Alpha bank bonus

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αν θες να κερδισεις χρονο στο τηλ, ζητας απο την Alpha να τους αναζητησει και να τους αποδωσει. Οποτε το εκανα αυτο σε οποιαδηποτε αργοπορια συνεργατη, ελαβα τους ποντους και απο την Alpha και λιγο μετα και απο τον συνεργατη και εκανα την παπια.
Και μετά από τηλεφωνικό αίτημα, ακόμα περιμένω...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Σήμερα μπήκαν οι πόντοι. Μια μέρα μετά την τηλεφωνική επικοινωνία.
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Κάποια στιγμή είδα στο app οτι μπήκαν στις 22/2 10.000 πόντοι χωρίς κάποια αιτιολογία (Αγνωστο) και απορούσα τι μπορεί να είναι καθώς δεν είχα κάνει κάποια αγορά που να είχε κάποιο δώρο πόντων που μπαίνουν συνήθως μετά από 2-3 εβδομάδες. Σήμερα μου ήρθε ένα SMS από την Alpha οτι οι διαθέσιμοι πόντοι από τη χρήση της Aegean Bonus Visa που μπορούν να εξαργυρωθουν σε μίλια είναι 10.000! Που σημαίνει οτι αυτοί οι 10.000 πόντοι μπήκαν από την Aegean Bonus Visa και όχι απο κάποια άλλη από τις bonus κάρτε μου. Το περίεργο είναι οτι με αυτή την κάρτα εγώ δεν κάνω αγορές (έχω να αγοράσω με αυτή πάνω από 9-10 μήνες κάτι, μόνο τα alpha alerts της πληρώνω). Τι μπορεί να ήταν αυτοί οι 10000 πόντοι;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κάποια στιγμή είδα στο app οτι μπήκαν στις 22/2 10.000 πόντοι χωρίς κάποια αιτιολογία (Αγνωστο) και απορούσα τι μπορεί να είναι καθώς δεν είχα κάνει κάποια αγορά που να είχε κάποιο δώρο πόντων που μπαίνουν συνήθως μετά από 2-3 εβδομάδες. Σήμερα μου ήρθε ένα SMS από την Alpha οτι οι διαθέσιμοι πόντοι από τη χρήση της Aegean Bonus Visa που μπορούν να εξαργυρωθουν σε μίλια είναι 10.000! Που σημαίνει οτι αυτοί οι 10.000 πόντοι μπήκαν από την Aegean Bonus Visa και όχι απο κάποια άλλη από τις bonus κάρτε μου. Το περίεργο είναι οτι με αυτή την κάρτα εγώ δεν κάνω αγορές (έχω να αγοράσω με αυτή πάνω από 9-10 μήνες κάτι, μόνο τα alpha alerts της πληρώνω). Τι μπορεί να ήταν αυτοί οι 10000 πόντοι;
Κατέβασε την εφαρμογη του Bonus, βάλε κωδικο 00BBI στην εγγραφή, και μετά πήγαινε στο ιστορικό να δεις την προέλευσή τους!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Κάποια στιγμή είδα στο app οτι μπήκαν στις 22/2 10.000 πόντοι χωρίς κάποια αιτιολογία (Αγνωστο) και απορούσα τι μπορεί να είναι καθώς δεν είχα κάνει κάποια αγορά που να είχε κάποιο δώρο πόντων που μπαίνουν συνήθως μετά από 2-3 εβδομάδες. Σήμερα μου ήρθε ένα SMS από την Alpha οτι οι διαθέσιμοι πόντοι από τη χρήση της Aegean Bonus Visa που μπορούν να εξαργυρωθουν σε μίλια είναι 10.000! Που σημαίνει οτι αυτοί οι 10.000 πόντοι μπήκαν από την Aegean Bonus Visa και όχι απο κάποια άλλη από τις bonus κάρτε μου. Το περίεργο είναι οτι με αυτή την κάρτα εγώ δεν κάνω αγορές (έχω να αγοράσω με αυτή πάνω από 9-10 μήνες κάτι, μόνο τα alpha alerts της πληρώνω). Τι μπορεί να ήταν αυτοί οι 10000 πόντοι;
Μετάφερέ τους στο λογαριασμό σου στην Aegean πρώτα και ρωτάς μετά! Διαγωνισμός δεν θυμάμαι να έτρεχε, αγορά στον Κωτσόβολο λες δεν έκανες, και σε αποσυντονίζει και ο taver με αυτό που γράφει, καθώς είναι προφανές ότι έχεις ήδη την εφαρμογή bonus και δεν θα πάρετε εκατέρωθεν πόντους σύστασης.
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Bonus σε κορυφαία κινητά Samsung!

Νομίζω είναι από τις σπάνιες φορές που με συσκευή 630€ όπως είναι το galaxy s21fe δίνει ο κωτσόβολος δώρο 100.000 bonus πόντους, δε ξέρω γιατί τέτοιες largeοσυνες μάλλον επειδή από αύριο πλέον οι αναλογία στις κάρτες μας αλλάζει σε 4 προς 3 οπότε σε μίλια πάνε 75000 μοναχά...
Πάντως όσοι πήγαν σε premium είναι λουκούμι αν θέλουν κινητό
 
D

Delmem38110

Guest
Bonus σε κορυφαία κινητά Samsung!

Νομίζω είναι από τις σπάνιες φορές που με συσκευή 630€ όπως είναι το galaxy s21fe δίνει ο κωτσόβολος δώρο 100.000 bonus πόντους, δε ξέρω γιατί τέτοιες largeοσυνες μάλλον επειδή από αύριο πλέον οι αναλογία στις κάρτες μας αλλάζει σε 4 προς 3 οπότε σε μίλια πάνε 75000 μοναχά...
Πάντως όσοι πήγαν σε premium είναι λουκούμι αν θέλουν κινητό
οι πόντοι είναι παρά πολλοί (ένα εισιτήριο μπίζνες με επιστροφή οπουδήποτε σχεδόν) αλλά το συγκεκριμένο κινητό δεν κάνει ούτε για νεροβραστηρα.
το είχα σκεφτεί να το αγοράσω με σκοπό τη μεταπώληση συσκευασμένο άθικτο αλλά θα μου μείνε αμανάτι. άρα προσπερνάμε. η μήπως όχι....
τιμή σκρουτζ 100 ευρώ κάτω.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.024
Likes
41.011
οι πόντοι είναι παρά πολλοί (ένα εισιτήριο μπίζνες με επιστροφή οπουδήποτε σχεδόν) αλλά το συγκεκριμένο κινητό δεν κάνει ούτε για νεροβραστηρα.
το είχα σκεφτεί να το αγοράσω με σκοπό τη μεταπώληση συσκευασμένο άθικτο αλλά θα μου μείνε αμανάτι. άρα προσπερνάμε. η μήπως όχι....
τιμή σκρουτζ 100 ευρώ κάτω.
Υπαρχει κοσμος που τα χαριζει μετα στα βαφτιστηρια του η τα μεταπωλει :).
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
οι πόντοι είναι παρά πολλοί (ένα εισιτήριο μπίζνες με επιστροφή οπουδήποτε σχεδόν) αλλά το συγκεκριμένο κινητό δεν κάνει ούτε για νεροβραστηρα.
το είχα σκεφτεί να το αγοράσω με σκοπό τη μεταπώληση συσκευασμένο άθικτο αλλά θα μου μείνε αμανάτι. άρα προσπερνάμε. η μήπως όχι....
τιμή σκρουτζ 100 ευρώ κάτω.
Επειδή το αγόρασε πρόσφατα φίλος στα 800€ μάλιστα μπορώ να πω πολύ καλές εντυπώσεις. Εξαιρετική οθόνη και κάμερα όπως θα διαβάσεις και στα reviews αν και το έπαιξα και τα είδα. Πολύ compact συσκευή όχι γκουμουτσα, στη μπαταρία μόνο χωλαίνει κάπως. Νέο μοντέλο 2022 με 3 χρόνια αναβαθμίσεις. Γενικά στα 850 δεν άξιζε αλλα με προσφορα που είναι σα να το παίρνεις 400+ και δώρο bt 120€ samsung που το πουλας 70€ εγώ θα το σκεφτόμουν πολύ ειδικά αν είχα platinum
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.398
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom