Alpha bank bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
12.923
Likes
40.758
Ναι, δε χάνεις τίποτε, ίσα ίσα. Μόνο στον ΑΒ αν ψωνιζεις για μια τριμελή οικογένεια κάθε μήνα βγάζεις εύκολα ένα υπερατλαντικό εισιτήριο το χρόνο.
Αν πληρωνει και το ρευμα του σπιτιου που θα παρει 50% αυξηση, το βλεπω να βγαζει και δευτερο υπερατλαντικο :p
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Τελικά, επειδή έχουμε μπερδευτεί, αξίζει τον κόπο για κάποιον που δεν συνεργάζεται με τη συγκεκριμένη τράπεζα και έχει πάγια μηνιαία έξοδα (που μπορούν να καλυφθούν με πιστωτική) περίπου 1.000 ευρώ να βγάλει μια τέτοια κάρτα;
Με πείσατε και θα το δοκιμάσω. Μιλάμε για την Aegean Bonus Visa Premium ή για κάποια άλλη επιλογή (π.χ. mastercard)?
Δεν νομίζω κανείς να προσπαθεί να σε πείσει για κάτι. Τις πραγματικές σου ανάγκες εσύ τις ξέρεις, τις καταναλωτικές συνήθειές σου το ίδιο, σε ποιες αλυσίδες ψωνίζεις συνήθως πάλι εσύ το ξέρεις, οπότε κοιτάς σε ποια τράπεζα σού αναλογεί μεγαλύτερη «ανταμοιβή» και αποφασίζεις. Δεδομένου ότι απευθύνεσαι σε ταξιδιωτικό φόρουμ, η απάντηση εν ολίγοις είναι ότι αν σε ενδιαφέρουν τα ταξίδια με Aegean/Star Alliance και μπορείς να συγκεντρώσεις ικανό αριθμό πόντων, πας για την κάρτα της Aegean της ALPHA, αν όχι κοιτάς άλλη κάρτα ή άλλη τράπεζα.
 

patsman

Member
Μηνύματα
191
Likes
523
Δεν νομίζω κανείς να προσπαθεί να σε πείσει για κάτι. Τις πραγματικές σου ανάγκες εσύ τις ξέρεις, τις καταναλωτικές συνήθειές σου το ίδιο, σε ποιες αλυσίδες ψωνίζεις συνήθως πάλι εσύ το ξέρεις, οπότε κοιτάς σε ποια τράπεζα σού αναλογεί μεγαλύτερη «ανταμοιβή» και αποφασίζεις. Δεδομένου ότι απευθύνεσαι σε ταξιδιωτικό φόρουμ, η απάντηση εν ολίγοις είναι ότι αν σε ενδιαφέρουν τα ταξίδια με Aegean/Star Alliance και μπορείς να συγκεντρώσεις ικανό αριθμό πόντων, πας για την κάρτα της Aegean της ALPHA, αν όχι κοιτάς άλλη κάρτα ή άλλη τράπεζα.
To "με πείσατε" το είπα διότι όσοι μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν, εκφράστηκαν θετικά. Ευχαριστώ πολύ για τις επισημάνσεις, πάντως!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.923
Likes
40.758
Εβαλα και 2ο υπολογιστη φιλου στην καρτα και προλαβα να κλεισω μεγαλη λευκη συσκευη την Παρασκευη, λιγο πριν ο Κωτσος ανεβασει την τιμη κατα 12% στο ιδιο μοντελο σε 5 μερες στα πλαισια του τρομερου κυματος ανατιμησεων στα παντα.
Θα μαζευουμε παραπανω μιλια, βεβαια, αλλα ερχεται ξεσκισμα οπως φαινεται.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εβαλα και 2ο υπολογιστη φιλου στην καρτα και προλαβα να κλεισω μεγαλη λευκη συσκευη την Παρασκευη, λιγο πριν ο Κωτσος ανεβασει την τιμη κατα 12% στο ιδιο μοντελο σε 5 μερες στα πλαισια του τρομερου κυματος ανατιμησεων στα παντα.
Θα μαζευουμε παραπανω μιλια, βεβαια, αλλα ερχεται ξεσκισμα οπως φαινεται.
Ποιο είναι το κόλπο ώστε να ψήνεις τους φίλους σου να αγοράσουν Laptop; 😂
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.923
Likes
40.758
Ποιο είναι το κόλπο ώστε να ψήνεις τους φίλους σου να αγοράσουν Laptop; 😂
Τους δειχνω το δικο μου και μου δειχνουν το δικο τους (no pun intented) :p.
Περα απο την πλακα, ειμαστε συνταξιδιωτες και τρωμε παρεα τα μιλια. Σοσιαλιστικα και ωραια.
 
D

Delmem37668

Guest
αν ήταν και μακμπουκπρο..... ωρέ γλέντια, ένα για τη βαφτιστήρα μου. πόνεσε αλλά χαλαλι,πάει για σπουδές φέτος με το καλό. τα μίλια 50κ συν το ποσό χ 50. συν ένα μακ μίνι ακόμα. να έχουμε να λέμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom