mihalisio

Member
Μηνύματα
45
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
μαϊάμι,φλόριντα
επειδη ημουν ετοιμος να κλεισω εισητηρια για miami με alitalia και επειδη απο εκεινη τη μερα 2-3 γνωστοι προσπαθουν να με αποτρεψουν και μου λενε να δωσω 50-100 ευρω παραπανω και να παω με swiss που την ξερουν και την εχουν προτιμησει πολλες φορες,παλι κανω γκαλοπ για να δω τι να κανω...να τα δωσω να ησυχασω;;βασικα αυτο που με προβληματιζει με τον ιταλο ειναι το μικρο κενο αναμεσα στις πτησεις,μια ωρα,ενω απο ζυριχη εχουμε και 5 ωριτσες να δουμε και λιγο την πολη.ακουω....
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
με swiss δεν εχω ταξιδεψει, αλλα με την αλιταλια που ταξιδεψα,τις εχασε τις βαλιτσες μου!
βεβαια αυτο μπορει να ηταν τελειως τυχαιο γι' αυτο και της δινω μια ακομη ευκαιρια.
Αν ήμουν στη θέση σου θα διάλεγα τη φθηνότερη και με τις καλύτερες ώρες...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Με swiss ταξιδευει συνεχεια φιλος μου πολυ ευχαριστημενος, οι ανταποκρισεις του ειναι μια χαρα και εννοειται πως δεν εχει ποτε θεμα με αποσκευες. Παντως μην νομιζεις οτι θα προλαβεις να δεις την Ζυριχη με 5 ωρες αλλαγη πτησης. Γιατι ο καθαρος χρονος που εχεις ειναι ελαχιστος, δεν θα δεις την πολη και μαλλον θα τρεχεις μην χασεις το S-Bahn για το αεροδρομιο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν μια σύντομη επίσκεψη στη Ζυρίχη, η αυξημένη αξιοπιστία σε ανταποκρίσεις πτήσεων και μεταφορά αποσκευών, και η συγκέντρωση μιλίων σε διαφορετικό πρόγραμμα τακτικών επιβατών αξίζει για σένα 50-100 ευρώ παραπάνω, τότε πλήρωσέ τα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
η αυξημένη αξιοπιστία σε ανταποκρίσεις πτήσεων και μεταφορά αποσκευών, .
οταν ζητάς στοιχεια να εισαι ετοιμος και να τα δινεις ομως..λοιπον ποιος το λεει αυτο? ο taver? ή θα μας κανεις τη χαρη να στηριξεις αυτο που λες με αξιοπιστα στοιχεια?
μεχρι τοτε, αγαπητε φιλε που ρωτας, παρε τη φθηνοτερη εταιρεια απο τις 2 και αυτη με πιο βολικη ανταποκριση. και οι 2 ειναι ευρωπαικες υψηλου κυρους. δεν το συζητω να παρεις ανταποκριση με 5 (!!!) ωρες αναμονη..ο ιταλος ξερει τι πουλαει, λες να μην εχει υπολογισει το χρονο ανταποκρισης? αν ομως το χρημα και ο χρονος περισσευει, παρε οποια σε κανει να αισθανθεις καλυτερα.
 

mihalisio

Member
Μηνύματα
45
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
μαϊάμι,φλόριντα
ο ιταλος ξερει τι πουλαει, λες να μην εχει υπολογισει το χρονο ανταποκρισης? αν ομως το χρημα και ο χρονος περισσευει, παρε οποια σε κανει να αισθανθεις καλυτερα.
με αφορμη αυτο μια ερωτηση γενικου ενδιαφεροντος:αυτο ισχυει γενικοτερα,δλδ η εταιριες προσεχουν ιδιαιτερως τις ανταποκρισεις;εν προκειμενω η αλιταλια εχει μια πτηση την ημερα για miami,πρακτικα δεν γινεται ολες οι αλλες πτησεις να ταιριαξουν με αυτη.και η μια ωρα κενο αναμεσα στις πτησεις για μενα δεν ειναι καθολου ιδανικη διαρκεια...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. οι εταιριες προσεχουν ιδιαιτερως τις ανταποκρισεις;
2. και η μια ωρα κενο αναμεσα στις πτησεις για μενα δεν ειναι καθολου ιδανικη διαρκεια...
1. φυσικά.
2. για σένα? επαναλαμβάνω, λες να ξερεις καλυτερα απο την εταιρεια που στο πουλαει? ολα ειναι υπολογισμενα απο πολυ πιο ειδικους, δεν πωλουνται τυχαια..και παλι αν σε κανει να αισθανεσαι καλυτερα η πενταωρη αναμονη..να μη σε επηρεάζω..
πέρα από την πλάκα, κλεισε άφοβα. εχω κανει αυτο το δρομολογιο 2 ή 3 φορές..προλαβαινεις ανετοτατα.
 

mihalisio

Member
Μηνύματα
45
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
μαϊάμι,φλόριντα
1. φυσικά.
2. για σένα? επαναλαμβάνω, λες να ξερεις καλυτερα απο την εταιρεια που στο πουλαει? ολα ειναι υπολογισμενα απο πολυ πιο ειδικους, δεν πωλουνται τυχαια..και παλι αν σε κανει να αισθανεσαι καλυτερα η πενταωρη αναμονη..να μη σε επηρεάζω..
πέρα από την πλάκα, κλεισε άφοβα. εχω κανει αυτο το δρομολογιο 2 ή 3 φορές..προλαβαινεις ανετοτατα.
ευχαριστω που ακομα εχεις ορεξη και μου απαντας:xmas_razz:τελικα οι πολλες επιλογες σε μπερδευουν....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
mihalisio said:
ευχαριστω που ακομα εχεις ορεξη και μου απαντας:xmas_razz:τελικα οι πολλες επιλογες σε μπερδευουν....
απανταμε σε οτι θες. απλα βαλε καποια κριτηρια. οπως πχ το οικονομικο, η ανετη ανταποκριση, οι ωρες..αναλογα με τις αναγκες και τις προτιμησεις σου εννοειται. προσωπικα δεν θα περιμενα τοσες ωρες για καμμια σουις του κοσμου αυτου αν ειχα τετοια επιλογη. παρεπιπτοντως ειδα μια ελαφρα αυξηση των τιμων σημερα. ελπιζω να μη σε αφορα και να κανεις την καλυτερη επιλογη.
 

mihalisio

Member
Μηνύματα
45
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
μαϊάμι,φλόριντα
απανταμε σε οτι θες. απλα βαλε καποια κριτηρια. οπως πχ το οικονομικο, η ανετη ανταποκριση, οι ωρες..αναλογα με τις αναγκες και τις προτιμησεις σου εννοειται. προσωπικα δεν θα περιμενα τοσες ωρες για καμμια σουις του κοσμου αυτου αν ειχα τετοια επιλογη. παρεπιπτοντως ειδα μια ελαφρα αυξηση των τιμων σημερα. ελπιζω να μη σε αφορα και να κανεις την καλυτερη επιλογη.
το οικονομικο δεν με νοιαζει απο την αποψη οτι δεν εχω θεμα να δωσω 50-100 ευρω παραπανω και να παω με καλο αεροπλανο και οπωσδηποτε με μονο μια σταση!!!μονο μια σταση λοιπον και ενα αεροπλανο καλο,συγχρονο,με καλο IFE κλπ κλπ....με αλιταλια βρισκω 790 και με swiss 870 αλλα με σουπερ κριτικες απο 2-3 γνωστους μου....για αλιταλια δεν θελω να λεω τα ιδια,ξερεις τι λεγεται....χααχαχ.και εχω και εγω παρομοια εμπειρια..αυτο με προβληματιζει.
 

mihalisio

Member
Μηνύματα
45
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
μαϊάμι,φλόριντα
και ναι,εχεις δικιο,υπαρχει σημερα μια μικρη αυξηση στις τιμες....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.να παω με καλο αεροπλανο και οπωσδηποτε με μονο μια σταση!!!μονο μια σταση λοιπον και ενα αεροπλανο καλο,συγχρονο,
2. με καλο IFE κλπ κλπ....
1. ειπαμε δεν υπαρχει τετοιο θεμα, και οι 2 εχουν καινουργια αεροσκαφη 2-2,5 ετων στη γραμμη.
2. προσωπικη αποψη παντα, αν και δεν εχω παρει Swiss σε υπεραντλαντικο, καλυτερη η Alitalia. κοιτα τα προγραμματα και κρινε. και αν το φαγητο των ελβετων μοιαζει με αυτα που σερβιρουν στην ευρωπη..τοτε και εκει μακραν Alitalia.:xmas_mrgreen:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.386
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom