Alpha bank bonus

Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
υπ όψιν ότι στο Σκρουτζ οι τηλεοράσεις μπορεί να κοστίζουν μέχρι και 200 ευρώ (η και περισσότερο) παρακάτω, και όταν θελήσεις να την πουλήσεις να είναι ακόμα πιο χαμηλά.
στο τέλος ζημιά μπορεί να έχεις όχι κέρδος. θέλει προσοχή. και όχι ενθουσιασμό.
Σοβαρά μιλώντας, δεν έχω ψωνίσει ακόμα από Κωτσόβολο ή άλλη γνωστή αλυσίδα στη ζωή μου.... Σκρουτζ και άγιος ο θεός, μέχρι και από Ρωσία είχα φέρει κομμάτια υπολογιστή για να τον φτιάξω εδώ, όχι να πάω Κωτσόβολο κτλ.
Όσα μίλια θέλουν, ας μαζευτούν, δεν πληρώνω μαμησιάτικα για να μαζέψω μίλια.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αυτό για το Skroutz ισχύει αλλά όχι πάντα. Κατά καιρούς ο Κωτσος και όχι μόνο έχουν τιμές ακόμα και χαμηλότερες απο Skroutz. Σπάνια, αλλά παίζει.

Απο την άλλη πάλι δε, ο καθένας αγοράζει από εκεί που εμπιστεύεται και επενδύει τα χρήματα του.

Ε οταν πας στον Κωτσο αεροδρομίου Κυριακή (συχαίνομαι να ψωνίζω Κυριακή, δεν το κάνω ποτέ για ευνόητους λόγους) και παίρνει ψυγείο για το χωριό σε τιμή χώμα και τσιμπάς και το x5... Δεν το βρίσκεις σε κανένα Skroutz.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
272
Likes
658
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Έχω την χρεωστική ALPHA Enter Bonus (visa) και έχω μαζέψει 16.000 πόντους. Βλέπω υπάρχει "προσφορά" για εξαργύρωση πόντων στην Aegean για έκδοση εισητηρίου (κοντινών αποστάσεων, economy class).

Ερωτήσεις:
1) Μπορώ να μετατρέψω τους πόντους σε μίλια; (Ειναι απλά κάρτα, χρεωστική (με συνδρομή) και όχι κάποια κάρτα της Aegean. Αν ναι, ποια ειναι η αναλογία;
2) Αν εξαργυρώσω τους πόντους σε κάποιο εισητήριο, μίλια από την πτήση, θα πάρω κανονικά στο miles+bonus ?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.024
Likes
41.006
Οταν ο Κωτσος εχει 1×50 πρωτα ψωνιζεις και μετα κοιτας συγκριση με σκρουτζ. Αρκει να ψωνιζεις για πραγματικες και οχι φανταστικες αναγκες.
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Έχω την χρεωστική ALPHA Enter Bonus (visa) και έχω μαζέψει 16.000 πόντους. Βλέπω υπάρχει "προσφορά" για εξαργύρωση πόντων στην Aegean για έκδοση εισητηρίου (κοντινών αποστάσεων, economy class).

Ερωτήσεις:
1) Μπορώ να μετατρέψω τους πόντους σε μίλια; (Ειναι απλά κάρτα, χρεωστική (με συνδρομή) και όχι κάποια κάρτα της Aegean. Αν ναι, ποια ειναι η αναλογία;
2) Αν εξαργυρώσω τους πόντους σε κάποιο εισητήριο, μίλια από την πτήση, θα πάρω κανονικά στο miles+bonus ?
1.Αν δεν έχεις κάποια κάρτα της aegean (έχει βγει και χρεωστική πλέον που μπορείς να αιτηθείς) δε γίνεται να κάνεις τους πόντους σου σε μίλια.
2. Εξαργύρωση σε ποντους φυσικά κάνεις αλλα μίλια δε παίρνεις στα εισιτήρια που εξαργύρωνεις είτε με πόντους είτε και με μίλια αν είχες
 

andpsy

Member
Μηνύματα
272
Likes
658
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
1.Αν δεν έχεις κάποια κάρτα της aegean (έχει βγει και χρεωστική πλέον που μπορείς να αιτηθείς) δε γίνεται να κάνεις τους πόντους σου σε μίλια.
2. Εξαργύρωση σε ποντους φυσικά κάνεις αλλα μίλια δε παίρνεις στα εισιτήρια που εξαργύρωνεις είτε με πόντους είτε και με μίλια αν είχες
Όχι, η κάρτα ειναι απλή της alpha bank και όχι της aegean.

Σε ευχαριστώ την απάντηση!~
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Οι τηλεοράσεις είναι παλτά στην μεταπώληση. Για τέτοια δουλειά μόνο τα κινητά είναι (και όχι όλα τα μοντέλα). Αν η οικονομική διαφορά από skroutz είναι μικρή, ίσως και να αξίζει να μπεις στην διαδικασία.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.429
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Γνωρίζει κάποιος τα κουπόνια που σου δίνει η bonus visa πχ για δωρεαν θέση upfront ή πως εξαργυρώνονται? στο πεδίο Εκπτωτικός Κωδικός και Credit Voucher ? γιατί βάζω εκεί το κωδικό αλλά μετά δε με αφήνει να επιλέξω θέση
Μετά τη κράτηση των εισιτηρίων μπήκα στη διαχείριση κράτησης - > επιλογή θέσης - > διάλεξα θέση και κάτω κατω υπάρχει ένα πεδίο που λέει εισάγετε τον εκπτωτικό κωδικό. Έβαλα τον κωδικό και το πήρε κανονικά.
Τι εννοείς δεν το παίρνει; Βγάζει κάποιο μήνυμα; Ή θέλεις να τον χρησιμοποιήσεις την ώρα της κράτησης;
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Μετά τη κράτηση των εισιτηρίων μπήκα στη διαχείριση κράτησης - > επιλογή θέσης - > διάλεξα θέση και κάτω κατω υπάρχει ένα πεδίο που λέει εισάγετε τον εκπτωτικό κωδικό. Έβαλα τον κωδικό και το πήρε κανονικά.
Τι εννοείς δεν το παίρνει; Βγάζει κάποιο μήνυμα; Ή θέλεις να τον χρησιμοποιήσεις την ώρα της κράτησης;
οταν επιλέγω τη πτήση μου βγάζει μήνυμα ο κωδικός σας προστέθηκε κατι τέτοιο, αλλά όταν επιλέγω θέση είναι πάλι με χρέωση κανονικα.
Οκ. πες για τη θέση μπορώ να το κάνω μετά απο τη διαχείριση κράτησης, αλλά το ίδιο γίνεται και όταν βάζω το κουπόνι για την έκτπωση στη τιμή πχ
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.429
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
οταν επιλέγω τη πτήση μου βγάζει μήνυμα ο κωδικός σας προστέθηκε κατι τέτοιο, αλλά όταν επιλέγω θέση είναι πάλι με χρέωση κανονικα.
Οκ. πες για τη θέση μπορώ να το κάνω μετά απο τη διαχείριση κράτησης, αλλά το ίδιο γίνεται και όταν βάζω το κουπόνι για την έκτπωση στη τιμή πχ
Αρα τον βάζεις κατά την ώρα κράτησης του εισιτηρίου. Εγώ το είχα βάλει μετά και όταν επέλεγα τη θέση ναι μεν έβλεπα το κόστος της θέσης αλλά μετά την επιβεβαίωση του κωδικού το αφαιρουσε το ποσό.
Screenshot_20220604-151206.png
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.429
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
οταν επιλέγω τη πτήση μου
Για πόσα άτομα είναι η κράτηση; ο κωδικός για τις up front θέσεις αντιστοιχεί σε μία θέση και για έναν επιβάτη. Υπόθεση κάνω...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.395
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom