Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Παιδιά μια ερώτηση εαν ξέρει κάποιος. Το εισητηρίο που δίνει η premium για τον σύνοδο είναι μιας διαδρομής ή μετά επιστροφής?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παιδιά μια ερώτηση εαν ξέρει κάποιος. Το εισητηρίο που δίνει η premium για τον σύνοδο είναι μιας διαδρομής ή μετά επιστροφής?
Αν κλείσεις μετ' επιστροφής για τον κάτοχο, το ίδιο θα πάρει και ο συνοδός.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αν κλείσεις μετ' επιστροφής για τον κάτοχο, το ίδιο θα πάρει και ο συνοδός.
Μάλλον ρωτάει αν μπορεί να το χρησιμοποιήσει και σε εισιτήριο μετ' επιστροφής και σε απλή μετάβαση.

Και στις δύο περιπτώσεις μπορείς.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Παιδιά μια ερώτηση εαν ξέρει κάποιος. Το εισητηρίο που δίνει η premium για τον σύνοδο είναι μιας διαδρομής ή μετά επιστροφής?
Επίσης πρόσφατα ανακάλυψα ότι το εισιτήριο του συνόδου μπορεί να αλλάξει ημερομηνία, να αλλάξει διαδρομή η και να ακυρωθεί με πλήρη απόζημιωση με βάση την αρχική αξία του εισιτηρίου. Έτυχε σε φιλο και πήρα και ρώτησα μιας και περίμενα ότι δε θα γινόταν κάτι τέτοιο. Αν ακυρωθεί το εισιτήριο το πρώτο ισχύουν άλλοι κανονες μου είπε αλλα του συνόδου απλα αυτονομειτε αν ζητηθεί.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Επίσης πρόσφατα ανακάλυψα ότι το εισιτήριο του συνόδου μπορεί να αλλάξει ημερομηνία, να αλλάξει διαδρομή η και να ακυρωθεί με πλήρη απόζημιωση με βάση την αρχική αξία του εισιτηρίου. Έτυχε σε φιλο και πήρα και ρώτησα μιας και περίμενα ότι δε θα γινόταν κάτι τέτοιο. Αν ακυρωθεί το εισιτήριο το πρώτο ισχύουν άλλοι κανονες μου είπε αλλα του συνόδου απλα αυτονομειτε αν ζητηθεί.
Δλδ ειναι να πας κάπου μόνος, κλείνεις και άλλο ένα αν είναι θες, και παιρνεις την αποζημίωση τσέπη?
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Δλδ ειναι να πας κάπου μόνος, κλείνεις και άλλο ένα αν είναι θες, και παιρνεις την αποζημίωση τσέπη?
Η αλήθεια είναι ότι αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Αλλα αν δεις κόστη ακύρωσης εισιτηρίων συμφέρει μόνο σε ακριβά εισιτήρια. Γιατί πχ σε 315€ εισιτηρίο η aegean για ακύρωση θέλει 60€*2 =120€ συν 20€ για τηλεφωνικό κέντρο οπότε μένουν 175€ αποζημιωση οπότε έχεις δώσει 315+60€ φόρους για το δεύτερο παίρνεις πίσω τα μισά περίπου. Σε φθηνότερα δεν αξίζει αλλα αξίζει να το μετατρέψεις σε αλλη διαδρομή πχ μελλοντικά
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Η αλήθεια είναι ότι αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Αλλα αν δεις κόστη ακύρωσης εισιτηρίων συμφέρει μόνο σε ακριβά εισιτήρια. Γιατί πχ σε 315€ εισιτηρίο η aegean για ακύρωση θέλει 60€*2 =120€ συν 20€ για τηλεφωνικό κέντρο οπότε μένουν 175€ αποζημιωση οπότε έχεις δώσει 315+60€ φόρους για το δεύτερο παίρνεις πίσω τα μισά περίπου. Σε φθηνότερα δεν αξίζει αλλα αξίζει να το μετατρέψεις σε αλλη διαδρομή πχ μελλοντικά
ναι, ισχύει
με τα στοιχεία του συνοδού όμως
 

StoneChris

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Η αλήθεια είναι ότι αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Αλλα αν δεις κόστη ακύρωσης εισιτηρίων συμφέρει μόνο σε ακριβά εισιτήρια. Γιατί πχ σε 315€ εισιτηρίο η aegean για ακύρωση θέλει 60€*2 =120€ συν 20€ για τηλεφωνικό κέντρο οπότε μένουν 175€ αποζημιωση οπότε έχεις δώσει 315+60€ φόρους για το δεύτερο παίρνεις πίσω τα μισά περίπου. Σε φθηνότερα δεν αξίζει αλλα αξίζει να το μετατρέψεις σε αλλη διαδρομή πχ μελλοντικά
γιατι 60x2 ? Το ένα δεν ακυρώνεις?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η αλήθεια είναι ότι αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Αλλα αν δεις κόστη ακύρωσης εισιτηρίων συμφέρει μόνο σε ακριβά εισιτήρια. Γιατί πχ σε 315€ εισιτηρίο η aegean για ακύρωση θέλει 60€*2 =120€ συν 20€ για τηλεφωνικό κέντρο οπότε μένουν 175€ αποζημιωση οπότε έχεις δώσει 315+60€ φόρους για το δεύτερο παίρνεις πίσω τα μισά περίπου. Σε φθηνότερα δεν αξίζει αλλα αξίζει να το μετατρέψεις σε αλλη διαδρομή πχ μελλοντικά
Στο σημείο αυτό να υπενθυμίσω ότι για τα business class εισιτήρια δεν υπάρχουν ακυρωτικά τέλη (πέρα από τα €20 του τηλεφωνικού κέντρου).
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
γιατι 60x2 ? Το ένα δεν ακυρώνεις?
Έτσι νόμιζα κι εγώ αλλα είναι 60€ ανα διαδρομη. Οπότε σε ένα μετ επιστροφής πάει 60*2=120€ Μου φάνηκε απίστευτο αλλα στους όρους όντως είδα ότι ετσι που το λέει αυτό εννοει. Απλα είναι απάτη αφού ακυρώνεις ένα εισιτήριο να χρεώνεσαι δύο ακυρώσεις ουσιαστικά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom