Ιταλία alitalia η ryanair??

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

underwater

Member
Μηνύματα
2.736
Likes
11.800
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εγώ πάντως για μια ολιγόωρη απευθείας πτήση δεν βρίσκω το λόγο να επιλέξει κάποιος Alitalia σε σχέση με τη ryan air (πέρα από το ρίσκο που πάντα έχουν οι low-cost αν δεν βάλεις ασφάλεια).

Σιγά άλλωστε την κυριλέ πτήση που κάνεις με Alitalia. Στην Αθήνα at least χρησιμοποιεί πουλμανάκια και όχι φυσούνες οπότε ούτως ή άλλως πέφτει στρίμωγμα, ενώ δεν σερβίρει φαγητό (οπότε δεν απέχει πολύ από μια low-cost. Εντάξει, σερβίρει βέβαια αναψυκτικά/αλκόολ και ξηροκάρπια, αλλά σιγά!).

Προσωπικά για μια απευθείας πτήση Αθήνα-Ρώμη χαλαρά θα προτιμούσα μια low-cost παρά Alitalia (εκτός κι αν είχα βρει με προσφορά).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.906
Likes
14.746
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
κοιτα αν ειναι να παθεις κατι το παθαινεις οπουδηποτε!!!!για την ryanair ξερω σιγουρα οτι δεν εχει, για την alitalia δεν γνωριζω...λεσ ουτε αυτη να μην εχει???για την alitalia παλι εχω ακουσει οτι χανονται πραγματα μεσα απο τισ αποσκευες!!!!!
Εμένα μου την άνοιξαν πάντως γυρνώντας από Αμστερνταμ.
Παράπονο δεν έχω, την τακτοποίησαν καλύτερα από ό,τι την είχα εγώ.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.075
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
για την alitalia παλι εχω ακουσει οτι χανονται πραγματα μεσα απο τισ αποσκευες!!!!!
Το handling των αποσκευών δεν το κάνει η Alitalia, αλλά εταιρείες όπως η Goldair Handling που εξυπηρετούν και άλλες αεροπορικές άρα θα πρέπει να κατηγορήσεις εκείνες τις εταιρείες και όχι την Alitalia... η μόνη περίπτωση να σου κλέψουν πράγματα απ' τις βαλίτσες ειδικά σε πτήση Alitalia είναι να στείλει ο πιλότος το συγκυβερνήτη στο αμπάρι για πλιάτσικο.:D
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
ευχαριστω πολυ alex...κ εγω αυτες τις "φθηνες" εταιριες δεν τις εχω κ σε πολυ εκτιμιση!!! οσο αφορα την βαλιτσα,αρκει να ερθει εστω κ αργα!!!!
:)
Απορώ που το συζητάς ακόμη αγαπητή πεταλουδίτσα, φυσικά και θα πας με την αλιτάλια! ΄
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
επισης θα προσγειωθεις σε ενα πιο απομακρυσμενο αεροδρομιο και με ολες αυτες τις προσθετες χρεωσεις η τιμη θα ανεβει αρκετα! δε νομιζω να θελεις να ριψοκινδυνεψεις το ταξιδι σου για 50 ευρω π.χ
Το παραπανω σχολιο δεν ισχυει για τη Ρωμη..
Η Ryanair προσγειωνεται στο Ciampino που ειναι κοντινοτερο στην πολη
απο το Fiumincino και εχει μια χαρα συγκοινωνια για το κεντρο..
Ακομη και το ταξι ειναι κατά 10 ευρω φτηνοτερο
(30 απο Ciampino, 40 απο Fiumincino)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
Το παραπανω σχολιο δεν ισχυει για τη Ρωμη..
Η Ryanair προσγειωνεται στο Ciampino που ειναι κοντινοτερο στην πολη
απο το Fiumincino και εχει μια χαρα συγκοινωνια για το κεντρο..
Ακομη και το ταξι ειναι κατά 10 ευρω φτηνοτερο
(30 απο Ciampino, 40 απο Fiumincino)
Ναι όμως το Τσαμπίνο είναι άσχημο μικρό και νομίζω ότι οι καθαρίστριες τεμπελιάζουν λίγο...
Αφήστε την κοπελιά να πάει με αυτό που θέλει η ψυχή της...
 
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
σευχελλες
οχι δεν πειραζει αλλωστε κ εγω γι αυτο εθεσα το ερωτημα για να παρω διαφορες αποψεις....δεν με ενδιαφερει αν με προσφερουν καφε κ φαγητο διοτι σιγα το ταξιδι μια ωρα ειναι η πτηση!!!!αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μην ταλαιπωρηθω(ειτε με βαλιτσες ειτει με ακυρωσεις κ.λ.π).....
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
οχι δεν πειραζει αλλωστε κ εγω γι αυτο εθεσα το ερωτημα για να παρω διαφορες αποψεις....δεν με ενδιαφερει αν με προσφερουν καφε κ φαγητο διοτι σιγα το ταξιδι μια ωρα ειναι η πτηση!!!!αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μην ταλαιπωρηθω(ειτε με βαλιτσες ειτει με ακυρωσεις κ.λ.π).....
Για αυτούς όλους τους λόγους θα πας με αλιτάλια, μη το σκεφτεσαι καθόλου. Καλά να περάσεις στη Ρώμη!
αν και δυσκολεύομαι να καταλάβω γιατί διάλεξες αυτόν τον προορισμό (εκτός βέβαια αν θες να επισκεφτείς τα καταπληκτικά εκπτωτικα μωλ)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.905
Likes
27.069
οπως λεει και ο Borealis πανε με την Χαλιταλια.
Που να τυχει καμια στραβη και να μας πρηζει μετα ο Σαμιον.
Καλου κακου βαλε στην τσαντα σου δυο βρακια εξτρα για ο μη γενοιτο :haha:
και καλο ταξιδι.
 
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
σευχελλες
α ωραια καταλαβα.μηπως να τα χωρεσω ολα καλυτερα σε καμμια τσαντα χειρος??
οσο για το ερωτημα γιατι επιλεγω ρωμη....για τον λογο που πηγαινουν ολοι κ φυσικα ενας ειναι κ τα μωλ.(αν κ τον μαιο θα εχει πολυ τουρισμο,πραμα που δεν μπορω!)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
...για τους ίδιους λόγους που πηγαίνει κάποιος και στο Ντουμπάι, π.χ.
Ε δεν απεχει και πολυ...

Πεταλουδα αν και νομιζω πως εχεις καταληξει ειναι πολυ σημαντικο να μας πεις την ηλικια σου για να σου δωσουμε εγκυρη απαντηση... Οχι την ακριβη ηλικια φυσικα, μεσες ακρες. Ας πουμε τα 'χεις κλεισει τα 25;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.323
Μηνύματα
887.918
Μέλη
38.985
Νεότερο μέλος
lindamoustaki

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom