Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.409
Δε μίλησα για 1+1. Σε μία πτήση 1+1, σε άλλη η έκπτωση και σε 3η τα υπόλοιπα.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Σε πτήση 1+1 πρόσθεσα σε μεταγενέστερο χρόνο τα κουπόνια για τις βαλίτσες από τη διαχείριση κράτησης.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Ναι η platinum ηταν. Ακομη δινει?
Νομιζα οτι θα ειναι για παντα το παρτι και εκοβα καρτες για να μη γεμιζουν οι θηκες του πορτοφολιου :p. Μουτζες τωρα.
E ναι οι παροχές παραμένουν οι ίδιες δίνει κανονικά δύο κουπόνια 25€ ανα έτος απλα κάνεις αίτημα online και στους στέλνουν πλέον δεν έρχονται αυτόματα. Κάποια στιγμή είχα σκεφτεί να τις κόψω όλες να κρατήσω μια μόνο για το λόγο που λες αλλα ευτυχώς δε το έκανα και έτσι έμεινα με 5 κάρτες με δωρεάν συνδρομή για ώρες ανάγκης. Οι τρεις ήταν από τα φοιτητικά τα χρόνια σκέψου που μου τις είχαν δώσει με το ζόρι.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.865
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
E ναι οι παροχές παραμένουν οι ίδιες δίνει κανονικά δύο κουπόνια 25€ ανα έτος απλα κάνεις αίτημα online και στους στέλνουν πλέον δεν έρχονται αυτόματα. Κάποια στιγμή είχα σκεφτεί να τις κόψω όλες να κρατήσω μια μόνο για το λόγο που λες αλλα ευτυχώς δε το έκανα και έτσι έμεινα με 5 κάρτες με δωρεάν συνδρομή για ώρες ανάγκης. Οι τρεις ήταν από τα φοιτητικά τα χρόνια σκέψου που μου τις είχαν δώσει με το ζόρι.
Επειδή δεν το κατάλαβα αυτό που λες για αυτό ρωτάω.
Η platinum που ανέφερες πιο πάνω έχει σχέση με την Aegean??
Για πού είναι τα κουπόνια που λες.
Εμένα την AMEX μου την αντικατέστησε με την χρυσή μάστερ. Να ζητιανεψω τίποτα :haha:
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Επειδή δεν το κατάλαβα αυτό που λες για αυτό ρωτάω.
Η platinum που ανέφερες πιο πάνω έχει σχέση με την Aegean??
Για πού είναι τα κουπόνια που λες.
Εμένα την AMEX μου την αντικατέστησε με την χρυσή μάστερ. Να ζητιανεψω τίποτα :haha:
Eιναι άλλη κάρτα που βγήκε ουσιαστικά όταν καταργήθηκαν οι amex και αντικατέστησε στους περισσότερους τις κατηργημένες. Έχει σχέση με την aegean απλά και μόνο επειδή έχει τη συγκεκριμενη παροχή "Έκπτωση στις πτήσεις της Aegean συνολικής αξίας €50 κάθε έτος
Platinum Bonus Mastercard – Πιστωτική κάρτα | ALPHA BANK
για εκπτωτικούς aegean πλέον κάνεις εδώ αίτημα και έρχονται στο κινητό
https://www.alpha.gr/el/idiotes/kar...um-bonus-mastercard-ekptotikoi-kodikoi-aegean

Εντάξει το 70% πήρε τη Platinum το 30% πήρε τη χρυσή το βασικό ήταν ότι και οι δύο κάρτες δίνουν διπλούς bonus πόντους όπως έδιναν οι amex. Απλά επειδή σε πολλούς δε συνεχίστηκε η δωρεάν συνδρομή/απαλλαγή που είχαν στους παλιούς όρους οι amex, συνέφερε η gold που νομίζω έκανε 50€ κανονικά από τη platinum που έκανε 80€. Αν και σε αρκετούς δόθηκε ειδική τιμή για τις νέες καρτες η συνέχισαν με τους παλιούς όρους όπως σε μένα γι αυτό και τη κράτησα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Εμενα μου το ειχαν ξεκοψει οτι σε εναν χρονο θα εριχναν 80 ευρω συνδρομη. Πηρα το 50ρικο και χαιρετησα. Το εξαργυρωσα σε πτησεις για Θεσσαλονικη που εδιναν επιπλεον 2000 μιλια εξαργυρωσης για καποιο λογο.
Tωρα μπηκε η Skyexpress στο παιχνιδι, χαμηλοτατες τιμες και καλες προσφορες, δεν χολοσκαμε για κουπονια.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Εμενα μου το ειχαν ξεκοψει οτι σε εναν χρονο θα εριχναν 80 ευρω συνδρομη. Πηρα το 50ρικο και χαιρετησα. Το εξαργυρωσα σε πτησεις για Θεσσαλονικη που εδιναν επιπλεον 2000 μιλια εξαργυρωσης για καποιο λογο.
Tωρα μπηκε η Skyexpress στο παιχνιδι, χαμηλοτατες τιμες και καλες προσφορες, δεν χολοσκαμε για κουπονια.
Καλά κι εγώ μη νομίζεις επειδή με εξαργυρώσεις παίζω σχεδόν μόνιμα πέρα από μία χρονιά όλοι οι κωδικοί σε φίλους έχουν πάει, βγάλε και δύο χρόνια κορονοιού που δεν έδιναν κωδικούς. Δε σε πρόσεξε η alpha εσένα, εμένα έμεινε με τους ίδιους όρους έλεγε η επιστολή οπότε έχω την απαλλαγή με τη χρήση και στο κολλητό έδωσαν τη gold με μισή τιμή οπότε τις κρατήσαμε λόγω διπλών πόντων βέβαια αν καταργηθούν και στις blue aegean οι μετατροπές θα καταστούν άχρηστες σαν κάρτες.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.287
Τις κάρτες παλιότερα τις βρίσκαμε στο γραμματοκιβώτιο χωρίς αίτηση, έμενε μόνο η ενεργοποίηση.
Η αμεξ αντικαταστάθηκε με τους ίδιους όρους. Χωρίς σύνδομη για πάντα.
Τώρα τέτοιες κάρτες δεν δίνονται με τίποτε, όποιος τις έχει τις κρατάει.
Περιμένουμε να δούμε τι θα κάνουν με την νταινερς και με τι θα την αλλάξουν.
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Κι εγω σε 1 πτήση πήρα τα κουπόνια βαλίτσας και σε μια άλλη τον δωρεάν σύνοδο συν τα fast track.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Τις κάρτες παλιότερα τις βρίσκαμε στο γραμματοκιβώτιο χωρίς αίτηση, έμενε μόνο η ενεργοποίηση.
Η αμεξ αντικαταστάθηκε με τους ίδιους όρους. Χωρίς σύνδομη για πάντα.
Τώρα τέτοιες κάρτες δεν δίνονται με τίποτε, όποιος τις έχει τις κρατάει.
Περιμένουμε να δούμε τι θα κάνουν με την νταινερς και με τι θα την αλλάξουν.
Παλιές καλές εποχές αν και τότε που μας τις έδιναν αβέρτα δε τις θέλαμε καν...
Ευτυχώς για σένα για μένα αλλά δυστυχώς γιατί στη πλειοψηφία η επιστολή που συνόδευε τις gold/platinum έλεγε ότι θα υπάρχει συνδρομή από το δεύτερο έτος όπως στη paefstra αλλά και σε αρκετούς γνωστούς έδωσαν απλά χαμηλότερη τιμή στη νέα κάρτα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Παλιές καλές εποχές αν και τότε που μας τις έδιναν αβέρτα δε τις θέλαμε καν...
Ευτυχώς για σένα για μένα αλλά δυστυχώς γιατί στη πλειοψηφία η επιστολή που συνόδευε τις gold/platinum έλεγε ότι θα υπάρχει συνδρομή από το δεύτερο έτος όπως στη paefstra αλλά και σε αρκετούς γνωστούς έδωσαν απλά χαμηλότερη τιμή στη νέα κάρτα.
Καλα, δεν το ειδα σαν καμια ατυχια, γιατι ηδη περισσευαν πολλα μιλια ετησιως και με περιθωριο 11 μηνες πριν να κλεισεις εισιτηρια βρισκεις σκανδαλωδως χαμηλες τιμες και με αλλες πλην Aegean, δεν ειμαι της πιστοτητας εγω.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Λοιπόν. Αφήσαμε την Aegean bonus visa να λήξει. Έστειλαν μια μπλε, σαν την παλιά ακριβώς , χωρίς διευκρινίσεις για συνδρομή. Βασικά το χαρτί που την συνοδεύει δεν γράφει τίποτα, μόνο προτροπή και οδηγίες για ενεργοποίηση.
Μόλις ξεβαρεθουμε και πάρουμε τηλέφωνο, θα σας γράψω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom