All inclusive διακοπές για οικογένειες με παιδιά

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Σκέφτηκα να συγκεντρώσουμε σε ένα θέμα διακοπές all inclusive για οικογένειες με 1 και 2 και 3 και 4 παιδιά...που μας άφησαν ωραίες εντυπώσεις εντός και εκτός Ελλάδος, με κέντρο βάρους τις οικογενειακές διακοπές με ό,τι αυτό σημαίνει για τον καθένα στο all inclusive (φαγητό, εκδρομές, δραστηριότητες, καλή θάλασσα, εξυπηρέτηση). Για τους εξαντλημένους γονείς και τα ακούραστα μικρά μας!

Υ.Γ. Ας με συγχωρέσουν οι admin, αλλά όσα σχετικά θέματα έψαξα ήταν προ πενταετίας τουλάχιστον.
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Καλησπέρα! Με ενδιαφέρει και εμένα και παρακολουθώ λοιπόν μιας και δεν έχω ανάλογη εμπειρία μέχρι στιγμής...
 

LIMGIRL

Member
Μηνύματα
27
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
Πολύ με ενδιαφέρει και μένα το θέμα! !
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Ισχύει ακόμα ότι η κράτηση μέσω ξένης ιστοσελίδας για all inclusive στην Ελλάδα γίνεται και είναι οικονομικότερη και πού να προσανατολιστώ, σε ποιες ιστοσελίδες;

Επίσης, από grecotel σε Πελοπόννησο υπάρχουν εμπειρίες;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Ισχύει ακόμα ότι η κράτηση μέσω ξένης ιστοσελίδας για all inclusive στην Ελλάδα γίνεται και είναι οικονομικότερη και πού να προσανατολιστώ, σε ποιες ιστοσελίδες;

Επίσης, από grecotel σε Πελοπόννησο υπάρχουν εμπειρίες;
Για το πρώτο είχε γραφτεί εδώ πρίν από αρκετό καιρό ότι ισχύει.Είχαν δοθεί μάλιστα και κάποιες σελίδες.Αλλά δεν θυμάμαι το θέμα.΄Αρχισε ψάχνοντας διάφορα γραφεία(tour operators) από Αγγλία και Γερμανία.΄Ισως βρείς κάτι.
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Έχω κάνει ήδη μια αναζήτηση στο Expedia.de και ακόμα ένα, αλλά δεν παρατήρησα καμιά ιδιαίτερη προσφορά ή μειωμένη τιμή, οπότε αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία από κάποιο άλλο θα το εκτιμούσαμε.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Έχω κάνει ήδη μια αναζήτηση στο Expedia.de και ακόμα ένα, αλλά δεν παρατήρησα καμιά ιδιαίτερη προσφορά ή μειωμένη τιμή, οπότε αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία από κάποιο άλλο θα το εκτιμούσαμε.
Δεν ξέρω αν είδες ένα σχετικό θέμα.

http://www.travelstories.gr/communi...ς-στην-Ελλάδα-μέσω-του-εξωτερικού.6146/page-6
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Σ' ευχαριστώ πολύ, fotast, θα κοιτάξω και το TUI και ό,τι άλλο προτείνεται!
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Καλημέρα! Σχεδιάζουμε τις διακοπές μας με τα 2 παιδιά μας (2,5 ετών και 4 μηνών το καλοκαίρι) και ψάχνουμε ένα αξιόλογο all inclusive στην Πελοπόννησο. Μας ενδιαφέρουν οι εμπειρίες σας με μωρό κυρίως, δηλαδή καρότσια, ρηλάξ και κουβάλημα σε ρηχή, αμμουδερή παραλία και όσο το δυνατόν πιο μεγάλη ανεμελιά σε θέματα μετακινήσεων και φαγητού (δικού μας και του 2χρονου) και ει δυνατόν καθόλου μετακινήσεις! Έχουμε δει τα βασικά της Πελοποννήσου, αλλά δεν ξέρουμε ποιο να επιλέξουμε. Επικρατέστερα το Grecotel Casa Marron (το παλιό Λακόπετρα), Grecotel Olympia Oasis, Aldemar Olympian και AKS Hinitsa. Ορμητήριό μας η Αθήνα και φυσικά μετράει και η απόσταση!
 
Last edited by a moderator:

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλημέρα! Σχεδιάζουμε τις διακοπές μας με τα 2 παιδιά μας (2,5 ετών και 4 μηνών το καλοκαίρι) και ψάχνουμε ένα αξιόλογο all inclusive στην Πελοπόννησο. Μας ενδιαφέρουν οι εμπειρίες σας με μωρό κυρίως, δηλαδή καρότσια, ρηλάξ και κουβάλημα σε ρηχή, αμμουδερή παραλία και όσο το δυνατόν πιο μεγάλη ανεμελιά σε θέματα μετακινήσεων και φαγητού (δικού μας και του 2χρονου) και ει δυνατόν καθόλου μετακινήσεις! Έχουμε δει τα βασικά της Πελοποννήσου, αλλά δεν ξέρουμε ποιο να επιλέξουμε. Επικρατέστερα το Grecotel Casa Marron (το παλιό Λακόπετρα), Grecotel Olympia Oasis, Aldemar Olympian και AKS Hinitsa. Ορμητήριό μας η Αθήνα και φυσικά μετράει και η απόσταση!
Έχω πάει στο Aldemar Olympian Village στην Σκαφιδιά, πριν αρκετά χρόνια βέβαια. Μου είχαν αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις οι τεράστιές του εγκαταστάσεις!
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Σ' ευχαριστώ @panosil ! Ωραίο φαίνεται όντως. Εμείς κοιτάμε να δούμε πόσο βολεύει και με 2χρονο και με καρότσια κ.λπ. αν έχεις εμπειρία. Δηλαδή από φαγητό κ.λπ. μείνατε ευχαριστημένοι; Από θάλασσα και δωμάτια και υπηρεσίες;
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Σ' ευχαριστώ @panosil ! Ωραίο φαίνεται όντως. Εμείς κοιτάμε να δούμε πόσο βολεύει και με 2χρονο και με καρότσια κ.λπ. αν έχεις εμπειρία. Δηλαδή από φαγητό κ.λπ. μείνατε ευχαριστημένοι; Από θάλασσα και δωμάτια και υπηρεσίες;
Βολεύει αρκετά, έχει παιδικές πισίνες και αρκετά καλό φαγητό. Για να ειμαι ειλικρινής, όταν είχαμε πάει, είχαμε κλείσει δίκλινο και μας πρόσθεσαν άλλα 2 κρεβάτια για παιδιά. Ωστόσο ναι, ήταν δίκλινο και αναμενόμενο οτι θα ήμασταν λίγο στριμωγμένοι. Η παραλία είναι με άμμο και αρκετά μεγάλη! Όπως επισήμανα και προηγουμένως, οι εγκαταστάσεις του με ενθουσίασαν. Μεγάλο ξενοδοχείο με πολλές πισίνες και πολύ πράσινο! Εφόσον υπάρχει η οικονομική δυνατότητα, σου το προτείνω ανεπιφύλακτα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom