φάση και εδώ, μπήκα να δω και με κάπου 28000 μου επιτρέπει μετατροπή σε μόνο 7600 κάτι.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
_20210417_120613.JPG


Έκανα τη μετατροπή αλλά το επιπλέον ποσοστό μιλίων δεν το βλέπω...τουλάχιστον ακόμα.
Το έχει κάνει κάποιος άλλος;

Edit: Εντός 10 ημερών θα φανούν στον λογαριασμό
 
Last edited:

Andreas K

Member
Μηνύματα
32
Likes
111
Kαλησπέρα!
Στην Aegean Bonus visa έχω περίπου 27.000 πόντους και όταν πάω να τούς μετατρέψω σε μίλια στο site της Αegean μού λέει πως έχω διαθέσιμους μόνο 5,194. Να αναφέρω πως δεν έχω άλλη κάρτα bonus... δηλ. και τις 27,000 τις έχω μαζέψει χρησιμοποιώντας την Aegean Bonus. Μπορείτε να με διαφωτίσετε γιατί συμβαίνει αυτό;
Αυτη την εποχη τρεχει μια προωθητικη ενεργεια απο την Aegean. Αν δε βιαζεσαι να κλεισεις καποιο award εισιτηριο, γνωμη μου ειναι να περιμενεις μεχρι τις 16/05 και να κανεις μετα τη μετατροπη. Σου λειπουν 3000 ποντοι για να φτασεις στο οριο των 30000 ποντων και να παρεις bonus 30% αντι για 15%. Οσο για την αναντιστοιχια ποντων που προσεξες, με ενα τηλεφωνημα στην εξυπηρετηση της Alpha Bank θα βγαλεις ακρη. Το ιδιο θεμα ειχα κι εγω και σε 2 μερες ειχε διορθωθει. Απλα σιγουρεψου οτι ολοι οι ποντοι εχουν συλλεχθει τους τελευταιους 12 μηνες. Μονο αυτοι μπορουν να μετατραπουν απο ποντοι σε μιλια. Μετα το 12μηνο μπορουν να εξαργυρωθουν στις υπολοιπες προσφορες του προγραμματος Bonus.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Επειδή η εξυπηρέτηση πελατών στην άλφα δεν σηκώνει τηλέφωνα ας με διαφωτίσει κάποιος άγιος άνθρωπος εδώ μέσα:

Έχω μαζέψει 19000 και κάτι ψιλά bonus πόντους με την aegean bonus visa. Θέλω να τα μετατρέψω σε μίλια. Από ότι είδα γίνεται και μέσω του σάιτ της Ετζίαν. Το θέμα είναι ότι εκεί μου δίνεται η δυνατότητα μόνο για 16000 (και κάτι ψιλά). Ξέρει κανείς γιατί?

Και ένα ακόμα. Στο σάιτ της άλφα αναφέρει ότι από αυτούς τους 19000 που έχω, οι 5000 λήγουν όπου ναναι. Δηλαδή αν δεν τους μετατρέψω τους χάνω?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ρε παιδιά συγγνώμη αλλά το διαβάζω τόσον καιρό και έχω μια απορία ασχετου: δεν μετατρέπονται απευθείας οι πόντοι της alpha bonus aegean? Σε μένα έτσι γίνεται κάθε μήνα εδώ και χρόνια, χωρίς να κάνω κάτι, δεν καταλαβαίνω τις ερωτήσεις περί μετατροπής.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ρε παιδιά συγγνώμη αλλά το διαβάζω τόσον καιρό και έχω μια απορία ασχετου: δεν μετατρέπονται απευθείας οι πόντοι της alpha bonus aegean? Σε μένα έτσι γίνεται κάθε μήνα εδώ και χρόνια, χωρίς να κάνω κάτι, δεν καταλαβαίνω τις ερωτήσεις περί μετατροπής.
Σε μένα πάντως δεν μετατρέπονται, για αυτό ρωτάω. Συγκεντρώνονται στην άλφα. Και περιμένουν.
 

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.332
Ρε παιδιά συγγνώμη αλλά το διαβάζω τόσον καιρό και έχω μια απορία ασχετου: δεν μετατρέπονται απευθείας οι πόντοι της alpha bonus aegean? Σε μένα έτσι γίνεται κάθε μήνα εδώ και χρόνια, χωρίς να κάνω κάτι, δεν καταλαβαίνω τις ερωτήσεις περί μετατροπής.
Πρέπει να το ζητήσεις να μετατρέπονται οι πόντοι αυτόματα σε μίλια, ήταν νομίζω επιλογή στην αρχική σύμβαση ή το έκανες μετά, κάτι τέτοιο, αλλά δεν είναι απαραίτητο και μπορείς να το ακυρώσεις όποτε θες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom