Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Σε αντίστοιχη πάντως περίπτωση κάρτας με εφ' όρου ζωής μηδενική συνδρομή της attica bank, όταν δεν αποδέχτηκα τη νέα κάρτα με τους νέους όρους και συνδρομή σε αντικατάσταση της υπάρχουσας που έληγε, με ενημέρωσαν ότι το προϊόν που είχα καταργήθηκε και δε μου έστειλαν νέο πλαστικό.
Γενικά κάθε τράπεζα κάνει τα δικά της βέβαια.
Στη ληξη μπορεί να το κάνουν, το θέμα είναι ότι οι κάρτες μας δε λήγουν τώρα οπότε σε 3-5 χρόνια βλέπουμε...
 

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλημέρα μου ήρθε και εμένα η καινούργια κάρτα και την ενεργοποιήσα.. Έτσι και αλλιώς μου χρεώνουν συνδρομή 40€ και δεν θα τα γλύτωνα...
 

Raul

Member
Μηνύματα
64
Likes
195
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Επικοινώνησα σήμερα με την Alpha Bank για την Aegean Bonus Visa Premium που έλαβα. Η υπάλληλος ήταν δωρική και ρητή:
α) την ενεργοποιώ και αντικαθιστά πλήρως την υπάρχουσα με το ίδιο πιστωτικό όριο και τις άτοκες δόσεις να περνούν αυτομάτως στην καινούργια. Η συνδρομή των 80 ευρώ δεν επιστρέφεται ανεξαρτήτως ποσού συναλλαγών.
β) δεν την ενεργοποιώ και χρησιμοποιώ την υπάρχουσα η οποία θα αντικατασταθεί με την απλή aegean όταν λήξει, οπου θα έχει συνδρομή των 40, η οποία δεν θα επιστρέφεται.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.969
Επικοινώνησα σήμερα με την Alpha Bank για την Aegean Bonus Visa Premium που έλαβα. Η υπάλληλος ήταν δωρική και ρητή:
α) την ενεργοποιώ και αντικαθιστά πλήρως την υπάρχουσα με το ίδιο πιστωτικό όριο και τις άτοκες δόσεις να περνούν αυτομάτως στην καινούργια. Η συνδρομή των 80 ευρώ δεν επιστρέφεται ανεξαρτήτως ποσού συναλλαγών.
β) δεν την ενεργοποιώ και χρησιμοποιώ την υπάρχουσα η οποία θα αντικατασταθεί με την απλή aegean όταν λήξει, οπου θα έχει συνδρομή των 40, η οποία δεν θα επιστρέφεται.
Περιπου αυτο που περιμεναμε να γινει. Φαινοταν και απο το προσκαιρο δολωμα των 3000 μιλιων. Οποιος δεν επαιρνε την καρτα με το δολωμα, θα την επαιρνε με το ζορι.
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Περιπου αυτο που περιμεναμε να γινει. Φαινοταν και απο το προσκαιρο δολωμα των 3000 μιλιων. Οποιος δεν επαιρνε την καρτα με το δολωμα, θα την επαιρνε με το ζορι.
Καλα σε 3-4 χρόνια που λήγουν οι υπάρχουσες κάρτες μας ποιος ξέρει, είναι πολύ μακρινό νομίζω....
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Η δικιά μου λήγει τον Μάρτιο του 2025.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Σε 3 χρονια, οπως παντα, οχι 4.
μάλλον σας κορόιδεψαν από alpha εμένα 5 ετια είναι όλες. Κι εχω 5 ζωή να έχουν από alpha...
:clap::xalara:


YΓ: πάντως αν αυτό γίνει με τη συγκεκριμένη κάρτα (υποχρεωτική συνδρομή στην επόμενη αντικατάσταση) θα το δούμε σε όλες τις κάρτες να γίνεται φοβάμαι.:rolleyes-80:
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
γι αυτό που προσφέρει η κάρτα τα 80 ευρώ είναι ψίχουλα.
σταματήστε να γκρινιάζετε και να κάνετε υπολογισμούς λες και δεν έχετε στον ήλιο μοίρα.
από μόνο του το 4=5 στα μίλια είναι όλα τα λεφτά.
1000=1250 μίλια με την καινούρια
1000=750 μίλια με την παλιά
αφήστε πίσω την κανονική πάρτε την πριμιουμ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom