Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.433
Likes
4.420
Καλησπέρα,

Λοιπόν έχω κάνει μία κράτηση με το 1 + 1 από την Premium, γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω αναβάθμιση σε business με κουπόνι από silver? Θα πάρω αύριο να ρωτήσω, απλά είπα μήπως το έχει δοκιμάσει κάποιος. Επίσης η αναβάθμηση γίνεται για όλο το ταξίδι ή ανα πτήση?
Η αναβάθμιση είναι ανά πτήση. Αν έχεις 2 σκέλη (transit) θέλεις 2 κουπόνια.
Σημαντικό να θυμάσαι ότι συνήθως η αναβάθμιση δεν εγκρίνεται αμέσως, αλλά 1-2 μέρες (ή και ώρες) πριν την πτήση
 

George V

Member
Μηνύματα
82
Likes
31
Thanks George. Κ μπορείς να κάνεις κ τα δύο εισιτήρια? Δλδ να δώσεις δύο κουπόνια κ να γίνουν κ τα δύο business? Σκεφτόμουν μήπως μπορείς να κάνεις μόνο αυτό που πλήρωσες full τιμή. K στο άλλο να σου πουν είναι από προσφορά κ δεν μπορείς.
Και τα 2 κανονικα αλλα μονο ενα σκελος πτησης. πχ 2 κουπονια = 2 ατομα αθηνα ρωμη. οχι 2 ατομα απο ροδο σε αθηνα και απο εκει ρωμη.
 

I love NY

Member
Μηνύματα
45
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
new york-montreal ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υόρκη-Καλιφόρνια οδικώς
Μία βοήθεια παρακαλώ,ξέχασα που πηγαίνω για αναζήτηση εισιτηρίου με εξαργύρωση μιλίων🙉,αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος!
 

Attachments

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
815
Likes
10.305
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Πηγαίνεις στη σελιδα Ο Miles+Bonus λογαριασμός μου και μετά κλικάρεις από την στήλη Εξαργύρωση μιλίων το Αεροπορικό εισιτήριο
1711912690489.png
 

I love NY

Member
Μηνύματα
45
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
new york-montreal ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υόρκη-Καλιφόρνια οδικώς
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

I love NY

Member
Μηνύματα
45
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
new york-montreal ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υόρκη-Καλιφόρνια οδικώς
Είμαι κάτοχος της απλής aegean visa και σήμερα ήρθε και η premium χωρίς ακόμα να την εχω ενεργοποιήσει. Θέλω να κλείσω Ιταλία για 2 άτομα (εντός επόμενων 7 ημερών) και με την εξαργύρωση μιλίων βγαίνει 28.000 μίλια + 135 ευρω. Τώρα, έριξα μια ματιά να δω πόσο βγαίνει το ένα άτομο με κανονική αγορά για να δω αν με συμφέρει να χρησιμοποιήσω το 1+1 της premium. Βγαίνει 300 ευρώ μετ επιστροφής. Έχω καταλάβει κάτι λάθος? Πίστευα ότι το προνόμιο 1+1 της premium θα συμφέρει σε ευρωπαϊκούς προορισμούς ειδικά τελευταίας στιγμής, ήταν και ο βασικός λόγος που στράφηκα στην premium.
Αν μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!😊
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
δυσκολευομαι λίγο να καταλαβω την ερώτηση, αν δεν ειχατε μιλια θα κλέινατε 2 εισητηρια που θα κοστιζαν 600ε, με την καρτα βγαινουν 365ε τα δυο, με μιλια 135ε , κανετε εξαργυρωση και κρατατε τα 1+1 για επομενη φορά..... αν οι τιμες τελευταιας στιγμης ειναι εξωφρενικες τοτε ακομη και με 1+1 βγαινει ακριβα, αν ομως δεν εχετε εναλλακτικη και πρεπει να πατε καπου τοτε σε εξωφρενικες τιμες εχετε και μεγαλο κερδος......
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτοχος premium Aegean visa να βγάλει και την απλή Aegean visa μόνο για να πάρει τα 5Κ μίλια αναβάθμισης και μετά να την ακυρώσει ώστε να γλιτώσει τη συνδρομή ; Γίνεται ;
 

I love NY

Member
Μηνύματα
45
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
new york-montreal ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υόρκη-Καλιφόρνια οδικώς
δυσκολευομαι λίγο να καταλαβω την ερώτηση, αν δεν ειχατε μιλια θα κλέινατε 2 εισητηρια που θα κοστιζαν 600ε, με την καρτα βγαινουν 365ε τα δυο, με μιλια 135ε , κανετε εξαργυρωση και κρατατε τα 1+1 για επομενη φορά..... αν οι τιμες τελευταιας στιγμης ειναι εξωφρενικες τοτε ακομη και με 1+1 βγαινει ακριβα, αν ομως δεν εχετε εναλλακτικη και πρεπει να πατε καπου τοτε σε εξωφρενικες τιμες εχετε και μεγαλο κερδος......
Προσπαθώ να καταλάβω σε ποιες περιπτώσεις θα συμφέρει το 1+1 από την εξαργύρωση αφού πάντα θα βγαίνει ακριβότερα, με την προϋπόθεση ότι θα έχεις τα απαιτούμενα μίλια. Και τώρα όσον αφορά την premium, εκανα αίτηση και μου την έδωσαν χωρίς να μπορεί κάτι να γίνει με τη συνδρομή της παλιάς που ανανεώθηκε τον Δεκέμβριο, και τώρα θα πληρώσω και τη συνδρομή της premium. Και είμαι σε δίλημμα,να την ενεργοποιήσω ή όχι?
Χαζές ασύνδετες σκέψεις αλλά έχω μπερδευτεί πολύ,μη δίνετε σημασία...😁
 

poised

Member
Μηνύματα
877
Likes
6.510
Χρησιμοποίησε το 1+1 κάπου όπου τα λεφτά που θα πληρώσεις στο σύνολο για τα μίλια που θα πάρεις αξίζουν τον κόπο. Τα εισιτήρια από εξαργύρωση δε δίνουν μίλια.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Προσπαθώ να καταλάβω σε ποιες περιπτώσεις θα συμφέρει το 1+1 από την εξαργύρωση αφού πάντα θα βγαίνει ακριβότερα, με την προϋπόθεση ότι θα έχεις τα απαιτούμενα μίλια. Και τώρα όσον αφορά την premium, εκανα αίτηση και μου την έδωσαν χωρίς να μπορεί κάτι να γίνει με τη συνδρομή της παλιάς που ανανεώθηκε τον Δεκέμβριο, και τώρα θα πληρώσω και τη συνδρομή της premium. Και είμαι σε δίλημμα,να την ενεργοποιήσω ή όχι?
Χαζές ασύνδετες σκέψεις αλλά έχω μπερδευτεί πολύ,μη δίνετε σημασία...😁
Θα μπορούσες να κάνεις αίτηση αντικατάστασης της παλιάς κάρτα με την premium, ώστε να μην πληρώσεις δύο συνδρομες
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Προσπαθώ να καταλάβω σε ποιες περιπτώσεις θα συμφέρει το 1+1 από την εξαργύρωση αφού πάντα θα βγαίνει ακριβότερα, με την προϋπόθεση ότι θα έχεις τα απαιτούμενα μίλια. Και τώρα όσον αφορά την premium, εκανα αίτηση και μου την έδωσαν χωρίς να μπορεί κάτι να γίνει με τη συνδρομή της παλιάς που ανανεώθηκε τον Δεκέμβριο, και τώρα θα πληρώσω και τη συνδρομή της premium. Και είμαι σε δίλημμα,να την ενεργοποιήσω ή όχι?
Χαζές ασύνδετες σκέψεις αλλά έχω μπερδευτεί πολύ,μη δίνετε σημασία...😁
θα είναι πάρα πολλές οι φορές που δεν θα βρεις με μίλια εισητήρια, οπότε εκει το 1+1 είναι σωτηρία
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.683
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom