Ιταλία alitalia η ryanair??

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
σευχελλες
γεια σας ,κ απο εμενα..θα ηθελα μια βοηθεια.....προκειτε τον μαιο να ταξιδεψω ρωμη κ θελω να κλεισω εισητηρια!!!η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ταξιδεψω ποτε με καμμια απο τισ δυο εταιριες κ ειμαι επιφυλακτικη λιγο!!! εχω βρει εισητηριο 150ε με την alitalia κ 25ε με την ryanair...αλλα δεν ξερω να εμπιστευτω την ryanair?ειναι εχει ουτε τουσ φορουσ ουτε τη βαλιτσα μεσα στν τιμη νομιζω....κ φυσικα ουτε ασφαλεια ζωης!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
γεια σας ,κ απο εμενα..θα ηθελα μια βοηθεια.....προκειτε τον μαιο να ταξιδεψω ρωμη κ θελω να κλεισω εισητηρια!!!η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ταξιδεψω ποτε με καμμια απο τισ δυο εταιριες κ ειμαι επιφυλακτικη λιγο!!! εχω βρει εισητηριο 150ε με την alitalia κ 25ε με την ryanair...αλλα δεν ξερω να εμπιστευτω την ryanair?ειναι εχει ουτε τουσ φορουσ ουτε τη βαλιτσα μεσα στν τιμη νομιζω....κ φυσικα ουτε ασφαλεια ζωης!!!
Γιατι εχει ασφαλεια ζωης η alitaria ?
 
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
σευχελλες
κοιτα αν ειναι να παθεις κατι το παθαινεις οπουδηποτε!!!!για την ryanair ξερω σιγουρα οτι δεν εχει, για την alitalia δεν γνωριζω...λεσ ουτε αυτη να μην εχει???για την alitalia παλι εχω ακουσει οτι χανονται πραγματα μεσα απο τισ αποσκευες!!!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
περιμενω απαντηση κ απο τουσ πολυταξιδεμενους που εχουν ταξιδεψει με αυτες τις εταιριες!!!
Δεν κανεις κανα δρομολογιο απο λουλουδι σε λουλουδι καλυτερα, ρε πεταλουδιτσα??
Γιατι εδω κατι μυριζει και δεν ειναι το άνθος:cool:
 
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
σευχελλες

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
619
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Lena's Stone Forest
για την alitalia παλι εχω ακουσει οτι χανονται πραγματα μεσα απο τισ αποσκευες!!!!!
Αυτό που ξέρω είναι πως σε κάποιες περιπτώσεις οι βαλίτσες δεν φτάνουν μαζί με τους ιδιοκτήτες τους στον προορισμό τους, όχι όμως ότι παραβιάζονται. Συγκριτικά με την Ryanair η Alitalia είναι καλύτερη επιλογή και αυτή θα σου πρότεινα να επιλέξεις. Για να είσαι καλυμμένη στην ατυχή περίπτωση που η βαλίτσα σου έχει ταξιδέψει γι΄αλλού, έχε μαζί σου μέσα στο αεροπλάνο μια χειραποσκευή με όλα σου τα πολύτιμα αντικείμενα, τις πιτζάμες σου, μια αλλαξιά εσώρουχα και τις παντόφλες σου.

Υ.Γ. Το ευχαριστώ το έβαλα κατά λάθος, έχω ζητήσει να αφαιρεθεί.
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
πεταλούδα εγώ στη θέση σου θα πέταγα με αλιτάλια! πρώτα από όλα θα φτάσεις κυριλέ δηλ δε θα πέσει στριμωξίδι στο αεροπλάνο, θα προσγειωθείς στο φιουμιτσίνο και θα είσαι εξασφαλισμένη αν ακυρωθεί η πτήση σου. αντίθετα αν πετάξεις με τη ryan και ου μη γένοιτο συμβεί κατι κανένας δε σου εγγυάται οτι θα πετάξεις στα σίγουρα. επισης θα προσγειωθεις σε ενα πιο απομακρυσμενο αεροδρομιο και με ολες αυτες τις προσθετες χρεωσεις η τιμη θα ανεβει αρκετα! δε νομιζω να θελεις να ριψοκινδυνεψεις το ταξιδι σου για 50 ευρω π.χ

Υ.Γ και εγω οταν πεταξα με αλιταλια η βαλιτσα μου δυστυχως εμεινε στη ρωμη! ηρθε ομως με τη βραδινη πτηση και την επομενη μεRα την ειχα στα χερια μου ΑΘΙΚΤΗ! θελω να σου πω με αυτο οτι αν χαθει η βαλιτσα σου θα επιστεψει..μην το φοβασαι αυτο το θεμα!
 
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
σευχελλες
ευχαριστω πολυ alex...κ εγω αυτες τις "φθηνες" εταιριες δεν τις εχω κ σε πολυ εκτιμιση!!! οσο αφορα την βαλιτσα,αρκει να ερθει εστω κ αργα!!!!
:)
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
ευχαριστω πολυ alex...κ εγω αυτες τις "φθηνες" εταιριες δεν τις εχω κ σε πολυ εκτιμιση!!! οσο αφορα την βαλιτσα,αρκει να ερθει εστω κ αργα!!!!
:)
τιποτα! αλλωστε και να χαθει (μακρια απο 'μας) δικαιουσαι αποζημιωση!:bleh:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.153
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom