Alpha bank bonus

tatooine

Member
Μηνύματα
1.674
Likes
5.944
Το ειχα ξεχασει εντελως. Καλα που μου το θυμισες. Θα παρω τηλεφωνο αυριο στην Alpha. Εμενα δε μου περασαν καν το Χ4 στη συναλλαγη.
Και τον λογιστή, γιατί χάνεις πόντους. 👍 Η τουλάχιστον να μας πεις τη γνώμη του.
Και σε περίπτωση διαφωνίας να τους βάλουμε όλους επί τάπητα να αποφασίσουν το σωστό.
Δεν θα μας τρελάνουν αυτοί.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.674
Likes
5.944
Στη σημερινή αγορά που έκανα απο αυτό το κατάστημα πήρα κατευθείαν τους πόντους χ4 και μετά χ5 και είναι ήδη σε μορφή μιλίων αυτή τη στιγμή.
Δεχόμαστε ελεημοσύνη μιλιών. Εχουν μειωθεί σημαντικά.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.308
Likes
21.081
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Το ειχα ξεχασει εντελως. Καλα που μου το θυμισες. Θα παρω τηλεφωνο αυριο στην Alpha. Εμενα δε μου περασαν καν το Χ4 στη συναλλαγη.
Αυτό που έχω προσέξει απο τα λεγόμενα όλων μας είναι οτι πλέον το συστηματάκι των πόντων είναι λίγο οτι να ναι και πρέπει να τη βγάζουμε πάνω απο ένα τηλέφωνο μερικές φορές.... Αν οι πόντοι είναι αρκετοί κακώς δεν τους έχεις πιέσει, σιγά να μην τους τα χάριζα εγώ!

Δεχόμαστε ελεημοσύνη μιλιών. Εχουν μειωθεί σημαντικά.
Πάααααααρα πολύ!!!! 😭
 

pan82

Member
Μηνύματα
687
Likes
869
Αυτό που έχω προσέξει απο τα λεγόμενα όλων μας είναι οτι πλέον το συστηματάκι των πόντων είναι λίγο οτι να ναι και πρέπει να τη βγάζουμε πάνω απο ένα τηλέφωνο μερικές φορές.... Αν οι πόντοι είναι αρκετοί κακώς δεν τους έχεις πιέσει, σιγά να μην τους τα χάριζα εγώ!
Κι εγώ σήμερα αγορά κλιματιστικού στο kotsovolo αεροδρομίου δεν εμφάνισε τους πόντους και πλήρωσα και με κάρτα platinum οπότε είναι Χ8 και όλο Χ5 καμία 40000. Θα έχουμε αγώνα από αύριο αν και θα περιμένω να δω τι θα μπορεί όταν ολοκληρωθεί η συναλλαγή, αλλα δεν ελπίζω...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.308
Likes
21.081
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Κι εγώ σήμερα αγορά κλιματιστικού στο kotsovolo αεροδρομίου δεν εμφάνισε τους πόντους και πλήρωσα και με κάρτα platinum οπότε είναι Χ8 και όλο Χ5 καμία 40000. Θα έχουμε αγώνα από αύριο αν και θα περιμένω να δω τι θα μπορεί όταν ολοκληρωθεί η συναλλαγή, αλλα δεν ελπίζω...
Και πως θα τα κάνεις μίλια; Εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει να τα κάνεις μίλια.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.308
Likes
21.081
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ολα μίλια γίνονται αμεσα, έχω τη παλια blue οπότε τους βλέπει όλους κανονικά ακομα.
Τον προηγούμενο μήνα, αφού έκανα πρώτα τη μετατροπή των πόντων που είχα ήδη για να καθαρίσω τον κουβά, έκανα μία μικρή αγορά με την Χ8 κάρτα για να δω μήπως και άλλαξε κάτι, απο περιέργεια δλδ. Τους πόντους αυτούς δεν τους έβλεπε ούτε η παλιά μπλε Aegean που έχουμε, ούτε η premium. Έμειναν στον κοινό κουβά μαζί με όλους τους άλλους που δεν μπορούμε να τους κάνουμε μίλια....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.388
Likes
42.641
Κι εγώ σήμερα αγορά κλιματιστικού στο kotsovolo αεροδρομίου δεν εμφάνισε τους πόντους και πλήρωσα και με κάρτα platinum οπότε είναι Χ8 και όλο Χ5 καμία 40000. Θα έχουμε αγώνα από αύριο αν και θα περιμένω να δω τι θα μπορεί όταν ολοκληρωθεί η συναλλαγή, αλλα δεν ελπίζω...
Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι γινεται κατι διαφορετικο στο ιδιο καταστημα.
Επισης θα με επαιρναν σηκωτη και δεν θα εφευγα αυτοβουλως αν δεν εβλεπα 40 000 ποντους που επρεπε να δω. Ακυρωση επι τοπου και συναλλαγη σε τερματικο που δινει τους ποντους κανονικα.
 

pan82

Member
Μηνύματα
687
Likes
869
Τον προηγούμενο μήνα, αφού έκανα πρώτα τη μετατροπή των πόντων που είχα ήδη για να καθαρίσω τον κουβά, έκανα μία μικρή αγορά με την Χ8 κάρτα για να δω μήπως και άλλαξε κάτι, απο περιέργεια δλδ. Τους πόντους αυτούς δεν τους έβλεπε ούτε η παλιά μπλε Aegean που έχουμε, ούτε η premium. Έμειναν στον κοινό κουβά μαζί με όλους τους άλλους που δεν μπορούμε να τους κάνουμε μίλια....
Ναι εμένα ευτυχώς και σε όλους τους γνωστούς και φίλους οι παλιές blue παίζουν κανονικά. Αλλα ξέρω παιδιά από φόρουμ που έχουμε κάνει δοκιμές ότι σε κάποιος έχουν κλειδώσει. Τώρα τι να σου πω κι εγώ όπου υπάρχει και blue και premium σίγουρα δε βλέπει καμία πάντως έχω καταλάβει. Όπου δε μπλεχτηκε νεα κάρτα παίζει η blue στους περισσότερους κανονικά. Αλλα γενικά δεν υπάρχει κάποιος κανόνας
 

pan82

Member
Μηνύματα
687
Likes
869
Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι γινεται κατι διαφορετικο στο ιδιο καταστημα.
Επισης θα με επαιρναν σηκωτη και δεν θα εφευγα αυτοβουλως αν δεν εβλεπα 40 000 ποντους που επρεπε να δω. Ακυρωση επι τοπου και συναλλαγη σε τερματικο που δινει τους ποντους κανονικα.
Το τερματικό ήταν Alpha γιατί προηγήθηκε συναλλαγή φίλου με gold και πήρε κανονικά το Χ8 και Χ5 εγώ δυστυχώς δε μπορούσα να έχω τη καρτα μου και πλήρωσα ανέπαφα από το κινητό και μου είπε η κοπέλα ότι από κινητό το κάνει πολλες φορές οπότε πρέπει να μιλήσω με alpha. Οπότε σίγουρα δεν έφταιγε το τερματικό. Διάβασα εδώ ότι τη πάτησαν πολλοί έτσι και με αρκετά Τηλέφωνα και μέιλ πιστωθηκαν τελικά οπότε θα αρχίσω κι εγώ τα τηλέφωνα για αρχή
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.308
Likes
21.081
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ναι εμένα ευτυχώς και σε όλους τους γνωστούς και φίλους οι παλιές blue παίζουν κανονικά. Αλλα ξέρω παιδιά από φόρουμ που έχουμε κάνει δοκιμές ότι σε κάποιος έχουν κλειδώσει. Τώρα τι να σου πω κι εγώ όπου υπάρχει και blue και premium σίγουρα δε βλέπει καμία πάντως έχω καταλάβει. Όπου δε μπλεχτηκε νεα κάρτα παίζει η blue στους περισσότερους κανονικά. Αλλα γενικά δεν υπάρχει κάποιος κανόνας
Μακάρι να μπορέσεις να τους μετατρέψεις, τι να πω
 

pan82

Member
Μηνύματα
687
Likes
869
Μακάρι να μπορέσεις να τους μετατρέψεις, τι να πω
Μα το θέμα είναι να μπουν αν μπουν θα μετατραπούν αν δε μπουν τι να μετατρέψω :mad:.
Kι ο κολλητός blue έχει οπότε τους μετέτρεψε επιτόπου από τη gold γιατί ποτέ δε ξέρεις πότε θα κλειδώσει το σύστημα σε όλους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.444
Μηνύματα
892.735
Μέλη
39.088
Νεότερο μέλος
MotherofDragons

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom