Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Δεν είναι μόνο τα εξτρα μίλια αλλά ΑΝ (όντως μεγάλο αν) πετάξεις θα έχεις κερδίσει +25 ευρώ για ενα εισητήριο +1 δωρεάν εισητήριο για συνοδό. Και τα δυό μαζί θα μπορούσαν να πλησιάσουν ή και να ξεπεράσουν τα 80 ευρώ αλλά ναι το βασικό θέμα είναι να ταξιδέψουμε.
Εχω ενα σωρο αδιαθετα μιλια. Τι να τις κανω τις προσφορες?
Τα λεμε μετα το 2022 που μπορει να χρειαστουν.
 

MaryK

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Σημαντικά τα 8000 μίλια αναβάθμισης δώρο από την perimium! Μεγάλη βοήθεια για τη διατήρηση της βαθμίδας τώρα που τα ταξίδια είναι δύσκολα!
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Δεν είναι μόνο τα εξτρα μίλια αλλά ΑΝ (όντως μεγάλο αν) πετάξεις θα έχεις κερδίσει +25 ευρώ για ενα εισητήριο +1 δωρεάν εισητήριο για συνοδό. Και τα δυό μαζί θα μπορούσαν να πλησιάσουν ή και να ξεπεράσουν τα 80 ευρώ αλλά ναι το βασικό θέμα είναι να ταξιδέψουμε.
Bέβαια για το πρώτο όσοι έχουμε platinum και ειδικά με free συνδρομή έχουμε δύο κουπόνια x25€ ανά έτος (τα οποία βέβαια δεν έχουν σταλεί από πέρσι επειδή έχει ανασταλεί λέει η χρήση τους λόγω μέτρων). Για το δεύτερο εισιτήριο free που λέει δε καταλαβαίνω τελικά τι ισχύει γιατί στους όρους διευκρινίζει ότι αφορά κωδικό για 50% έκπτωση μόνο στη τιμή εισιτηρίου. Οπότε πως προκύπτει το free εισιτήριο;; Εκτός αν κάνει σε όλη τη κράτηση 50% και όχι μόνο στο ένα εισιτήριο που μου φαίνεται χλωμό. Αν αυτό τότε όντως αξίζει
  • Η αξία του εκπτωτικού κωδικού είναι έκπτωση 50% για μία κράτηση, στην οποία περιλαμβάνονται έως 2 επιβάτες, για πτήση απλής μετάβασης ή μετ' επιστροφής.
  • Το ποσοστό της έκπτωσης εφαρμόζεται στον ναύλο και όχι στη συνολική αξία του εισιτηρίου
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Κατι ενδιαφερον για την απλη Aegean Bonus Visa για εμας τους πλεμπαιους που μας αρεσουν οι ατοκες δοσεις:
O κάτοχος της Aegean Bonus Visa συμμετέχει αυτόματα στο Πρόγραμμα Επιβράβευσης Bonus και επωφελείται με μοναδικά προνόμια .......και άτοκες δόσεις για αγορές στην AEGEAN και το εξωτερικό. Διευκρινίζεται ότι η επιλογή των δόσεων γίνεται τηλεφωνικά, καλώντας στην Εξυπηρέτηση Πελατών της Alpha Bank (Τηλ: 210 326 0000 | Καθημερινά 08:00 - 22:30 | Fax: 210 326 3401 | Email: [email protected]).
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Κατι ενδιαφερον για την απλη Aegean Bonus Visa για εμας τους πλεμπαιους που μας αρεσουν οι ατοκες δοσεις:
O κάτοχος της Aegean Bonus Visa συμμετέχει αυτόματα στο Πρόγραμμα Επιβράβευσης Bonus και επωφελείται με μοναδικά προνόμια .......και άτοκες δόσεις για αγορές στην AEGEAN και το εξωτερικό. Διευκρινίζεται ότι η επιλογή των δόσεων γίνεται τηλεφωνικά, καλώντας στην Εξυπηρέτηση Πελατών της Alpha Bank (Τηλ: 210 326 0000 | Καθημερινά 08:00 - 22:30 | Fax: 210 326 3401 | Email: [email protected]).
Νομίζω όμως ότι αφορά μόνο τη νέα aegean visa σε περίπτωση που θα ζητήσεις αλλαγή όχι εμάς τους παλιούς
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Ναι ακριβως. Το θεωρω δεδομενο οτι με τη ληξη της θα μας στειλουν την καινουρια.
Δύσκολο να σου στείλουν καινούργια χωρίς να τη ζήτησεις γιατί έχει αλλα πλεονεκτηματα, αλλη συνδρομή και άλλους όρους οπότε δε νομίζω να τους συμφέρει και συνήθως στις αλλαγές κρατας τους ίδιους όρους. Απλα μπορεί να μας αναγκασουν να την αλλάξουμε με το τροπο τους...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Δύσκολο να σου στείλουν καινούργια χωρίς να τη ζήτησεις γιατί έχει αλλα πλεονεκτηματα, αλλη συνδρομή και άλλους όρους οπότε δε νομίζω να τους συμφέρει και συνήθως στις αλλαγές κρατας τους ίδιους όρους. Απλα μπορεί να μας αναγκασουν να την αλλάξουμε με το τροπο τους...
Μου εχουν στειλει μια χαρα οποτε καταργηθηκε παλιο προιον στα 17 χρονια που εχω καρτες στην Alpha.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Μου εχουν στειλει μια χαρα οποτε καταργηθηκε παλιο προιον στα 17 χρονια που εχω καρτες στην Alpha.
Kαι μένα αρκετές φορές αλλά όπως ακριβώς το λες όταν καταργήθηκε. Εδώ δε μιλάμε για κάποια λήξη συνεργασίας και κατάργηση προϊόντος απλά για νέα μορφή κάρτας. Θα φανεί αυτό εμένα πριν λίγο καιρό ανανεώθηκε ώς το 2025 οπότε έχω μέλλον ακόμα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Kαι μένα αρκετές φορές αλλά όπως ακριβώς το λες όταν καταργήθηκε. Εδώ δε μιλάμε για κάποια λήξη συνεργασίας και κατάργηση προϊόντος απλά για νέα μορφή κάρτας. Θα φανεί αυτό εμένα πριν λίγο καιρό ανανεώθηκε ώς το 2025 οπότε έχω μέλλον ακόμα
Αυτο ακριβως λεω, οταν αλλαξε "μορφη" η american express Blue σε Premium μου την αλλαξαν στην ανανεωση χωρις να το ζητησω γιατι αλλαξε η μορφη της καρτας. Δεν εχουν να σου στειλουν την παλια, σου στελνουν την καινουρια μορφη.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.297
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σημαντικά τα 8000 μίλια αναβάθμισης δώρο από την perimium! Μεγάλη βοήθεια για τη διατήρηση της βαθμίδας τώρα που τα ταξίδια είναι δύσκολα!
Πού λέει για 8000 μίλια αναβάθμισης; 3000 βλέπω αναβάθμιση και 8000 είναι εξαργύρωσης.
 

MaryK

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Πού λέει για 8000 μίλια αναβάθμισης; 3000 βλέπω αναβάθμιση και 8000 είναι εξαργύρωσης.
8.000 μίλια καλωσορίσματος λέει και επεξηγεί: (μίλια εξαργύρωσης & αναβάθμισης) χωρίς όμως να διαχωρίζει πόσα σε κάθε είδος. Άρα υπέθεσα ότι και τα 8.000 ειναι όλα και αναβάθμισης. Too good to be true? Θα τους τηλεφωνήσω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom