Aegean Airlines Aegean lounge

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.287
Likes
8.034
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Live report..... Με κουπόνι από αναβάθμιση σε silver φάγαμε πόρτα στην Goldair. Το lounge της Λούφτη με 20 άτομα ουρά.....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
live report: Στο lounge της Lufthansa η ουρά βγαίνει απ' έξω στο διάδρομο. Έδωσα €5 στο Everest για καφέ και νερακι, και πήγα στο gate μου.
Τα 2 κουπόνια των €10 που έχει δώσει η aegean στους gold είναι πρακτικά άχρηστα, μόνο ένα μαγαζί στην περιοχή εντός Σέγκεν τα δέχεται.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.135
live report: Στο lounge της Lufthansa η ουρά βγαίνει απ' έξω στο διάδρομο. Έδωσα €5 στο Everest για καφέ και νερακι, και πήγα στο gate μου.
Τα 2 κουπόνια των €10 που έχει δώσει η aegean στους gold είναι πρακτικά άχρηστα, μόνο ένα μαγαζί στην περιοχή εντός Σέγκεν τα δέχεται.
10 ευρω δωρο για να αποφυγει καποιος τον συγχρωτισμο με τους goldαδες ειναι πολυ καλο deal.
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
live report: Στο lounge της Lufthansa η ουρά βγαίνει απ' έξω στο διάδρομο. Έδωσα €5 στο Everest για καφέ και νερακι, και πήγα στο gate μου.
Τα 2 κουπόνια των €10 που έχει δώσει η aegean στους gold είναι πρακτικά άχρηστα, μόνο ένα μαγαζί στην περιοχή εντός Σέγκεν τα δέχεται.
Από που τα παίρνεις αυτά τα κουπονια γιατί στον λογαριασμο μου δεν φαίνεται τίποτα;
Στο αεροδρόμιο τα δίνουν;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Από που τα παίρνεις αυτά τα κουπονια γιατί στον λογαριασμο μου δεν φαίνεται τίποτα;
Στο αεροδρόμιο τα δίνουν;
Εμένα μου τα έστειλε η A3 (στο λογαριασμό + ενημερωτικό email). Βέβαια στο επίμαχο διάστημα μόνο τη σημερινή πτήση είχα εντός σέγκεν με την Aegean (οι λοιπές είναι εκτός Σέγκεν ή με Lufthansa).
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Εμένα μου τα έστειλε η A3 (στο λογαριασμό + ενημερωτικό email). Βέβαια στο επίμαχο διάστημα μόνο τη σημερινή πτήση είχα εντός σέγκεν με την Aegean (οι λοιπές είναι εκτός Σέγκεν ή με Lufthansa).
Εντύπωση μου κανει γιατί ενώ έλαβα μαιλ για το κλείσιμο το lounge, δεν έλαβα κουπονια
Θενκς πάντως
 
D

Delmem38110

Guest
τα 10ευρα κουπόνια που τα βάζει στον λογαριασμό κάθε επιβάτη που δικαιούται πρόσβαση στο lounge μερικές μέρες πριν από την πτήση.
τα βρίσκει κανείς στην ενότητα τα κουπόνια μου, έχει ειδικό μενού.
αναφέρει και τα μέρη που μπορούν να καταναλωθούν.
για άλλη μια φορά μπράβο.
Στιγμιότυπο 2022-10-20, 9.44.01 μμ.png



Στιγμιότυπο 2022-10-20, 9.36.01 μμ.png
 

croce

Member
Μηνύματα
226
Likes
404
Oι κάτοχοι της alpha Gold Enter Bonus Mastercard, δικαιούνται πρόσβασης gratis στο Goldair Handling Intra Schengen Lounge, (νομίζω} με 2 ακόμη guests .
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.287
Likes
8.034
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Και επισήμως το lounge intra Schengen έκλεισε.Αναμονή για το καινούριο κάπου τον Δεκέμβριο.

Lounges | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Ε ρε μπουγάτσα που ΄χει να πέσει ......


Το ανανεωμένο AEGEAN Business Lounge στην Αθήνα, είναι έτοιμο να ανοίξει τις πόρτες του!


Με χαρά σας ενημερώνουμε πως από τo Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2022, θα σας καλωσορίσουμε και πάλι στο ανανεωμένο Business Lounge μας στην Intra Schengen περιοχή του Διεθνούς Αερολιμένα Αθηνών.

Ο νέος σχεδιασμός του AEGEAN Business Lounge, του τρίτου κατά σειρά Lounge μας που ανανεώνεται μέσα σε διάστημα ενάμιση χρόνου μετά τη Θεσσαλονίκη και την Εxtra Schengen περιοχή του αεροδρομίου της Αθήνας, ενσωματώνει την νέα εταιρική ταυτότητα της AEGEAN και εμπνεύστηκε από το συνδυασμό των λιτών γραμμών της ελληνικής παραδοσιακής αρχιτεκτονικής και της τεχνολογίας αιχμής του αεροπλάνου.

Σας περιμένουμε στο ανανεωμένο AEGEAN Business Lounge, στην περιοχή Β - Intra Schengen καθημερινά μεταξύ 04.00 - 23.00, για να σας προσφέρουμε μια άνετη και ευχάριστη εμπειρία πριν την πτήση σας.

Ανυπομονούμε να σας υποδεχτούμε!
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Live από το νέο lounge:
- Γίνεται της κακομοίρας από κόσμο. Περισσοτερα, στριμωγμένα καθίσματα στον ίδιο χώρο. Έκανα δυο γύρες πρωτού βρω κάπου να καθήσω.
- Νέα αισθητική, μικροαλλαγές στο μπουφέ.
- Η είσοδος άλλαξε, ειναι πλέον τέρμα δεξιά δίπλα στη Goldair. Κατα τα άλλα το lounge είναι στο ίδιο σημείο, ούτε μισό τετραγωνικό παραπάνω.
-Οι τουαλέτες πλέον έχουν είσοδο μέσα από το lounge. Δίνουν την εντύπωση ότι μόνο την είσοδο, τα πλακάκια και τις πόρτες άλλαξαν. Η αλλαγή της εισόδου όμως έχει στερήσει κάποια τετραγωνικά από το κυρίως lounge.

20221210_072721.jpg
20221210_072731.jpg
20221210_073433.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.064
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom