Alpha bank bonus

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
αν προσεξεις λεει ΤΕΤΑΡΤΗ 22 Δεκεμβριου.... σημερα ειναι Πεμπτη 22 Δεκεμβριου περσινο ειναι..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Είτε ισχύουν άλλοι όροι στην δική σου περίπτωση είτε είσαι στον τελευταίο μήνα 12μηνου όπου το 2% έχει γίνει 2/12~=0,17 δηλαδή περίπου όσο το ετήσιο επιτόκιο, οπότε πάει μία η άλλη. Μαθηματικά δεν βγαίνει αλλιώς. Αν πας να σπάσεις νέα ετήσια τον πρώτο μήνα τότε υπολογίζω ότι πληρώνεις ~200 ευρώ.
Ουπς, I did again 11 μηνες πριν τη ληξη.
Σου αφαιρει μονο τον τοκο του τρεχοντος μηνα με το γελοιο πρωην επιτοκιο σε απολυτα νουμερα. Βεβαια ο αλγοριθμος που χρησιμοποιει ειναι πολυ περιπλοκος, αλλα αυτο ειναι το αποτελεσμα.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.732
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Να ρωτήσω τους ειδήμονες κάτι σχετικό με τους πόντους που μου φαίνεται παράξενο. Δεν είμαι τακτικός χρήστης των εταιρειών BP και AB αλλά πρόσφατα τις επισκέφτηκα και τις 2. Στην πρώτη πήρα x6 πόντους ενώ στην δεύτερη x1 ενώ στους συνεργάτες της κάρτας Aegean αναφέρονται και για τις 2 x4 πόντοι. Συμβαίνει και σε άλλους ή εγώ έχω καταλάβει λάθος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Να ρωτήσω τους ειδήμονες κάτι σχετικό με τους πόντους που μου φαίνεται παράξενο. Δεν είμαι τακτικός χρήστης των εταιρειών BP και AB αλλά πρόσφατα τις επισκέφτηκα και τις 2. Στην πρώτη πήρα x6 πόντους ενώ στην δεύτερη x1 ενώ στους συνεργάτες της κάρτας Aegean αναφέρονται και για τις 2 x4 πόντοι. Συμβαίνει και σε άλλους ή εγώ έχω καταλάβει λάθος.
Υποψιαζομαι οτι το ×6 το προλαβες την περιοδο που εδινε +50% ποντους ως τις 2 Γεναρη.
Το δευτερο ειναι προβλημα. Παρε ενα τηλ στον ΑΒ και ζητα τους ποντους.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.732
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Υποψιαζομαι οτι το ×6 το προλαβες την περιοδο που εδινε +50% ποντους ως τις 2 Γεναρη.
Το δευτερο ειναι προβλημα. Παρε ενα τηλ στον ΑΒ και ζητα τους ποντους.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Η BP είναι για 2-3 συναλλαγές από 5/11 έως 23/12 οπότε μάλλον είναι αυτό που λες.
Οι συναλλαγές με AB είναι σε κατάστημα shop n’ go. Δεν ξέρω καν αν συμμετέχουν στο πρόγραμμα καθώς απ’ ότι ξέρω είναι franchise.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Η BP είναι για 2-3 συναλλαγές από 5/11 έως 23/12 οπότε μάλλον είναι αυτό που λες.
Οι συναλλαγές με AB είναι σε κατάστημα shop n’ go. Δεν ξέρω καν αν συμμετέχουν στο πρόγραμμα καθώς απ’ ότι ξέρω είναι franchise.
Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το shop n go. Στους όρους και στη σχετική σελίδα δεν αναφέρεται κάτι. Δε χάνεις τίποτα να πάρεις ένα τηλέφωνο (να ενημερώσεις κι εμάς)
AB ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ - Bonus προσφορές | ALPHA BANK
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Απο shop and go κανω τα ψωνια μου, δινει 1×4 Παρε τηλ στην Alpha. Θα βρουν τη χρεωση και θα βαλουν τους ποντους.
Πιθανον να δεις αλλους τοσους ποντους μετα απο τον ΑΒ για να επανορθωσουν. Σε αυτη την περιπτωση κανουμε την παπια . Μου εχει συμβει 3-4 φορες.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.732
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Απο shop and go κανω τα ψωνια μου, δινει 1×4 Παρε τηλ στην Alpha. Θα βρουν τη χρεωση και θα βαλουν τους ποντους.
Πιθανον να δεις αλλους τοσους ποντους μετα απο τον ΑΒ για να επανορθωσουν. Σε αυτη την περιπτωση κανουμε την παπια . Μου εχει συμβει 3-4 φορες.
Άρα παίρνω και ΑΒ και alpha και ζητάω τους πόντους μου και άλλους τόσους για ψυχική οδύνη. :haha:
Ευχαριστώ και πάλι. Μόλις πάρω feedback θα ενημερώσω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Άρα παίρνω και ΑΒ και alpha και ζητάω τους πόντους μου και άλλους τόσους για ψυχική οδύνη. :haha:
Ευχαριστώ και πάλι. Μόλις πάρω feedback θα ενημερώσω.
Το εχω παθει με πλυντηριο απο τον Κωτσο. Μπορω να πω οτι ηταν πολυ παρηγορητικοι οι διπλοι ποντοι. Τα υπολοιπα ηταν μονο κατι ψιλολογια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom