Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Στο πρόγραμμα miles & bonus δεν σου εμφανίζει τη μη ενεργοποιημενη; Εμένα μου την εμφανίζει
Ναι, από σήμερα την εμφανίζει, έτσι κατάλαβα ότι όλα πήγαν εν τέλει καλά. Και από σήμερα βλέπω και τα welcome miles.
Για την ιστορία, έκανα και μία πατάτα, μετέτρεψα τους τελευταίους πόντους που είχα στην παλιά σε μίλια με αναλογία 4/4, αντί να τους μεταφέρω στη νέα και να κερδίσω 25% (κι αυτό γιατί από 1/4/2022 άλλαζε η αναλογία και δεν έβλεπα ακόμη τη νέα κάρτα στο λογαριασμό της Aegean). Καθαρά ανόητη κίνηση, αλλά εντάξει, «έχασα» 2.500 μίλια.
Που το λέει την αλλαγή αναλογίας της μετατροπής πόντων?
Miles+Bonus Όροι και Προϋποθέσεις | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Ναι, από σήμερα την εμφανίζει, έτσι κατάλαβα ότι όλα πήγαν εν τέλει καλά. Και από σήμερα βλέπω και τα welcome miles.
Δεν εννοώ τη premium κάρτα. Αυτή καλά κάνει και στην εμφανίζει. Εμένα μου εμφανίζει την κάρτα που έχει έρθει προς αντικατάσταση της παλιάς μπλε κάρτας και δεν έχω ενεργοποιήσει.... Τώρα βλέπω τρεις κάρτες στο πρόγραμμα Miles & bonus, απλά στη μία γράφει ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί...
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Δεν εννοώ τη premium κάρτα. Αυτή καλά κάνει και στην εμφανίζει. Εμένα μου εμφανίζει την κάρτα που έχει έρθει προς αντικατάσταση της παλιάς μπλε κάρτας και δεν έχω ενεργοποιήσει.... Τώρα βλέπω τρεις κάρτες στο πρόγραμμα Miles & bonus, απλά στη μία γράφει ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί...
Κατάλαβα τι λες, όχι, στο πρόγραμμα miles & bonus βλέπω δύο. Την προς αντικατάσταση προς το παρόν δεν τη βλέπω εκεί (ούτε με την ένδειξη ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη). Και είχε εκδοθεί νωρίτερα από τη νέα.
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Δεν εννοώ τη premium κάρτα. Αυτή καλά κάνει και στην εμφανίζει. Εμένα μου εμφανίζει την κάρτα που έχει έρθει προς αντικατάσταση της παλιάς μπλε κάρτας και δεν έχω ενεργοποιήσει.... Τώρα βλέπω τρεις κάρτες στο πρόγραμμα Miles & bonus, απλά στη μία γράφει ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί...
Κι εγώ 3 βλέπω. Δύο ενεργές και μία όχι.
 

denise_hpa

Member
Μηνύματα
17
Likes
6
Δεν υπάρχει περίπτωση να κινηθεις προς τις εξόδους επιβίβασης στο ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ, και οι συμπαθέστατες κοπέλες να μην ρωτήσουν αν επιθυμείς να εφοδιασθεις με την κάρτα BONUS της AEGEAN.
"Αφού έτσι κι΄έτσι ταξιδεύω , γιατί να μην πάρω και τα μπόνους μου ? " σκέφθηκα. :D
Ηθελα αν κάποιος την χρησιμοποιεί, να μας πει αν αξίζει τον κόπο, δεδομένου ότι
έχω ήδη κάρτα, και δεν είμαι υπερ της ευρείας και αλόγιστης χρήσης τους.
Καλησπερα εγω την εχω 4 χρονια την χρησιμοποιω σε καθε ταξιδι και σε αγορες πολυ μαζευω μιλια και τα χρησιμοποιω το μονο που με τσουζει ειναι καθε χρονο τα 40ευρω συνδρομη, αλλα γενικα παρολο που εχω αλλεσ 4 καρτες εαν ταξιδευεις πολυ αξιζει
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Εντάξει η alpha το έχει ξεφτιλησει πια το πρόγραμμα και απορώ που θα φτάσει. Αυτό νομίζω πρώτη φορά στην ιστορία του προγράμματος γίνεται, να μη δίνει το έξτρα 50% ούτε καν στους μεγάλους συνεργάτες του πρόγραμματος. Βλέπω του χρόνου να δίνει μόνο σε ένα συνεργάτη στα Χανιά και ένα στη κάτω ραχουλα...
 

Velerofont

New Member
Μηνύματα
4
Likes
6
Τελικά ανανέωσα στην Premium αφού πρώτα μου είχαν στείλει και είχα ενεργοποιήσει την νέα απλή πιστωτική. Παρ'όλα αυτά, ενώ την έχω ενεργοποιήσει την premium, στο σαιτ της Aegean μου λέει ότι ακόμη δεν έχει ενεργοποιηθεί και τα κουπόνια της δεν είναι διαθέσιμα.
Επίσης, στην παλιά μου πιστωτική, η μετατροπή bonus πόντων σε μίλια γινόταν αυτόματα κάθε μήνα. Το ίδιο θα γίνεται και τώρα ή πρέπει να κάνω κάτι;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.099
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Τελικά ανανέωσα στην Premium αφού πρώτα μου είχαν στείλει και είχα ενεργοποιήσει την νέα απλή πιστωτική. Παρ'όλα αυτά, ενώ την έχω ενεργοποιήσει την premium, στο σαιτ της Aegean μου λέει ότι ακόμη δεν έχει ενεργοποιηθεί και τα κουπόνια της δεν είναι διαθέσιμα.
Επίσης, στην παλιά μου πιστωτική, η μετατροπή bonus πόντων σε μίλια γινόταν αυτόματα κάθε μήνα. Το ίδιο θα γίνεται και τώρα ή πρέπει να κάνω κάτι;
θα χρειαστει μερικές μέρες, εμενα εξακολουθουν αυτοματα να μετατρεπονται σε μίλια με την αυξηση 25%
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom