Alpha bank bonus

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Διαβασα πολυ αλλα κ πάλι δεν είμαι σίγουρη οτι εχω καταλαβει σωστα. Τα φωτα σας
1. Δεν μπορω να μεταφερω ποντους απο alpha bonus πιστωτικη μου σε δικη μου aegean bonus κ να είναι μετατρεψιμοι σε μιλια, αλλα μπορει να μου μεταφερει ο συζυγος ποντους απο την πιστωτικη του στην aegean μου κ να είναι μετατρεψιμοι. Σωστα;
2. Οι συναλλαγες με το δημοσιο προσφερουν ποντους μονο μεσω χρεωστικων με αναλογια 0,5 κ είναι μετατρεψιμοι σε μιλια μόνο αν μεταφερθουν στην καρτα της aegean απο τριτο. Σκεφτομουν πληρωμη των οφειλων με χρεωστικη alpha bonus, μεταφορα των ποντων στην πιστωτικη bonus του συζυγου κ εκ νεου μεταφορα των ποντων στην δικη μου πιστωτικη aegean. Παίζει αυτο το σεναριο;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.418
Διαβασα πολυ αλλα κ πάλι δεν είμαι σίγουρη οτι εχω καταλαβει σωστα. Τα φωτα σας
1. Δεν μπορω να μεταφερω ποντους απο alpha bonus πιστωτικη μου σε δικη μου aegean bonus κ να είναι μετατρεψιμοι σε μιλια, αλλα μπορει να μου μεταφερει ο συζυγος ποντους απο την πιστωτικη του στην aegean μου κ να είναι μετατρεψιμοι. Σωστα;
2. Οι συναλλαγες με το δημοσιο προσφερουν ποντους μονο μεσω χρεωστικων με αναλογια 0,5 κ είναι μετατρεψιμοι σε μιλια μόνο αν μεταφερθουν στην καρτα της aegean απο τριτο. Σκεφτομουν πληρωμη των οφειλων με χρεωστικη alpha bonus, μεταφορα των ποντων στην πιστωτικη bonus του συζυγου κ εκ νεου μεταφορα των ποντων στην δικη μου πιστωτικη aegean. Παίζει αυτο το σεναριο;
1.Σωστό. Βέβαια με την προϋπόθεση ότι και ο σύζυγος έχει κάρτα bonus
2.Οι συναλλαγές με το δημόσιο αν θυμάμαι καλά δε δίνουν πόντους. Αν δεν ισχύει βάλε σε παρακαλώ σχετικό link
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.733
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Απο shop and go κανω τα ψωνια μου, δινει 1×4 Παρε τηλ στην Alpha. Θα βρουν τη χρεωση και θα βαλουν τους ποντους.
Πιθανον να δεις αλλους τοσους ποντους μετα απο τον ΑΒ για να επανορθωσουν. Σε αυτη την περιπτωση κανουμε την παπια . Μου εχει συμβει 3-4 φορες.
@paefstra απευθύνομαι σε σένα που απ' ότι κατάλαβα τους έχεις πάρει τηλέφωνο κάποιες φορές.
Έκανα κλήση το περασμένο Σάββατο, βρήκαν τις χρεώσεις και είπαν πως θα το κοιτάξουν και θα με πάρουν τηλέφωνο. Ρώτησαν επίσης αν οι χρεώσεις είναι σε shop and go.
Έχουν περάσει 5 μέρες κι ακόμη δεν με έχουν καλέσει ούτε κι έχουν βάλει τους πόντους.
Απ' ότι έχεις δει εσύ καθυστερούν τόσο;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
@paefstra απευθύνομαι σε σένα που απ' ότι κατάλαβα τους έχεις πάρει τηλέφωνο κάποιες φορές.
Έκανα κλήση το περασμένο Σάββατο, βρήκαν τις χρεώσεις και είπαν πως θα το κοιτάξουν και θα με πάρουν τηλέφωνο. Ρώτησαν επίσης αν οι χρεώσεις είναι σε shop and go.
Έχουν περάσει 5 μέρες κι ακόμη δεν με έχουν καλέσει ούτε κι έχουν βάλει τους πόντους.
Απ' ότι έχεις δει εσύ καθυστερούν τόσο;
Ναι αργουν και δεν τηλεφωνουν πισω αν θυμαμαι καλα. Απλα βλεπεις ξαφνικα ποντους. Εγω ετσι τα θυμαμαι.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.733
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ναι αργουν και δεν τηλεφωνουν πισω ποτε. Απλα βλεπεις ξαφνικα ποντους.
Ααα ΟΚ. Άρα περιμένω υπομενετικά.
Φαντάζομαι μέχρι να λυθεί το θέμα να μην κάνω άλλες αγορές από ΑΒ. Δεν θα μπουν οι πόντοι επί 4.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Ααα ΟΚ. Άρα περιμένω υπομενετικά.
Φαντάζομαι μέχρι να λυθεί το θέμα να μην κάνω άλλες αγορές από ΑΒ. Δεν θα μπουν οι πόντοι επί 4.
Παρε απο το ηλεκτρονικο καταστημα μεσω της εφαρμογης ΑΒ, αν δεν εχεις κοντα σου μεγαλο. Μια χαρα ×4 περνανε και ειναι συνεπεις.
Επισης μπορεις και απο Σκλαβενιτη μεσω του BOX ×4, αλλα νομιζω οτι ειδα πως θελει μεγαλο σχετικα λογαριασμο για τα ψωνια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
@gkalla αν εισαι νεος στο μαζεμα bonus, το BOX δινει ×4 για ντελιβερι φαγητου επισης, καθως και μερικα εξτρα γιγα στην Cosmote με καθε παραγγελια.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Το χρησιμοποιείτε το ΒΟΧ; Πάντως εγώ σπάνια έχω δει delivery στο δρόμο από box, μόνο από γνωστές αντίπαλες εταιρείες..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το χρησιμοποιείτε το ΒΟΧ; Πάντως εγώ σπάνια έχω δει delivery στο δρόμο από box, μόνο από γνωστές αντίπαλες εταιρείες..
Πάρα πολύ συχνά, κυρίως λόγω της συνεργασίας με την cosmote και των συνεχών εκπτώσεων που προσφέρει. Ωστόσο η Wolt έχει πολύ περισσότερες (και ακριβότερες) επιλογές, ακόμη και για μένα μου μένω στο κέντρο, φαντάζομαι σε συνοικιακό επίπεδο είναι ακόμη μεγαλύτερη η διαφορά
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Το χρησιμοποιείτε το ΒΟΧ; Πάντως εγώ σπάνια έχω δει delivery στο δρόμο από box, μόνο από γνωστές αντίπαλες εταιρείες..
Παρα πολυ εδω και λιγους μηνες. Η @Mary Stardust μου το εμαθε.
Πολλα γιγα δωρο, τα οποια περναω στο καρτοκινητο του γιου μου για να του εχω basic προγραμμα και πολλες εκπτωσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom