Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Νομίζω, δεν είναι ακριβώς έτσι. Πριν λίγα χρόνια, μόλις είχα πάρει την Premium και την είχα για τις καθημερινές αγορές μου, όταν αγόραζα κάτι μετά από λίγες ώρες έμπαινα και τις πλήρωνα π.χ αγορά σε φούρνο 5€, έμπαινα και τα έβαζα.

Η τράπεζα μου είχε πει ότι αυτό που κάνω δεν βοηθάει κάπου και ότι στο τέλος φαίνεται ότι η κάρτα μου χρωστάει και λεφτά.

Το λέω λίγο γενικά, απ όσα θυμάμαι.
Λάθος σου είχαν πει η απλα υπήρξε κάποια λαθος συνεννόηση. Συμβαίνει όπως τα λέει η paefstra, χρόνια τώρα έτσι χρησιμοποιώ τη καρτα και στην alpha bank γίνεται όντως ετσι. Κάτι που νομίζω δε συμβαίνει σε ολες τις τράπεζες όμως.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Λάθος σου είχαν πει η απλα υπήρξε κάποια λαθος συνεννόηση. Συμβαίνει όπως τα λέει η paefstra, χρόνια τώρα έτσι χρησιμοποιώ τη καρτα και στην alpha bank γίνεται όντως ετσι. Κάτι που νομίζω δε συμβαίνει σε ολες τις τράπεζες όμως.
Δηλαδή ο τρόπος που λειτουργούσα ήταν σωστός;
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Δηλαδή ο τρόπος που λειτουργούσα ήταν σωστός;
Σωστοτατος. Θα δεις όταν πληρώνεις άλλωστε ότι ανεβαίνει άμεσα το υπόλοιπο σου και όταν θα εκδοθεί ο λογαριασμός δε θα έχεις οφειλή.
Πολλες φορές άλλωστε ενώ έχω εξαντλήσει το οριο της κάρτας έχω πληρώσει ένα μεγάλο ποσό και άμεσα ανεβαίνει το όριο μου και κάνω νέα αγορά.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Σωστοτατος. Θα δεις όταν πληρώνεις άλλωστε ότι ανεβαίνει άμεσα το υπόλοιπο σου και όταν θα εκδοθεί ο λογαριασμός δε θα έχεις οφειλή.
Πολλες φορές άλλωστε ενώ έχω εξαντλήσει το οριο της κάρτας έχω πληρώσει ένα μεγάλο ποσό και άμεσα ανεβαίνει το όριο μου και κάνω νέα αγορά.
Σωστο. Ακομα και 0 υπολοιπο να εχεις με πιστωτικο οριο 2,000 ευρω, αν μεταφερεις 1,000 ευρω στην πιστωτικη καρτα (παρολο που δεν χρωστας τιποτα τη δεδομενη στιγμη), το πιστωτικο οριο αυξανεται στα 3,000 ευρω και με τα 1000 ευρω (που προπληρωσες) αποπληρωνεις μελλοντικες αγορες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μήπως χρειαζόμαστε νέο θέμα "απορίες αρχαρίων στη χρήση πιστωτικών καρτών"; Μ' αυτά και μ' αυτά, η χρήσιμη πληροφορία χάνεται σελίδες πίσω.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Ισχύει αυτό που αναγράφεται σχετικά με την "έμμεση αύξηση" του πιστωτικού ορίου.
Προσοχή δε μεταβάλλεται όμως το όριο ανά συναλλαγή (αν θέλει κανείς να πραγματοποιήσει μία πληρωμή των 3000 ευρώ στο παράδειγμα που προαναφέρθηκε δε θα μπορέσει, καθώς ανά συναλλαγή παραμένει στις 2000)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.082
Δυστυχώς, άλλο ένα κακό νέο: μπόνους πόντοι απο προθεσμιακή συνδεδεμένη με aegean bonus visa (premium) δε μετατρέπονται σε μίλια. Με τις υγείες μας.
Εμεις της Στωικης Σχολης θα πληρωνουμε με τους τοκους τα ξενοδοχεια.
Δεν βλεπω καποιο προβλημα εγω.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.294
Η Πάρις (της γνωστής αλυσίδας) τρίβει τα χέρια της.

Δυστυχώς, άλλο ένα κακό νέο: μπόνους πόντοι απο προθεσμιακή συνδεδεμένη με aegean bonus visa (premium) δε μετατρέπονται σε μίλια. Με τις υγείες μας.
Υπάρχει ακόμα ελπίδα. Λίγο ακριβή αλλά υπάρχει.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.936
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Μόλις μετέφερα 2500 πόντους που μάζεψα αυτές τις μέρες με την χρυσή μπόνους στην πριμιουμ όπως ανέφερα σε προηγούμενο ποστ και έγιναν κανονικά 4:5 μίλια.
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
Οι ποντοι που δινουν καθε μηνα οι παλιες προθεσμιακες της τραπεζας μετατρεποντε σε μιλια κανονικα Τωρα οι νεες προθεσμιακες δεν σου επιτρεπουν να βαλεις τον κωδικο μελους της aegeanair και αναγκαστικα θα μπαινουν σε καρτα bonus της τραπεζας. θα μπορουμε μεσω των καρτων αυτων να αγορασουμε ενα εισιτηριο της aegean με ποντους ????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.982
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom