Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Κατι περιεργο στο συστημα: σημερα ενεργοποιησα τη νεα Aegean bonus. Μετα με αφησε να μετατρεψω σε μιλια ολη τη δεξαμενη των bonus, δηλαδη και αυτα που ειχα παρει με την mastercard καθως και αυτα που μου εδωσε η Alpha παρατυπα λογω e table και δεν φαινονταν μετατρεψιμα με την παλια.
Ειναι η δευτερη φορα σε λιγες μερες που βλεπω ανεξηγητα πραγματα.
Πχ πηρα 3000 bonus απο την εφαρμογη Alpha bonus και ενω "εβλεπε" ως μετατρεψιμα τα 1000, δεν μπορουσα να μετατρεψω τα λοιπα 2000 αρχικα.
 
Last edited:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Κατι περιεργο στο συστημα: σημερα ενεργοποιησα τη νεα Aegean bonus. Μετα με αφησε να μετατρεψω σε μιλια ολη τη δεξαμενη των bonus, δηλαδη και αυτα που ειχα παρει με την mastercard καθως και αυτα που μου εδωσε η Alpha παρατυπα λογω e table και δεν φαινονταν μετατρεψιμα με την παλια.
Ειναι η δευτερη φορα σε λιγες μερες που βλεπω ανεξηγητα πραγματα.
Πχ πηρα 3000 bonus απο την εφαρμογη Alpha bonus και ενω "εβλεπε" ως μετατρεψιμα τα 1000, δεν μπορουσα να μετατρεψω τα λοιπα 2000 αρχικα.
Όταν λες μετέτρεψες τους πόντους τι ακριβώς έκανες, πώς τους μετέτρεψες δηλαδή; με ποιο τρόπο; πχ online απο aegean? Πως;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
:(
Εγω έκανα πάντως τώρα την ενεργοποίηση κ δε δείχνει να έχω κανένα πόντο...zero.. δε καταλαβαίνω...δε θαπρεπε να δείχνει τουλάχιστον τους πόντους της προηγούμενης;

Επίσης στην εφαρμογη alpha mobile μου εμφανίζει κ τις δύο κάρτες κανονικα η παλιά με το υπόλοιπο που είχε ως πριν την ακύρωση...δεν ακυρώθηκε ακόμα; ίσως επειδή εκκρεμεί η πληρωμή; ντε καταλαβαίνει :(
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
:(
Εγω έκανα πάντως τώρα την ενεργοποίηση κ δε δείχνει να έχω κανένα πόντο...zero.. δε καταλαβαίνω...

Επίσης στην εφαρμογη alpha mobile μου εμφανίζει κ τις δύο κάρτες κανονικα η παλιά με το υπόλοιπο που είχε ως πριν την ακύρωση...δεν ακυρώθηκε ακόμα; ίσως επειδή εκκρεμεί η πληρωμή; ντε καταλαβαίνει :(
Και σε μενα και οι δυο εμφανιζονται και θα συνεχισουν να εμφανιζονται μεχρι να σβησεις την παλια (μην το κανεις αν θες αρχειο statement 12μηνου).
Παντως σε αντικατασταση του ιδιου προιοντος το υπολοιπο μεταφεροταν αυτοματα στη νεα καρτα. Περιεργο, λες και ειναι διαφορετικα προιοντα.
Στα Bonus για τη μετατροπη δοκιμασε και με τις δυο καρτες.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Και σε μενα και οι δυο εμφανιζονται και θα συνεχισουν να εμφανιζονται μεχρι να σβησεις την παλια (μην το κανεις αν θες αρχειο statement 12μηνου).
Παντως σε αντικατασταση του ιδιου προιοντος το υπολοιπο μεταφεροταν αυτοματα στη νεα καρτα. Περιεργο, λες και ειναι διαφορετικα προιοντα.
Στα Bonus για τη μετατροπη δοκιμασε και με τις δυο καρτες.
Μπα τζιφος...κ οταν μπαίνω στην σελίδα του λογαριασμού μου miles and bonus μου λεει οτι η νέα καρτα δεν εχει ενεργοποιηθει...ουφ
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Μπα τζιφος...κ οταν μπαίνω στην σελίδα του λογαριασμού μου miles and bonus μου λεει οτι η νέα καρτα δεν εχει ενεργοποιηθει...ουφ
Θελει μια εργασιμη μερα απο την ενεργοποιηση της καρτας για να εμφανιστει και να γινει μεταφορα υπολοιπου. Ειχα την ιδια απορια οταν την ενεργοποιησα και ειχα μιλησει με την εξυπηρετηση πελατων της alpha
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Θελει μια εργασιμη μερα απο την ενεργοποιηση της καρτας για να εμφανιστει και να γινει μεταφορα υπολοιπου. Ειχα την ιδια απορια οταν την ενεργοποιησα και ειχα μιλησει με την εξυπηρετηση πελατων της alpha
Και ποτε μπαινουν τα Bonus δωρο?
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Και ποτε μπαινουν τα Bonus δωρο?
εμενα μου τα εβαλε 1 μερα μετα (ποντοι και κουπονια στην aegean)
την επομενη μερα απο την ενεργοποιηση η καινουρια καρτα ειχε υπολοιπο οσο η παλια
και παλια καρτα μηδενικο αλλα τη βλεπεις κανονικα στο app
μεταφορα στην aegean εκανα ολα τα μιλια παλια και καινουρια με αναλογια 4 προς 5 με χρηση της νεας καρτας
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
εμενα μου τα εβαλε 1 μερα μετα (ποντοι και κουπονια στην aegean)
την επομενη μερα απο την ενεργοποιηση η καινουρια καρτα ειχε υπολοιπο οσο η παλια
και παλια καρτα μηδενικο αλλα τη βλεπεις κανονικα στο app
μεταφορα στην aegean εκανα ολα τα μιλια παλια και καινουρια με αναλογια 4 προς 5 με χρηση της νεας καρτας
Καλα, δεν αγχωνομαι. Λες και θα πεταξουμε πουθενα ως το καλοκαιρι #omicron.
Ο @Samion που αραξε ηταν πολυ μπροστα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
οι πόντοι από το γραφείο των Ιμαλαΐων μπήκαν κανονικά όπως και οι έξτρα μπόνους πόντοι.
και όλοι γίνανε μίλια με 4=5
Φαντάζομαι η διαμονή έγινε ήδη, γι αυτό σου έβαλαν κιόλας τους πόντους?

Από που συνδέθηκες στο σάιτ τους και έψαξες? Γιατί εμένα όσες φορές προσπάθησα τις τελευταίες μέρες από desktop υπολογιστή τουλάχιστον (δεν είμαι σίγουρη για το τάμπλετ) μου εμφανίζει κάτι για σφάλμα στο wordpress και κάτι τέτοια :( Όταν κάνω την αναζήτηση συμβαίνει αυτό
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom