Air China Air China στην Αθήνα

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ακριβώς... η επιστροφή θα είναι δια της αυτής οδού...

Επιγραμματικά...

1. Σίγουρα ο χρόνος του ταξιδιού θα είναι μειωμένος έστω και μέσω MUC... γιαυτούς που βαριούνται τα connections ο μοναδικός κατά την γνώμη μου καλός λόγος να την προτιμήσουν αν και πάλι δεν είναι nonstop...

2. Aπό τιμές δεν νομίζω να υπάρχει κάποια φοβερή διαφορά με τις άλλες εταιρίες...

3. Εγώ προσωπικά, την στιγμή που έχουμε τις λύσεις των Τούρκων και του Κόλπου ούτε που θα το σκεφτόμουν με τους Κινέζους... η τελευταία μου επιλογή θα ήταν... πιο κάτω και από την Aeroflot... εκτός συγκλονιστικής πτώσης της τιμής βέβαια, πράγμα που όπως είπα δεν το βλέπω ιδιαίτερα πιθανό...το μόνο που θα έκανα είναι το ATH-MUC για την εμπειρία του 330 σε μικρή διαδρομή...

4. Για την Air China τι να πω... εταιρία βήτα για να μην γάμα(τα) διαλογής...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
μέσω εκλεκτού hub που δεν δεν είναι όμως για όλους..;)
ας είναι οικονομική η τιμή..
οι υπόλοιποι μπορούν κ μέσω Τιράνων ή Καμπούλ..
Μ' αρέσει που πήρες στα σοβαρά την ερώτηση! :)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Έχει πετάξει κανείς στο δρομολόγιο ATH-MUC με την Air China?
Θέλω να ρωτήσω αν αρκεί ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες (ή θέλουν διαβατήριο επειδή η πτήση μετά συνεχίζει για Κίνα, αν δηλαδή απαιτείται από όλους τους επιβάτες να έχουν διαβατήριο επειδή ο τελικός προορισμός είναι εκτός Σένγκεν).
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Έχει πετάξει κανείς στο δρομολόγιο ATH-MUC με την Air China?
Θέλω να ρωτήσω αν αρκεί ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες (ή θέλουν διαβατήριο επειδή η πτήση μετά συνεχίζει για Κίνα, αν δηλαδή απαιτείται από όλους τους επιβάτες να έχουν διαβατήριο επειδή ο τελικός προορισμός είναι εκτός Σένγκεν).

Δε χρειαζεται διαβατηριο,εχω πεταξει εγω.Βεβαια μονο το αντιστροφο αλλα δε νομιζω οτι εχει καμια σημασια.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ευχαριστώ, απλά φοβάμαι μήπως η πτήση ATH-MUC-PEK ως extra-Schengen απαιτεί διαβατήριο.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.537
Δε χρειαζεται διαβατηριο,εχω πεταξει εγω.Βεβαια μονο το αντιστροφο αλλα δε νομιζω οτι εχει καμια σημασια.
Και ομως εχει,,,απο Μοναχο καταλήγεις Αθήνα....Ενώ στην αντίθετη το δρομολογιο παει Πεκινο...

Αν ξερει καποιος σιγουρα ας πει..Εγώ ομολογώ οτι αυτο που ανεφερα απλά φανταζομαι σαν σωστό...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Όλα οk... με διαβεβαίωσαν απ' τα γραφεία της Air China στην Ελλάδα ότι δε χρειάζεται διαβατήριο παρά μόνο ταυτότητα νέου τύπου (λατινικοί χαρακτήρες).
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Και ομως εχει,,,απο Μοναχο καταλήγεις Αθήνα....Ενώ στην αντίθετη το δρομολογιο παει Πεκινο...

Αν ξερει καποιος σιγουρα ας πει..Εγώ ομολογώ οτι αυτο που ανεφερα απλά φανταζομαι σαν σωστό...
Oχι δεν χρειαζεται..Η πτηση ειναι Πεκινο-Μοναχο-Αθηνα και στην επιστροφη Αθηνα-Μοναχο-Πεκινο!Τοσες φορες την εχω κανει και θα την ξανακανω,μιας και ειναι η πιο φτηνη για το καλοκαιρι και με το καλυτερο αεροπλανο μακραν των αλλων.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom