Aerosvit Airlines Aerosvit, connection και αποσκευές

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Εγώ δε βλέπω μια τραγική, αλλά μια συνεπή εταιρεία. Θα ήθελες δηλαδή να πετάξεις με χαλασμένο αεροσκάφος? Το καλύτερο που μπορούσε να κάνει για σένα η Aerosvit ήταν να σου εξασφαλίσει τη μετάβαση με άλλη εταιρεία, κάτι που έκανε.

Όσο για το θέμα ελικοφόρου, σε όλη την Ευρώπη με ελικοφόρα γίνονται οι κοντινές διαδρομές μεταξύ γειτονικών πόλεων και είναι ασφαλέστατα αεροσκάφη.
 

Koan

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βιλνους-Καουνας-Βαρσωβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινίκή Αμερική - αφρική
φιλε τοτε ξεχασα να αναφέρω τα σημαντικά μιλάμε για εταιρεία που τα δυο αρεσκάφοι της ητανε τύπου ελικοφορα πανάρχαια , οι αεροσυνοδοί δε παιζει να μιλάνε αγγλικά , η καθυστέρηση μέχρι να μας πουνε οτι δε θα πετάξουμε και οτι χασαμε την ανταπόκριση ήτανε γύρω στις δυο ώρες και εφόσον μας πήγανε μέχρι το αεροπλάνο αρχικά!!

+ το ποσοστο ακρωσεις των πτησεων της πρέπει να ειναι αρκετά μεγάλο
+ απο οτι εμαθα οι αλλαγες στο κίεβο που ειναι η βάση της εταιρειας φεύγουν παντα με ακθυστέρηση για να περιμένουν αλλες πτήσεις
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Έχει τύχει να περιμένω τρεις ώρες μέσα σε αεροσκάφος της Lufthansa, χωρίς ενημέρωση. Τυχαίνει και στις καλύτερες ή χειρότερες εταιρείες. Πάνω απ' όλα όμως είναι η ασφάλεια των επιβατών και σίγουρα αυτό δεν το ρισκάρει καμιά ευρωπαϊκή εταιρεία.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
φιλε τοτε ξεχασα να αναφέρω τα σημαντικά μιλάμε για εταιρεία που τα δυο αρεσκάφοι της ητανε τύπου ελικοφορα πανάρχαια , οι αεροσυνοδοί δε παιζει να μιλάνε αγγλικά , η καθυστέρηση μέχρι να μας πουνε οτι δε θα πετάξουμε και οτι χασαμε την ανταπόκριση ήτανε γύρω στις δυο ώρες και εφόσον μας πήγανε μέχρι το αεροπλάνο αρχικά!!

+ το ποσοστο ακρωσεις των πτησεων της πρέπει να ειναι αρκετά μεγάλο
+ απο οτι εμαθα οι αλλαγες στο κίεβο που ειναι η βάση της εταιρειας φεύγουν παντα με ακθυστέρηση για να περιμένουν αλλες πτήσεις
1. Η εταιρία δεν έχει 2 αεροσκάφη... έχει πολλά και πετάει σε προορισμούς που οι Ελληνικές εταιρίες ούτε καν ονειρεύονται...
2. Όλες σχεδόν οι εταιρίες του κόσμου έχουν ελικοφόρα αεροπλάνα, τα οποία είναι ασφαλέστατα και οικονομικότατα... δεν καταλαβαίνω γιατι μιλάς απαξιωτικά για τα ελικοφόρα αεροσκάφη...
3. Το αεροπλάνο που θα πέταγες είναι ένα ΑΤR72 δεκαπέντε χρόνων leasing από την δανέζικη Ciber και ειλικρινά σου μιλάω είναι μια χαρά αεροπλάνο...
4.Οι αεροσυνοδοί δεν παίζει να ΜΗΝ μιλάνε Αγγλικά...
5.Το ποσοστό των ακυρωμένων πτήσεων της Aerosvit ΔΕΝ είναι αρκετά μεγάλο...

Συμπέρασμα... η Aerosvit σίγουρα δεν είναι η καλύτερη εταιρία στον κόσμο αλλά απέχει από αυτό που μας περιγράφεις... είναι απλά μια μέτρια εταιρία και φυσικά ούτε για αστείο δεν έχει πρόβλημα ασφάλειας... αν δεν ξέρεις λοιπόν βασικά πράγματα καλό θα ήταν να μην βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα... καταλαβαίνω ότι έπεσες σε στραβή και ταλαιπορήθηκες αλλά είναι άδικο να κατηγορείς και να κρίνεις μια εταιρία βασιζόμενος σε μια μόνο περίπτωση...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Επείδη έχω πετάξει με Aerosvit κι μάλιστα με Antonov 148, μπορώ να πω, πως είναι μια αξιοπρεπές εταιρία, που άνετε θα την διάλεγα σε ένα ταξίδι, όπως είπε ο Σύντροφος Νίκος σε αεροδρόμια που οι ελληνικές εταιρίες ούτε με κιάλι δε βλέπουν.

Εχεί τύχει να ζήσω 4ώρη καθυστέρηση με Malev, ακύρωση πτήσης σε Α3, μη λέμε ότι μας κατέβει για μια εταίρια, που πάει πολλή καλά τα τελευταία χρόνια
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Κοίταζα εχθές για ταξίδι στο Κίεβο τον Οκτώβριο (ο Θανάσης με "μπρίζωσε"!!!) αλλά είναι ιδιαίτερα ακριβά τα εισιτήρια για τις ημερομηνιες που θέλω,και αν θα το κάνω θα είναι με την Malev μέσω Βουδαπέστης.

Οι αεροσυνοδοί είναι υποχρεωμένοι να μιλάνε Αγγλικά καθότι είναι η επίσημη γλώσσα του ICAO
 

Koan

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βιλνους-Καουνας-Βαρσωβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινίκή Αμερική - αφρική
Κοίταζα εχθές για ταξίδι στο Κίεβο τον Οκτώβριο (ο Θανάσης με "μπρίζωσε"!!!) αλλά είναι ιδιαίτερα ακριβά τα εισιτήρια για τις ημερομηνιες που θέλω,και αν θα το κάνω θα είναι με την Malev μέσω Βουδαπέστης.

Οι αεροσυνοδοί είναι υποχρεωμένοι να μιλάνε Αγγλικά καθότι είναι η επίσημη γλώσσα του ICAO
οταν θα πας σε παρακαλώ πες μου τι εγινε με τις υπηρεσιες που σου προσέφεραν!

προσωπικα δε θα το ξαναεκανα αλλα οχι επειδη ταλαιπωρηθηκα αλλα επειδη η εικονα της εταιρείας ήτανε τραγική . Δε είμαι έμπειρος αλλα θα προτιμούσα λοου κοστ εταιρείες που εχω και εκει παθει διάφορα παρά αυτή!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
επειδη ειμαι και λιγο ασχετη , πτηση για βιλνιους με aerosvit και ανταποκριση κιεβο εισαι οκ με ταυτοτητα? γιατι η τιμη για τις ημερομηνιες που θελω ειναι 120 ευρω κατω....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Μιλάς μόνο για τράνζιτ, σωστά? Γιατί νομίζω θέλει διαβατήριο για να δεις την πόλη (Κίεβο).
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
για τρανζιτ ναι, τη πολη δε νομιζω να προλαβαινω να τη δω εχω ετσι και αλλιως, εχω γυρω στις 4 ωρες...ευχαριστω για τις απαντησεις
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
για την πόλη θες διαβατήριο, και 4 ώρες δε φτάνουν για να πας στην πόλη ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.680
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom